Ko mums reikia buityje?

Pradedu inventorizuoti…

***

Čia tą sąrašą baigsiu, bet jis tikrai turėtų būti žymiai ilgesnis. Tema skirta tiems, kurie sugalvos inventorizuoti savo ūkį ir taip pamatyti, ko iš tiesų trūksta, o ko tikrai reikia atsisakyti. Pavyzdžiui, rašydamas šį sąrašą, aš vėl pasikartojau, kad žmonai reikia padovanoti naują telefoną, kad būtina įsigyti skenerį ir kt.

***

Jauniems vienokios problemos, seniems – kitokios: jauni turi prisitaikyti, apgalvoti, kokios kokybės, kokio brangumo ką nors pirkti, o senesni turi labai susikaupti ir daug šlamšto atsisakyti visai… Pavyzdžiui, propaguoju tokį principą: kiek ko nors naujo nusipirkai, tiek tos rūšies senų daiktų turi išmesti. Prisipažink, kad ne visada taip darai! Ir senienos kaupiasi…

***

Pasitikrinkite!

Atsakymai

Burgis, 2014-11-05 09:36:15

Į pagalbą pirkėjams… 🙂

Moni, 2014-11-05 09:52:20

Išmesti verta net tada, kai nieko naujo neprisipirkai. Vis dažniau išmetinėju, ir vis rečiau perku..Nors dar nesu tokia sena;-) Ir vis mažiau reikia tų dalykų iš konkretaus sąrašo, užtat vis labiau to, kas neapčiuopiama ir paprastai neįvardijama..

sonata, 2014-11-05 09:57:43

Visai pragmatiškai: artėja jubiliejus, tai gal Jūsų draugai žino, kokias sodintas gėles mėgstate?:) Dar yra laiko leisti jiems sužinoti:) Turiu prieš aštuoniolika metų dovanotų kambarinių gėlių – gerus prisiminimus kelia ir apie šventę, ir apie draugus – jie jaučiami kasdien kažkaip arčiau.

Burgis, 2014-11-05 10:09:06

Sonatai: nustebsite – aš visai nemėgstu kambarinių gėlių! Bet žmona mėgsta… Tegu ji ir pasirenka.

sonata, 2014-11-05 10:42:25

mmm… neteisingai supratau – sodintas gėlės turėjot omeny ne kambarines, o lauko. Čia jau kebliau 🙂 Va paieškojau internete – yra labai gražios Albino (a) Tulip. Baltos ir elegantiškos:)

Wow, 2014-11-05 10:48:00

Man tai reikia ne tik patogios lovos, bet ir gražios jaunos panelės lovoje. Būtų idealiausia 20-25 m.

O kam reikia skenerio? Niekad neturėjau ir man jo nereikia.

Burgis, 2014-11-05 11:53:45

Wow: skeneris reikalingas tada, kai kompiuteriu nori dirbti realų darbą, pavyzdžiui, ką nors greitai ir patogiai pateikti iš matematikos…

Saulius, 2014-11-05 13:34:34

Šiais laikais vietoje skanerio jau galima naudoti išmanius telefonus su pritaikytom programėlėm (jei tai tik dokumentas, o ne nuotrauka). Labai patogu, visada po ranka, neužima vietos.

Burgis, 2014-11-05 13:57:26

Sauliui: taip, tu esi žinovas ir kalbi tiesą, o aš blaškausi tarp skenerio varianto ir išmaniojo telefono, kurį neseniai man padovanojo, bet jis nėra tiek „išmanus“, kad atstotų man skenerį. O išmesti gaila…

Wow, 2014-11-05 14:41:37

Gal pirkite daugiafunkcinį įrenginį?

Matematinį tekstą galima surinkti su LaTeX arba nuskenuoti katedroje… Ar verta pirkti skenerį?

klp, 2014-11-05 15:58:57

Sveiki, gal jau pastebejote, – negalima paskaitineti ankstesniu jusu irasu sandeliuke, uzkrauna vis ta pati puslapi… Labai gaila.

Burgis, 2014-11-05 18:57:14

klp: taip, pastebėjau ir jau prašiau administratoriaus, kad sutvarkytų…

Saulius, 2014-11-06 10:27:17

Visai sveika karts nuo karto peržiūrėti savo ‘sandėliuką’ ir parduoti internetu nereikalingus daiktus. Tai ne tik kad apsikuopi, bet dar ir gera kažkam padarai. O ir daiktas atgyja antram gyvenimui, o ne į šiukšlyną nukeliauja.

Andrius, 2014-11-06 14:09:11

Aš temą perfrazuočiau kitaip. “Be kokių daiktų negalėtume apsieiti?”. Kalbant apie prietaisus, įrankius.

Aš manau sąrašas gerokai sutrumpėtų.

