Kodėl jie nelaimingi? Ne tie prioritetai.

Kasdien savo svetainėje gaunu pamokymų. Kasdien! Kai kurie pamokymai ir pabarimai tiesiog glumina. Pavyzdžiui, rašo, kad gimnazijoje nėra taip gerai, kaip mes bandome parodyti. Rašo žinovai – tie, kurie čia mokėsi arba kurių vaikai mokėsi, mokosi. Viena vertus, nėra nieko paprasčiau, kaip pačiam čia neateiti, vaikų neleisti ir kaimynus įspėti, kad nedarytų klaidos. Mes bematant žlugtume. Kita vertus, ar galite įsivaizduoti tokį direktorių, kuris kalbėtų, rašytų: „Nieko gero pas mus… Niekam nerūpi, kaip jaučiasi tas vargšas vaikas…“ Ir pan. Ar jūs su logika susipykote?

*

Aš arogantiškas. „Jūsų arogancija ne laiku ir ne vietoje“, – moko svetainės lankytoja (s).  Ar aš jus kviečiau į šią svetainę? Ar jūs pamiršote prancūzų išmintį, kad didžiausias nemandagumas yra viešai kalbėti, rašyti apie kito nemandagumą? Sakiau ir pakartosiu – aš nepasikeisiu! Vėlu jau man keistis… Tai kam jūs save dirginate, veltui emocijas liejate? Geriau paskaitykite, aš jus pamokysiu teisingai išdėstyti gyvenimo prioritetus. Būsite laimingesni!

***

  1. Tu pats. Visa stiprybė turi būti tavyje. Lipdyk, kurk save, užpildyk! Kasdien, po trupinėlį, po lašelį. Užgrūdink ir nušlifuok. Praturtink, nušviesk. Dirbk su savimi, dirbk sau. Niekuo nepasitikėk taip, kaip savimi!

  2. Darbai. Pastebėkite – prioritetas aukštesnis nei šeima. Nes šeimai, tavo artimiesiems reikia tavo darbų rezultato. Jiems reikia žinoti, kad tu dirbi gerai, patikimai, kad visada turėsi darbo bent duonos kąsniui užsidirbti. O tu dirbk pasimėgaudamas! Dirbk ir gėrėkis, kiek jau daug padarei. Dirbk vis geriau, išradingiau, įvairiau.

  3. Šeima. Žinoma, pirmiausia – tavo antroji pusė. Tavo meilė. Tai beveik tu pats, o kartais net daugiau, nei tu pats. Bet šeima gali būti ir tėvai, vaikai, broliai seserys. Tolesni giminaičiai – tik retos išimtys. Pamenate rašiau: su uošve santykiai turi būti šalti ir draugiški.

  4. Sveikata. Tik jau ne pirmas prioritetas, kaip daugelis teigtų! Ne kažin kiek gali paveikti tą sveikatą, o persistengdamas nustumsi kitus prioritetus. Ir būsi sveikas, bet nelaimingas. Labai padeda žinojimas, kad tikrai mirsi. Mažiau nerviniesi.

  5. Žmonės. Tu esi žmogus tarp žmonių. Išmok būti, jei dar nesi. Išmok nepaskęsti minioje. Išmok nekęsti ne žmonių, o tik jų blogų savybių, negerų darbų. Išmok susirasti gerų žmonių.

  6. Daiktai, pinigai, kelionės, pramogos, gamta, Žemė, Visata… Žiniatinklis! Visa tai ir visa kita – nulinio prioriteto dalykai! Taigi dabar ir bendraukime tai supratę…

Atsakymai

Burgis, 2012-06-27 12:37:21

Reitingams…

Mantas, 2012-06-27 15:04:22

nuliniai tai nuliniai prioritetai, bet pasigirti kad Jūsų vaikai – “valiutiniai milijonieriai” niekada nepamirštate 🙂

Algirdas, 2012-06-27 15:10:26

Dėkui, Mantai

Burgis, 2012-06-27 15:12:18

Mantui: Turime kuo pasidžiaugti todėl, kad mūsų šeimoje visada buvo prioritetai išdėstyti taip, kaip surašiau. O Jūs tikriausiai tyčia gyvenate taip, kad nebūtų kuo pasidžiaugti?

