Ko jūs norite, tėvai?

Šeštadienį – ketvirtasis mokslo lyderių turnyras (MLT). Vangiai kol kas registruojasi dalyviai, vangiai… O juk aš pasistengiau įdomų testą sukurti – penktokams, šeštokams ir septintokams. Žinoma, tai tik man atrodo, kad jis įdomus… Sutarėme, kad gimnazistai pusvalandį prieš 11 valandą improvizuotą koncertėlį surengs, kad anksčiau atėjusiems nebūtų nuobodu. Bet kažkoks nerimas mane graužia – ar to reikia? Ar apskritai dar reikia tų MLT? Ko iš tiesų reikia moksleiviams ir jų tėvams?

*

Iš kur tas nerimas? Dažnai, man atrodo – vis dažniau, pajuntu kai kurių tėvų kažkokį primityvų vartotojiškumą. Mes turime gerą vaiką, beveik tekstu informuoja jie, o jūs privalote tą ir aną padaryti, nes gaunate mokesčių mokėtojų pinigų, todėl privalote mums dirbti. O jei dar mes papildomai užmokame, tai jau jūs, paslaugų teikėjai, pasistenkite, pasistenkite!

*

Na, aš stengiuosi, stengiuosi… Reikia ar nereikia mums pasiųsti tris olimpiečius su vadovu į tartautinę olimpiadą Uzbekistane? Reikia ar nereikia mums pasiųsti du debatininkus su vadovu į Sankt Peterburgą? Kiek lėšų turėtų skirti gimnazija, o kiek turėtų prisidėti tėvai? Kiek mes būtume prisidėję, jei mūsų vaikus kas nors būtų siuntęs? Daug. Kiek mūsų vaikai prisidėtų, jei jų vaikus siųstų? Labai daug! O kiek mano tėvai būtų prisidėję, jei mane būtų siuntę? Nė kiek…

*

Taigi, tėčiai ir mamos, mes vėl ir vėl turime įvertinti vieni kitų požiūrius, nuostatas, galimybes ir norus. Mes nesame vieni kitų tarnai ir nebūsime. Bent jau aš. Bet aš esu ir būsiu ateities žmonių tarnas.

Atsakymai

Burgis, 2013-03-19 13:36:59

Požiūrio reitingams…

laguna, 2013-03-19 13:43:11

Ačiū Jums už MLT testus. Ačiū už galimybę pasitikrinti žinias!

Arvydas R., 2013-03-19 13:43:27

Mes taip pat nepamiršome, kad naujovišku testu žadėjote pasidalinti ir su mumis, kukliais šios svetainės skaitytojais. Moksleiviai, linkiu sėkmės turnyre ir nepamirškite, kad košė moksleivio galvoje, egzamino metu stebuklingai pavirsta makaronais mokytojui ant ausų! :))

Darius, 2013-03-19 13:49:07

MLT būtinai reikia. Dukra mokosi KTUG ir to pačio noriu savo sūnui šeštokėliui. Žinau, kad ne visos mokyklos vienodai vertina moksleivių žinias (kai kur balai yra užaukštinti, kad tėveliai būtų ramūs), todėl MLT yra kaip testas, kad suprastum kur yra spragos. Matant spragas, dar yra laiko jas užtaisyti ir po aštuonių klasių tiesiu taikymu į KTUG.

KTUG yra geriausia!

Burgis, 2013-03-19 13:51:29

Arvydui R.: nors aš Jūsų, intelektualo ir šmaikštuolio, bijau, bet testą čia tikrai paskelbsiu – šeštadienį.

Arvydas R., 2013-03-19 14:02:20

Gerb. šeimininkui: savaime suprantama, jog testas – tik po turnyro! O man apibūdinti geriausiai tinka ši Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo aprašytas epizodas iš genialiojo šaltkalvio gyvenimo:

– Jūsų 7-ame name gyvena vagys! – plyšojo kiemsargis. – Pašlemėkai visokie! Angis septyngalvė! Vidurinį išsilavinimą turi!.. Man nesvarbus vidurinis išsilavinimas!.. Gangrena prakeiktoji!!!

Tuo metu angis septyngalvė su viduriniu išsilavinimu tupėjo ant bidono už šiukšlių dėžės ir nuobodžiavo…

– Šaltkalvis mechanikas! – šaukė kiemsargis. – Aristokratas, kalės vaikas!

Parlamentines formuluotes kiemsargis sodriai perpynė necenzūriniais žodžiais, pastariesiems teikdamas pirmenybę.

:)))

Daniela, 2013-03-19 14:53:20

Ar galėtumėt “išduoti”, ar šis MLT testas (šeštokų) bus labiau matematinis, ar daugiau bendro išprusimo?

Darius, 2013-03-19 15:14:35

Užregistravau savo mažiuką, bet niekur nėra informacijos kiek ir kur mokėti. Gal šis MLT jubiliejinis ir nemokamas :-))? Ar mokėti tiek pat ir į tas pačias sąskaitas?

mama, 2013-03-19 15:22:00

Labai jums ačiū už organizuojamus MMLT- tai būdas mažiesiems pasitikrinti savo ‘reitingus’ tarp bendraamžių :). Gaila, bet šį turnyrą turėsime praleisti… Pavasaris – daugelio olimpiadų ir turnyrų metas, tenka pasirinkti… Linkime sėkmės visiems dalyvaujantiems 🙂

Jovita, 2013-03-19 15:39:02

Aciu uz MLT! Jau 20 metu praejo, bet vis dar prisimenu siuos testus. Ne kaip man sekesi, bet supratau, kiek daug nezinau, kaip svarbu buti visapusiskai issilavinusiu zmogumi, kaip svarbu nenustoti viskuo dometis…

Stojamuosius islaikiau gerai, bet ju nebeprisimenu…

Dabar, kai samdau darbuotojus, daznai abejoju del tu pirmunu: o ka, jei jie tik “normos ribose”, “standartiniai” zmones? Ar jie isradingi? Ar jie smalsus? Ar jie nori mokytis?

mamukas, 2013-03-19 15:56:55

Tikrai prisidėsim kiek reikės, tik išsiųskit tuos “sportininkus” 🙂

Burgis, 2013-03-19 16:32:46

Skubu atsakyti į klausimus:

  1. Mokėti už MLT į tą pačią sąskaitą, tiek pat.

  2. Mano testas – keistas bendrojo išprusimo ir pastabumo testas su labai menka matematikos priemaiša.

Arvydas, 2013-03-19 20:42:34

…”Nežiniuko nuotykiai Mėnulyje”-puiki buvo knyga-kaip tik gal kokioj 5 ar 6 klasėj skaičiau.Tiktų net šiuolaikiniams jauniesiems technokratams-nuo akcijų kurso iki technologijų ir psichologijų.Svarbiausia-skatina žingeidumą,smalsumą net tam tikrą azartą.Nuo to laiko supratau ,kad Nežiniuku būti geriau….Nosovas-geras buvo rusų rašytojas augančiai kartai.Kaip į tokius konkursus pritraukt nežiniukus-žiniukai -patys ateis, už rankyčių vedami.Na ,o jei norit gaut TIKRUS reitingus (tarptautinius)-žaiskit šachmatais…..1.e2-e4,o toliau kaip Dievas(šiais laikais-KOMPIUTERIS)-duos.