Burgis, 2014-11-06 14:15:20

Andriui: visai teisingai! Kadaise turėjau visokių įnagių neva automobiliui taisyti. Visus išmečiau! Visokiausių sodo, daržo įrankių pas mus yra tikrai dvigubai daugiau nei reikėtų. Išmesiu!

Andrius, 2014-11-06 14:55:32

Nežinau, aš laimingas ar nelaimingas žmogus, bet vis pagalvoju – be ko negalėčiau apsieiti buityje. Ir nieko nesugalvoju. Na be tokių daiktų, kaip namų raktai, neapsieitume nė vienas. Bet tai netelpa į įrankio sąvoką.

Man visi mano daiktai yra prabangos ir pramogos vardan.

Rasa, 2014-11-06 15:18:21

Hmmm. Kažin čia tas Andrius, kurį nervina mano ilgi komentarai? 🙂

🙂 Tada pasakysiu trumpai ir iš dainos (žinoma ir iš eilėraščio, iš kurio ta daina): Kai nieko neturi tai ir nereikia nieko…

Bet ai, geriau dar ir ilgiau pasakysiu iš tos dainos, nes Hiperbolė gražiai dainuodavo:

_Kai nieko neturi, tai ir nereikia nieko

Nebent dangaus kraštelio mėlyniausio

Kai nieko neturi, tai ir nereikia nieko

Nebent gėlo vandens

Kai nieko neturi, tai ir nereikia nieko

Nebent skanesnio duonos kąsnio

Kai nieko neturi, tai ir nereikia nieko

Nebent mylimosios pėdsakų ant sniego…

Aš tai visko pakankamai turiu, bet iš Burgio išvardintų daiktų tai pusės neturiu. Ir niekada gyvenime nesu plovusi indų indaplovėje. Nemokėčiau. Net tada, kai kažkada dirbau indų plovėja, nesu plovusi. 🙂

Andrius, 2014-11-06 15:35:43

Rasai: tas pats.

Mane žavi Burgio lakoniškas rašymo stilius. Jo tekste lygiai tiek žodžių, kiek reikia. Ir jie reiškia būtent tai, ką ir turi. Jokių beletristikų ar dviprasmybių.

Kažkuria prasme aš iš jo to mokausi.

Rasa, 2014-11-06 15:53:06

Andriui: turbūt tau kalba, tai tik informacijos perdavimo priemonė tada 🙂 O man kalba- kitka. Daug visko kitka. O kaip tu parašytum eilėraštį, jei tik esminius žodžius lakoniškai pasakytum? Tik haiku ir haiku gautųsi… O kaip su poemom?

Rasa, 2014-11-06 15:58:12

Čia žodžius taupančiam Andriui šitas Bašio Macuo haiku. Bet kai pagalvoji, net jei jie trumpi, juose ir esmė telpa, ir dar tūkstantis prasmių… Tai vėl ponuliui gali netikt, nes jam sako net dviprasmybių per daug :))))) Bet gražu juk!

Kai ryžių nebėr,

Merkiu į moliūgo asotį

Patrinijos žiedą

Andrius, 2014-11-06 16:10:59

Rasai: aš nesuprantu poezijos. Ar galima negirdinčio žmogaus klausti, kaip jis sukurtų melodiją? Arba aklo – kaip ji nutapytų paveikslą.

Bet mes nukrypome nuo temos. Be kokių daiktų Rasa negalėtų apsieiti? Arba dar įdomiau: be kokių daiktų, kuriuos kažkas įvardijo kaip nepakeičiamus, Rasa tikrai galėtų apsieiti? 🙂

Rasa, 2014-11-06 16:43:49

Va kaip… Net pakaušį pasikasiau. Nu gerai, be poezijos tai be poezijos.

Aš apsienu be daugelio daiktų, kurie viršuj išvardinti.

Na pav. be radijo imtuvo ir muzikos grotuvo. Juos (vadinamą namų kiną) išsivežė mano ex-as ir nieko, nepasigedau. Televizorių turiu, bet beveik nežiūriu. Sodintų gėlių kažkada turėjau virš 30, dabar išmėčius, nes man patinka mano akmenų sodas, jį žadu puoselėti bute. Akmenų man reikia. Bet jie nebuvo išvardinti. Gero automobilio (su protu gero, kaip studentui) ir gero kompo reikia sūnui. Man reikia tiesiog kompo. Ir printerio su skaneriu 🙂 Man reikia trupučio knygų, kurių užsimanau. Leidžiu sau nusipirkti maždaug 1 per kokius 3-4 mėn. Bet man ne daug ir reikia jų. Man reikia grandininio pjūklo, trimerio ir dar visokių įrankių kaimui tvarkyti, nes mano mamai visad daugiau estetinis vaizdas rūpėjo, o kuo dirbti ir kaip tai pasiekti ji nesirūpino, o tėčio nebeliko, kuris įrankius gamindavo. Labai norėčiau geresnio fotoaparato nei turiu. Be patogios lovos tai apsieinu. Mano nelabai patogi. Be daugelio rūbų apsieinu, nes neseniai išmečiau jų labai daug. Tris maišus “bulvinius” 🙂 Nes pastambėjau ir nusprendžiau kad nėr čia ko blizgint akis į tas lentynas ir vis nerast ko apsirengt. Tai viską ir išmečiau. Dabar bent žinau, kad išties neturiu 🙂 Bet vis vien dar turiu pakankamai 🙂