Burgis, 2012-06-27 15:47:37

Mantui ir Algirdui:

*

Grįžta girtas vyras namo, nugriūva į lovą šalia žmonos ir dūsauja… Padūsavęs, padūsavęs pradeda prašyti:

– Pabučiuok mane…

Žmona suklūsta. Niekada taip nebuvo! O vyras vėl taip švelniai, taip graudžiai:

– Pabučiuok mane…

– Miegok, valkata, radai laiką bučiniams!

– Na, pabučiuok, taip pykina, taip pykina – gal vemti pradėsiu…

***

Dabar spjaukite į mane dar kartą – gal jums palengvės?

juokinga, 2012-06-27 15:58:34

Man tai, pavyzdžiui, geriausios visų laikų gimnazijos vadovybės pozicija atrodo pagirtina.

Jei kažkas iš gimnazistų susigalvoja, kad gimnazijos mokslų jam per maža ir samdosi korepetitorius, tai aišku, kad toks yra išdavikas ir liaudies priešas. O kaip kitaip? Jis, ko gero, ir apie gimnaziją leidžia sau galvoti ne taip, kaip patvirtinta. Išlygą daryčiau nebent tuo atveju, jeigu ir korepetitorius samdosi iš tos pačios gimnazijos.

O tai, kad iš gimnazijos išėstas buvęs gimnazistas drįsta iš matematikos VE gauti penkiskart daugiau, negu įprastai gaudavo gimnazijoj ir net lyginasi su geriausiais tebeesamais gimnazistais, yra, manau, tyčinė provokacija, siekiant pažeminti visą gimnazijos kolektyvą ir neprilygstamą mokymo sistemą.

Burgis, 2012-06-27 16:06:02

Juokinga: na, ir kas? Ką tu man padarysi? :-)))

Iš arčiau, 2012-06-27 16:21:26

Pirmą kartą ka parašė juokinga – yra juokinga 🙂

NiekurNeiva, 2012-06-27 17:23:51

?? PRANCŪZŲ IŠMINTIS

… didžiausias nemandagumas yra viešai kalbėti, rašyti apie kito nemandagumą …

*****

Pakomentuokite, prašau, sąvokas “nemandagus”, “nemandagumas”, pavyzdžiui, šio posakio kontekste:

– Jupiteri, tu pyksti, -reiškia tu esi neteisus!

Fa, 2012-06-27 17:35:07

Kodėl Jus moko? Lengviausia mokyti kitus, kai negali ar neįstengi matyti savęs.

ir, 2012-06-27 18:48:21

Apie prioritetus – tyliu, nes daug išsikalbėti nesinori, o gimnazija, kitos mokymo įstaigos – vaikų ugdymui, ruošimui ne tik atskiriems dalykams, bet ir gyvenimui, už ką pykti ant vadovų, pedagogų – nesuprantama.

Manyčiau -aukščiausias neišsiusio savyje :a)pagarbos sau,

b)pagarbos kitiems žmonėms,

Teisti, kaltinti , kokie tai bebūtų žmonės – neduota teisė.

ir, 2012-06-27 18:55:05

Ir mokykimės nuo mažens visko, aišku tai tėvų pareiga, pradėjus vaikelį, mąstyti kaip auginsite ir ugdysite, o kad reikės sauskelnių, mišinėlių – tai niekam nenaujiena.

Ruoškimės ir protingam bendravimui, o ne tik, kad jia neverktų ir tik miegotų. Jo fiziologinis laikrodis dirba taip, kaip sukūrėte, kaip sukūrė jūsų protėviai,

o gimnazijai ir paruošit iki 8 – 12 metų teikdami normalų dėmesį.

Savišvietos dabar pakanka.

I R

n e b u s k ą KALTINTI.

Burgis, 2012-06-27 19:11:17

NiekurNeiva: taigi aš ir rašau – kodėl jūs pykstate, mane kandžiojate? Tai juk ir reiškia, kad esate neteisūs!

*

O dėl nemandagumo šioje svetainėje yra vienas esminis požymis: aš kartais esu nemandagus su anonimais, taigi ne viešai, o mane kaltina žinodami, ką kaltina, ir parodydami tai apie mane viešai.

NiekurNeiva, 2012-06-27 19:33:06

Ačiū. Tikiuosi yra vietos ir tokiam poaibiui kaip

“mandagus anonimas”?

