Kokia M.A.M.A. – tokia ir Lietuva

Mes bartume ir baustume gimnazistus, jei jie imtų keiktis. Ar Seimo pirmininkė ką nors pasakė Egidijui Dragūnui ir kt., kurie keikėsi šimtams tūkstančių žmonių girdint? Ne! Kodėl? Nes ji ir pati keikiasi? Nes bijo būti primušta? Nes labai nori, kad E.D. vėl ją išrinktų?

*

Dvilypis jausmas kankino žiūrint M.A.M.A. ceremoniją-koncertą. Didelė salė, daug žmonių, kai kurie – gražiai pasipuošę, galinga aparatūra, įtaigi scenografija, keletas puikių koncertinių numerių. Pavyzdžiui, Donato Montvydo ir draugų. Bet…

*

***

Ką padarysi – teks ir toliau gyventi su ta muzika, su tais jos gerbėjais, su tais dragūnais… Beje, kai kas mane tikina, kad tas Egidijus yra ir geras, ir protingas, bet taip elgiasi, nes tokio jo nori gerbėjai. Tai kokie tie gerbėjai, po galais? Seimo pirmininkė? Tie garbingi ir gerbtini žmonės, kurie turėjo jaustis tame renginyje lyg spąstuose? Tas žiūrovas B.B., kuris vis tik neperjungė kanalo?

*

Palauksime „Šimtadienio“. Mamoms jis patiks labiau už M.A.M.A.

Atsakymai

Burgis, 2012-01-09 08:35:57

Nesutikite, nesutikite… 🙂

Arvydas, 2012-01-09 10:00:38

Panašūs klausimai bei abejonės, matyt, kankino ir garsųjį romėną Marką Tulijų Ciceroną, kuris tų laikų situaciją Romoje ironiškai apibendrino savo garsiąja fraze – O tempora! O mores! :))

Matilda, 2012-01-09 11:31:12

Koks Dragūnas- tokie ir jo gerbėjai. Mane, vien pamačius jį ,negeri jausmai apima. O paaugliams jis yra dievukas.Čia ir slepiasi mūsų, suaugusiųjų , auklėjimo duobės. Neišmokėme savo vaikų atsirinkti tai, kas tikra, vertinga. Todėl ir ,,kaifuoja” žiūrėdami į tokius apsiseilėjusius, sniaukrojančius, beisikeikiančius piemenis scenoje.

laisvamanis, 2012-01-09 11:52:29

O ką ten veikė Seimo pirmininkė? ruošėsi rinkimams?

Gintaras, 2012-01-09 17:30:08

Kas verčia tokias laidas žiūrėt? Ar eit į tokius renginius? Nenori rasti š.. – nesikapstyk po mėšlyną.

sonata, 2012-01-09 18:15:50

O gal kiekvienai kriaušei – savas laikas? Plėšo jaunimą į gabalus hormonai, noras patvirtinti savo “Aš”, o tvirtinti dar nelabai yra ką – tai ir šėlioja. Dauguma iš jų po 20 metų bus subrendę žmonės ir gūžčios pečiais, kaip galima buvo mėgti tokį “briedą”. Kartos keičiasi, o nemažėja klausytojų filharmonijose ar operos teatruose. Vadinas, srovė pasipildo iš tų, kurie kažkada “kreizėjo” dėl Mamontovo žalios skiauterės ar Bix-ų. Subręs ir dabartiniai dragūniniai. Tik va patys atlikėjai kartais užstringa vystykluose;)

Smile, 2012-01-10 08:53:12

aš asmeniškai apie šį įvykį sužinojau tik iš burgis.lt, bet man kilo mintis – juk tokį elgesį galima oficialiai juridiškai vertinti kaip smulkų chuliganizmą, kuriam net papildomų įrodymų nereikia – yra įrašas. Tai kodėl policija nebaudžia? Ar turi kas nors iš žiūrėjusių pasijusti nukentėjusiu ir oficialiai pateikti ieškinį? mane tai domina grynai techniniu požiūriu – kaip turėtų veikti sistema ir kodėl ji šitoj vietoj nesuveikia. Lygiai kaip ir kokiam seimūnui TV laidoje giriantis, kad jis tikras vyras ir kaip toks dažnai viršija greitį (juk ne kokia boba). Nes dabar mes čia inkščiam, o juk tereiktų keletą gerai nubausti, kad maža nepasirodytų, ir kaip mat viešoji erdvė pašvarėtų.

Burgis, 2012-01-10 09:04:44

Smile: 100 balų!

petras, 2012-01-10 13:17:43

Šiaip manyčiau, kad didžioji selo auditorija nėra paaugliai.

o visų antra, kam žiūrėt tokį renginį, o poto pykti. čia panašiai kaip žiūrėt fantastinį filmą, ir pykti dėl kiekvieno epizodo, kuris yra nerealus. čia tai tikrai nesubrendusio poelgis.