Na dar labai labai retai, bet buityje man reikėtų vyro. Bet jis nebuvo įvardintas. Tai, kai pagalvoji, gal ne taip jau ir reikia… 🙂 Kai suskaičiuoji privalumų ir kainos santykį… 😛

Bet užtat vis vien. O Bethoveno Devinta simfonija? Tai vienas garsiausių, plačiai žinomų klasikinės muzikos kūrinių, laikomas Bethoveno šedevru, kurį jis sukūrė būdamas visiškai kurčias. Va kaip.

scania, 2014-11-06 17:53:44

Daiktų nemėtykit. Būna sutartos vietos miesteliuose, ten dedam nereikalingus dar nešiojamus rūbus, žaislus, gal įrankius. Kažkam pravers. Jei net ir pragers radusieji – tai kažkas juk nusipirks 😉

Gal ir Kaune yra tokių vietų.

Rasa, 2014-11-06 18:09:44

Scaniai: tai aš tai nemėtau. Paprastai ir išdalinu ir labdarai išnešu, nors aš pati kaip ir “pan s terbečkoj” 🙂 Na, drabužių tai man iš užsienio parveždavo seniau. Bet kai pyktelėjau, tai pagalvojau, tegul bomžai pasipuošia, draugėms neduosiu 🙂 Po ligoninės, nuo pernai man ėmė didėti svoris. Tai jos žinai kaip užjaučia? Sako: “Bet tai kaip fainai, kad tu pastambėjai, aš dabar tokia gazelė jaučiuosi…” Arba: “O tu pasiruošusi keisti darbą, nes žinai, kad mūsų vyriausiąjai nepatinka stambesnės?” :))))))) Ir pan. Tai prie konteinerių padedi ir pasiima viską bomžai. Tvarkingai.

Kartą net juokiausi ir pykau. Savaitę tvarkiau rūsį, nors dar ir nebaigiau. Tai kaip gavos? Aš suprakaitavus nešu viską iki konteinerio, visokius metalus, šviesos muzikas ir t.t. O kol nueinu, bomžai su vežimėliais jau viską ir išsiveža iki kito mano atnešimo. Tai galvoju, blyn, galėtų nors iš rūsio pasiimt, nereikėtų man dar tais laiptais tempt sušilusiai… Bet negalima juk jų vestis į rūsį, nes ten ir gerų daiktų yra, gali apvogti 😛

Rasa, 2014-11-06 20:56:18

Andriaaaaaau: visą kelią namo važiuodama galvojau, kad vis tik nesuprantu tos vyriškos logikos. O tai kam tau tie raktai labiausiai reikalingi, jei visi kiti daiktai nelabai svarbūs?

Sau panosėj tai paburbu: o gal jis bijo tada, kad jį patį kas nors naktį išsineš? Arba pakiš šaltas kojas po kaldra… (čia vėl tik žodžiai iš dainos, jeigu ką 🙂

Andrius, 2014-11-07 07:31:59

Na kaip gi be buto raktų? Durų nerakintų gi nepaliksi. O be raktų nei išeisi, nei pareisi. 🙂

Drabužių reikia, bet apie juos nesinori daug kalbėti.

Kompiuteris – tik pramogai. Darbui skirtas darbdavio kompiuteris.

Vis minit fotoaparatą. Jei jis tikrai blogas, tai tikriausiai geriau fotografuoja jūsų turimas telefonas. Problema išspręsta. 🙂 Iš savo patirties žinau, kad net geriausias fotoaparatas nepadaro šedevrų.

