Kokia tai diena?

Vasario 16-oji kasmet vis kitokia. Pernai nebuvo tokio “Snoro”… Siemet musu mokytoja apdovanojama Gedimino ordino medaliu… Siemet buvo salta… Siemet rinkimai…

Tai kas mums siemet ta diena? Parasykite ir nepykite, kad as vel sveplai… Viska dar perskaitau, o klaviaturu jau nesuvaldau – laiko neturiu mokytis…

Atsakymai

Burgis, 2012-02-14 16:54:43

Galvoju…

Gytautas, 2012-02-14 17:57:09

Šiemet buvo pirmasis MMLT

Burgis, 2012-02-14 20:36:03

Gytautui: aciu, tai tikrai svarbi gaire musu gyvenime! Svarbiausia, kad atsirado, atejo tu mazuju mokslo lyderiu – valstybe gali pasidziaugti.

sonata, 2012-02-15 11:15:01

O aš šiandien buvau truputį nustebinta – kai darbe paklausiau, gal einam ryt organizuotai į Karo muziejaus sodelį į šventinį minėjimą, atsirado daug entuziastų. Motyvai “kaip smagu būdavo visiems žygiuot”, “pabūsim kartu nedarbinėj aplinkoj”, “atsivesim anūkų su balionais – galės žygiuot su orkestru”, “negi tokią svarbią dieną namus tvarkysiu”. Anksčiau tos demonstracijos lyg nelabai maloni priedermė buvo, dabar laisvanoriškai. Kažkas pasikeitė. Į gerą.

Didžiuojuos, 2012-02-15 11:58:23

Kad turiu draugą, kuriam galiu pasakyti Tikiu Tavimi, Tikiu, kad mūsų vaikai gyvens geriau ir Vasario 16-ąją pabūti kartu. Su Meile.

Burgis, 2012-02-15 17:02:09

Paskutini komentara parase “grasmore”… Visus istryniau, viena palikau. Ka daryti su tais “menesienos zmonemis”? Ir gaila, ir pikta, ir baugu del tokiu simptomu visuomeneje…

tvirtai tikiu, 2012-02-16 21:50:37

Kad(“grasmore” – tai aš) mes dar susikalbėsime. Jūs pakankamai tolerantiškas. Ne vietoj rašau, bet kas ne į temą – ištrinama.

O nuoskauda ne dėl jūsų ir nėra ko imti į širdį, kas yra kvailokos mintys – šiuo atveju mano. Viešai ir atsiprašau.

Rimvydas, 2012-02-19 10:10:09

Bet štai klausimas tai (tam) ,,grasmore”- kokiu tikslu rašoma? Nėra kur daugiau išsiliet?

Burgis-Q.E.D., 2012-02-19 10:58:10

Ar prieš 20 metų aš būčiau galėjęs įsivaizduoti, kad tema apie Vasario 16-ąją beveik nė vieno žmogaus nebedomins!?

*

Kaip veikia ta mūsų valstybė (jei tokia dar yra…), jei valdžią domina tik ji pati ir net Vasario 16-osios proga negali sužinoti, ką ir už ką ta valdžia pagerbė? Mūsų Mokytoją apdovanojo medaliu – kur jūs apie tai skaitėte? Ką dar apdovanojo? Už ką apdovanojo? Apie apdovanojimus bus atskira tema…

*

Kodėl žmonės nebemoka, nebenori pareikalauti sau šventės? Tegu bent gražiai pasigerti, po perkūnais!

*

Visokie menkystos, žinoma, išlindo ir apie save priminė. Dar primins, susireikšmins ir Kovo 11-ąją. O aš norėjau, kad mes patys pasidžiaugtume – atmetę visas apgaules, išdavystes, mes turime pasakyti – be Vasario 16-osios daugelis mūsų nebūtume europiečiai, laisvi žmonės. Nesu nei nacionalistas, nei fanatikas, bet mėgstu šamanistiškai „užsivesti“, pakylėti save iki Žmogaus, todėl tai darau ir Vasario 16-ąją, ir vasario 23-ąją (mudviejų vedybų dieną), ir per visas man asmeniškai reikšmingas šventes. Ir jums linkiu.

Arvydas, 2012-02-20 09:44:48

Klaipėdoje ne per seniausiai baigėsi kažkokių pseudonacių teismo procesas – jaunuoliai po miestą tampė plakatus su nacių simbolika. Jie buvo suimti, nes fašistinės bei komunistinės simbolikos viešas demonstravimas Lietuvoje yra baudžiamas. Po to vyko ilgas teismo procesas, kurio metu jaunuoliai demonstratyviai šypsodamiesi aiškino, jog jie paprasčiausiai demonstravo pagoniškus simbolius. Dar pateikė kažkokių tų simbolių neva įrodymų..

O aš pagalvojau, kad kas nors juos prie Teismo rūmų galėjo suspardyti, apsiavę medinėmis klumpėmis. Vis tiek teismo metu būtų galima sakyti, kad niekas nieko nespardė. Tiesiog buvo šokamas tradicinis lietuvių šokis – klumpakojis.