M11, 2012-01-10 13:29:52

petrui: Kaip nepykti? Gal dabar įsijungus bet kokią laidą reikėtų tikėtis išgirsti keiksmažodžių laviną? Gerai, galima diskutuoti, ar tai aukšto, ar žemo lygio muzika, renginys, humoras ir t.t. Bet žemas lygis neturėtų savaime reikšti (bent jau man iki šiol nereikšdavo) keiksmažodžių į eterį.

OK, turime rimtesnių problemų nei SEL’o keiksmažodžiai, bet ar dėl to turim nusilenkti jam ir klausytis drėbiamo purvo per ekranus? Ar tai, kad Afrikoj vaikai badauja, mano vaikams reiškia, jog keiktis yra norma? Žinoma, vaikai augs ir patys atsirinks ir pasirinks, kaip reikia kalbėti. Bet kodėl dabar jie turi klausytis tų žodžių, jeigu nenori? Man tai tas pats kaip pasyvus rūkymas :/

Burgis, 2012-01-10 13:33:45

Petrui: tai jei koks nors nuogas iškrypėlis stovi krūmuose, aš neturiu eiti per parką? Jei elgsimės taip – to nežiūrėk, to neklausyk, į tai nekreipk dėmesio, būk visiems ir visokiems tolerantiškas – tai tikrai greitai net į kiemą išeiti negalėsime. O kas apsaugos mūsų vaikus, anūkėlius?

petras, 2012-01-10 13:34:02

Gerai jau, įkalbėjot :DDD reik selą baust. ir dar šimtus tūkstančių suaugusių, kurie keikiasi girdint vaikams. šiaip įmanoma turbūt net sąrašą sudaryt žodžių – keiksmažodžių ir baust už jų vartojimą viešoj vietoj ir prie vaikų. aš būčiau už.

Žydrūnas, 2012-01-10 19:51:45

na tai padavė teisman, žėsim kas bus 🙂

Dominykas, 2012-01-11 11:55:40

Na, sakykit ką norit, bet, mano nuomone, tame viename Sel’o sakinyje su tais dviem keiksmais prasmės buvo tikrai daugiau nei 99% “kultūringų” laidų veikėjų pasisakymuose… Viena yra keiksmai, kai žmones pildo spragas, atsiradusias trūkstant minčių, visai kas kita yra keiksmai kaip išraiškos priemonė.

Aišku, bausti reikia, Sel’as gerai uždirba dabar – susimokės 🙂

Loreta, 2012-01-11 17:04:24

Keiksmai yra jaustukai, o Selo atveju ar nebus apgalvotas kieto blogiuko įvaizdžio patvirtinimas. Kaip sakė Mamontovas, ir aš 100 proc. tos pačios nuomonės, visada įdomu žiūrėt ir klausyt, ką daro Selas. Bet šįkart ne, neatrodė kietai, kaip galbūt pats Selas norėjo atrodyt. Prasmės irgi jokios, nebent patys sureikšminsim, nebent Selui skandaliukas, dėmesys…

shalikas, 2012-01-11 20:25:32

LR BK 284 str. “Viešosios tvarkos pažeidimas” 2 dalis:

“Tas, kas viešoje vietoje necenzūriniais žodžiais ar nepadoriu elgesiu trikdė visuomenės rimtį ar tvarką, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.”

Bėda ta, kad pasirodo, jog niekam tai netrukdė. Tad galim grįžti prie Mahatmos Gandžio ir prisiminti jo frazę:

“Būk tuo pokyčiu, kurį nori įžvelgti pasaulyje.”

Juk ne jis kaltas, ne jis – jis duoda žmonėms tai, ko jie nori… Juk ne kitaip su juo buvo ir per bike show Lietuvoje… Čia jau nieko tai nestebina. Netgi galbūt priešingai – žmonės to tikisi.

higso bozonas, 2012-01-15 01:53:14

-ne tik nemoka, bet ir nesimoko, nes nei patys nori, nei turi galimybių 🙁

kokia situacija mokyklose, kolegijose, universitetuose su retorikos mokymu ir vertinimu ?? ogi jokia, tiksliau tragiška !

kokia situacija su kalbos kultūra seime, televizijose, radijo laidose ?? – apverktina, jei nelaikyti skandalinga !

-iš čia ir varganas kultūros ir juo labiau – pop kultūros lygis, varganas humoras, varganas įvaizdis, vargana bambalinė valstybėlė – greičiau kaimas, europos užkampis – su laiku vis mažiau kažkam įdomus ir gerbtinas…

o selo “produkcija“ , beje, tikrai nėra prasta Lietuvos lygiu – kitas klausimas apie jo akibrokštus, bet čia jau teisėtvarkos klausimas(visų pirma), kuri kaip ir viskas Lietuvoje – veikia, bet išvirkščiai :))