Reikia knygų? Gal nesupyks niekas, pasidalinsiu savo senu atradimu http://www.sena.lt

Rasa, 2014-11-07 08:52:55

🙂 Tiesą sakant mūsų butą tai apvogė, kai jis buvo labai užtrakintas. O kai kartą pamiršau užrakint, tai nieko nepavogė. Kita vertus gal jau ir vogt nebeliko ko 😛

Aš mėgstu šičia pažiūrinėti padėvėtų knygų: http://www.zmoniuknygos.lt/ Ir paštu siunčia, ir nuvažiuoti netoli, jei užsimanau pažiūrinėt gyvai 🙂

Bet ačiū ir už aną nuorodą. Nors dažniausiai man prireikia knygų, kurių ten nėra 🙂

O dėl to, kad norėčiau (ne “reikia”) geresnio fotoaparato ar kito daikto, tai čia tiesiog noras turėti, kaip aš vadinu, vieną kitą daiktą dūšiai 🙂 Tai būna daiktas ne tik kad “daiktas, turintis paskirtį”. Tai kai žiūri į jį, turi jį, naudoji, džiaugiesi ir vis atsidžiaugt negali. Kartais norisi labai kokybiško kažkokio daikto, kartais norisi daikto su istorija 🙂 Juk supranti, kad dažnai mes perkam istoriją? 🙂 Gal ne tu, bet perkam. Mes. Žmonės. :)))))

Rasa, 2014-11-07 18:05:11

Nesitikiu, kad atsakys, bet smalsu. Kažin ką skaito tokie žmonės kaip Andrius? Juk ne romanus? Ir ne poemas tai tikrai. Gal ką įdomaus, ko mes net nenutuokiam? Juk kažką skaito, jei žino net sena.lt?

prabegom, 2014-11-09 19:39:11

Rasa yra dar elektronines knygos. T.y. tos pacios grozines ir publicistikos, beigi kitokio zanro, taciau skaitmenoje.

Rasa, 2014-11-09 22:35:30

🙂 Prabėgom: Žinau. Bet skaitmenines skaitau daugiau rusiškas ir tam tikros pakraipos, tokių rusiškai daugiau yra :). Arba tas, iš kurių reikia žinių. Dar yra ir audioknygos, tos iš vis fainai, nes galima pav. skusti bulves ir “skaityti” knygą. Jei geras skaitytojas, tai labai puikiai būna įrašyta, pav. Murakamio knygose net muzika būna parinkta ta, apie kurią jis rašo. Bet jau seniai neklausiau nieko :).

Bet yra knygų, kurias noriu turėti. Pasiimti jas dar kartą ir dar ir dar… Vien viršelį paglosčius gera nuo jų :)))) Gal kažkam jos atrodo žiauriai nederančios viena prie kitos, bet man jos tobulai dera 🙂

Be to, knyga rankose tai kitaip- toks intymumas savotiškas 🙂

Andrius, 2014-11-10 08:18:20

Kokie, tokie žmonės? 🙂

Gal visai neskaito…

Paskutiniu metu įveikiau porą Voneguto knygų.

Sena.lt neseniai pirkau kelias jo knygas. Bet ne tam, kad skaityčiau. Dėl snobiško pižoniškumo 🙂

Dabar skaitau “Traukinių žymėjimas”, bet nelabai limpa.

Dar paskaitinėju knygas apie fotografiją. Daug jų turiu.

Rasa, 2014-11-10 08:50:07

Andriui: tokie- tai tokie. Protingi. Ir… Be dviprasmybių. 🙂 Be bereikalingų seiliojimųsi, perdėto jausmingumo ir be jokių ten mistikų. Tubūt. Juk nepažįstu 🙂

O kuo fotografuoji? Mėgsti fotografuot juk, jei skaitai. Ką mėgsti fotografuoti? Ar dailini su fotošopu? Smalsu.

Andrius, 2014-11-10 09:39:18

Čia daug protingesnių užsuka…

Manau netinkama vieta asmeniškiems pokalbiams. Juk tema ne apie fotografiją.

O šiaip naudoju Nikon techniką ir viską koreguoju kompiuteriu.

Rasa, 2014-11-10 10:09:16

Andriui: Ačiū. Už atsakymą 🙂

“Protingesnių užsuka”… Žinoma, kad užsuka. Juk aš tai užsuku?! :))))))))) Gerai, gana pokštaut (iš mano pusės), atsiprašau. Einu dirbti 🙂 Man algą kol kas moka ne už rašymą Burgio bloge 🙂

Andrius, 2014-11-10 10:43:50

Pokalbiai apie fotografiją man patys įdomiausi. Bet reiktų juos perkelti į kitą erdvę, jei dar kas smalsu.

Rasa čia ne užsuka. Rasa čia nuolatos būna. 🙂

Rasa, 2014-11-10 11:08:15

Andriui: Nu žinai… Net kyla įtarimas, kad tu toks Andrius, kurio pavardė K raide prasideda 🙂 Bet tikiuosi, kad klystu.

Žinoma, kad man smalsu būtų pažiūrėti tavo fotografijų ir gal norėtųsi patarimo kartais ar dar ko. Bet aš savo el pašto čia (šitam puslapy) neduosiu. Jau vieną kartą daviau. Tai nežinau ką daryt. Tu parodyk, kur tave rasti.

Andrius, 2014-11-10 12:22:11

Tas pats. Neklysti.

Rasa, 2014-11-10 12:24:49

Vau. Malonu vėl susitikti čia. 🙂