Prisipažinsiu, momentai kai bumbu ar būnu bambeklis dažnėja. Ypatingai su artimaisias…

Vis tik dabar braškių metas – kodėl nepabandžius suvalgyti, pvz. 3 braškes kiekvieną trimis kasniais ir taip, kad neapsitaškyti? Gal kas apsivers ?

Mantas, 2012-06-28 01:31:26

Velniai rautų, argi aš norėjau įžeist? 🙂 p. B. Burgi, gyvenu aš puikiai, nors dar kiek šiek tiek trūksta iki “valiutinio milijonieriaus”, bet aš stengiuosi. Mane tiesiog mažumėlę prajuokino tas “nulinis prioritetas”. Gal 6, gal kažkam 1, gal 154. Nulinis? Nejuokinkite. Prie ko tas anekdotas? Kodėl aš turėčiau spjaudytis? Ar ne per jautriai į komentarus reaguojate?

petras, 2012-06-28 08:57:24

man tai kartais keistas žmonių mąstymas atrodo. liepia vaikui stot į konkrečią gimnaziją, po to pyksta, kad ten kažkas atseit negerai, ar kad reikia korepetitorių, nes JŲ atžala negali pats mokykloj išmokti šimtui procentų balų.

(beje, korepetitoriai nieko nemokina, jie sakyčiau labiau padeda suvokt, tai kas išmokta ar sužinota)

taip pat keisti žmonės, kurie ateina paskaityt blogo, kuriame vos ne 1/3 turinio apie “gražius dalykus”, šeimą, pagyras ir džiugesį sava šeima ir dėl to pyksta ant autoriaus, nes jiems patinka kuklumas, liūdesys ir pan. čia tas pats kas ait į metalo koncertą ir piktintis kodėl nedainuoja butkutės dainų.

keistuoliai

Burgis, 2012-06-28 09:54:47

Atsiprašau, Gerb. Mantai, aš ne taip supratau… Suklaidino Algirdo komentaras, reitinguotojai ir bendra šiuo metu svetainėje tvyranti dvasia – kas kam skaudžiau įgels…

Aš žinau priežastį – kai tokia vasara, tai tik keiktis ir gali… Dabar vaikštau su šaliku, balsą praradęs, kosulys toks, lyg sirgčiau atvira tuberkuliozės forma…

Bet aš tikrai atsiprašau visų, kuriuos gal užgavau! Gyvenimas vis tiek puikus! Vis tiek – vasara!

Fa, 2012-06-28 09:57:22

Ačiū, Petrai, išsakėte mano mintis:-)

Regina A., 2012-06-28 16:50:52

P. Bronislovai, kai sergi, tai viskas blogai 🙂 Mano brangiausias dabar serga, tai irgi piktas kaip širšė. Sakau: “Greičiau jau pasveiktum, bendravimas neadekvatus” 🙂

sveplas, 2012-06-28 17:59:36

zmogus pripranta prie negatyvo, su laiku jam jo reikia kaip narkotiko, kad padirginti kazkurias nervu lasteles.. tokie zmones jiesko dirgikliu.. reikia priprasti prie pozityvo 🙂

Gerb.Burgi sveikite!

Burgis, 2012-06-28 18:06:55

Ačiū jums už rūpestį, bet aš nekreipiu dėmesio į smulkius negalavimus – laukiu didesnių… :-). Ką tik nupjoviau plotą pievos, esu šlapias, kaip vandens žiurkė. Ir labai patenkintas!

Praeivis, 2012-06-29 01:03:37

Geriausiųjų interneto komentatorių “tolerantiškumas” išsigimė – ėmė engti “netolerantiškuosius”.

Aš už nuomonę, per daug toleruojančių gėjus, prastas gimnazijas ir kvailus komentatorius:)

Žmonės nebe supranta nei kam, nei kodėl blogai reikalingi, prisivalgę penkiolikos minučių straipsnių bijo nuomonės ir aštresnio žodžio. Siūlyti nesiūlysiu, o tik priminsiu, kad namuose šeimininkas tik pats gali susitvarkyti.

Geros vasaros, Direktoriau!

Burgis, 2012-06-29 09:39:10

Ačiū, Praeivi! Esi intelektualus, aš ne viską supratau… :-). Atostogaujam!