Ko paklausė abiturientai? Antroji dalis

  1. Ar tiesos nesakymas yra melas?

  2. Ko neatlikus negalima ramiai numirti?

  3. Kaip įrodyti, kad viskas, kas mus supa, nėra iliuzija?

  4. Kas yra meilė ir kiek ji trunka?

  5. Kokia lietuviška tradicija labiausiai didžiuojatės?

***

Matote, visai kitokie klausimai nei pateikiau pirmoje dalyje! Gal pavyks sužadinti diskusiją, jei pats trumpai į šiuos klausimus atsakysiu.

  1. Dažniausiai taip, bet yra išimčių. Kartais tas tiesos nesakymas yra „šventasis melas“. Kartais tai yra mūsų teisė neliudyti prieš save. Kartais tai yra bandymas atidėti pernelyg skaudžią tiesą palankesniam momentui.

  2. Ramiai numirti galima bet kuriuo momentu, jei visą laiką gyveni ir gyveni teisingai. Blogiau tiems, kurie siekia tikslo (žr. kitą temą) – jie gali prašyti likimo leisti jiems dar ir dar jo siekti…

  3. To įrodyti neįmanoma! Tai ne tik filosofo Imanuelio Kanto mintis, tai jau ir mano mintis… Aš nežinau, kodėl čia atėjau, kur atėjau, kas čia buvo kadaise, kas čia bus vėliau, kodėl turiu čia būti. Aš pats esu iliuzija, nes save mąstau visai kitaip, nei mane mato ir mąsto kiti. Bet man patinka ta iliuzija!

  4. Meilė yra gyvenimo prasmė ir esmė, gyvenimo ašis, viso tavo kūno, proto ir sielos  būsena. Ji trunka tiek, kiek tos meilės tu vertas.

  5. Nežinau… Tai kad lyg ir niekuo nesididžiuoju. Bet gal ir gerai, kad nesididžiuoju? Jei kas nors pateiktų tradicijų sąrašą, pabandyčiau jį „suranguoti“…

 

Atsakymai

Burgis, 2012-03-05 13:24:51

Įvertinkite, jei sistema vėl leis…

petras, 2012-03-05 13:58:37

Sistema neleidžia 🙂

  1. tiesos (ar kažko nesakymas) tikrai nėra melas. nes jeigu tu nieko neteigi, tai automatiškai negali meluot. kaip ir negali laimėt loterijos bilieto nenupirkęs. kitu atveju, net ir sakydamas tiesą, gali meluot. jei tavo žinomi faktai iš tikro yra klaidingi 🙂

  2. pritariu Burgiui. numirt ramiai galima, kai esi susitaikęs pats su savim ir savo gyvenimu. bet tai gal labiau tinka, tuo atveju, kad žinai jog mirsi kažkada ne už ilgo (pvz. liga, bausmė ar kažkas panašaus). jei mirtis ateis labai netikėtai, tai net nespėsi apie tai susimąstyt 🙂 bet kokiu atveju, net jei ir galėtum ramiai mirt, juk to niekada nepasirinksi, pakol tai neįvyks natūraliai (juk tokia žmogaus prigimtis)

  3. Per daug filosofiškas man klausimas.

  4. o šitas man per daug sudėtingas.

  5. nemanyčiau, kad tradicijos yra tas dalykas dėl kurio būtų galima apskritai didžiuotis. jos yra tokios kokios yra. gali jas mėgt/nemėgt, gyvent pagal jas arba ne.

Pentium100, 2012-03-05 15:38:55

  1. Tiesos nesakymas gali būti melas, jei tikslas yra apgauti, nes kitas žmogus, “pagal nutylėjimą” yra susidaręs kitokią nuomonę (arba galima tikėtis, kad taip bus).

Be to, mano nuomone melas yra tik tada, kai siekiama apgauti. Jei žmogus tiki tuo, ką sako ir nenori apgauti, tai nėra melas, nors gali būti ir netiesa. Pavyzdžiui, prieš 200 metų daug žmonių (tame tarpe ir mokslininkai) pasakytų, kad atomo padalinti yra neįmanoma. Tai yra netiesa, bet ne melas, nes tie žmonės būtent taip ir manė.

  1. To įrodyti neįmanoma. Viskas, ką jaučiame (matome, girdime ir t.t.) tėra elektriniai/cheminiai signalai ateinantys į smegenis. Neįmanoma įrodyti, kad jie ateina iš tikrų šaltinių, o ne kokio nors prietaiso (Matrica). Taip pat neįmanoma įrodyti, kad tie signalai išvis ateina, gal garso/vaizdo/etc “procesoriai” juos susikuria…