Nesu agresyvus žmogus, bet kartais tokie ekscesai išmuša iš vėžių ir mane.

petras, 2012-02-20 11:21:51

Arvydai, jei naciai būtų savo firminiame stiliuje naudoję žodį mama. tai turbūt ir norėtumėte, kad visiems kas sako mama, išspardytų užpakalius su medinėm klumpėm ????

simbolių, kuriem virš kelių tūkstančių metų ir kurie iki šios dienos naudojami kasdien pvz. rytuose, baiminimasis tik parodo žmogaus silpnumą ir vergišką būdą. man pavyzdžiui svastika visiškai nesusijusi su naciais kaip ir žvaigždė ar kūjis su sovietais.

ir tie, kuriuos teisė, manau išvis su nacizmu nebuvo susiję žmonės, kaip ir nacių naudota svastika skiriasi nuo baltiškosios ar bet kurios kitos. ir tokie neagresyvių žmonių agresyvūs pasisakymai mane išmuša iš vėžių 🙂 ir geriau būtų prieš reiškiant kategorišką nuomonę bent šiek tiek pasidomėt apie svastikas.

petras, 2012-02-20 11:37:55

ir dar. keisčiausia tai, kad jūsų komentarai man visada patikdavo. būdavo mieli, džiuginantys, paskatinantys, vnž už teisybę. o dabar vadinat jaunuolius pseudonaciais ir vos ne siūlot prieš juos smurtaut, nors jūs jų nepažįstat, nesigaudot situacijoj ir plius Lietuvos teismas net juos išteisino, kad įrodo jų teisumą (nors aš asmeniškai nepasitikiu Lietuvos teismais apskritai). va tas mane glumina 🙂

Arvydas, 2012-02-20 11:39:02

Petrai, man taip pat vienodai šviečia visi tie simboliai. Mane daug labiau papiktino tai, kokiais arogantiškais veideliais tie jaunuoliai pasakojo savo plakatų kilmę. Tiesiog jautėsi kaip jie gudriai sugalvojo “pagaidinti” Lietuvos teisinę sistemą. Na, tada lygiai taip pat galima bet ką primušti, o po to sakyti, kad tiesiog su spragilais treniravaisi kulti grūdus..

Okay, svastika – senovės pagonių simbolis. Na ir ką? Ją būtina tampyti po miestą?? Kam?! Kad po to teisme galėtum vaipytis ir pasakoti savo pagonišką kilmę? Jei tie jaunuoliai tokie užkietėję kriviai, tai kur jų ilgi plaukai ir barzdos? Kodėl jų galvos skustos?

Petrai, jei jie norėjo pasididžiuoti savo žiniomis, manau, tam galėjo susirasti daug geresnį laiką bei vietą. Ir panašu, jog jie tampa pagonimis tada, kai tai paranku jiems.

petras, 2012-02-20 13:07:45

Tai jie teisinės sistemos “nepagaidino” nes Lietuvoje nedraudžiama demonstruot svastikų nesusijusių su naciais. tai apie kokį teismo gaidinimą gali būt kalba ? primušus žmogų jau iškart pažeidžiamas įstatymas, ir nemanau, kad pavyktų “išdurt” teismą pasakomis apie spragilus.

Kas dėl vaipymosi, tai per televiziją rodė tą incidentą Klaipėdoje, tai nei jie vaipėsi, nei jie skustagalviai buvo (tie jaunuoliai ir ne tik jaunuoliai), nebent mes apie skirtingus įvykius kalbam, nors aš abejoju.

Ir aš net nemanau, kad jie laiko save pagonimis, tiesiog nori parodyt žmonėm, kad neverta dėl nacių sovietų ar kažkokių kitų “tabų” pamiršt tokius senus ir reikšmingus dalykus, kurie net nesusiję su tom ideologijom, tik tiek.

ir kaip matau yra dar žmonių bijančių kažkokių praeities šmėklų. va tokie dažniausiai ir nuaina į kraštutinumus, nes visko bijo.

petras, 2012-02-20 13:10:12

Ir apskritai “pasigaidino” tie, kurie juos į teismą padavė, nes teismas buvo tų jaunuolių pusėj. nebent manot, kad ir teismas vaiposi iš mūsų piliečių ?

Arvydas, 2012-02-20 13:56:50

Ką gi, Petrai, atrodo, kad būsiu pasikarščiavęs aš. Mano visos šio įvykio žinios apsiribojo tuo, kad per “Balticum-TV” žinias mačiau reportažą apie šiuos jaunuolius ir jų nuotykius. Beje, reportažą rodė prieš maždaug mėnesį. Internete paieškojau, bet pavyko rasti tik kažkokį praėjusių metų įrašą. Na, kompanija ta pati, tik jie ten laukė teismo proceso. Mano matytoje laidoje teismas jau buvo pasibaigęs. Žodžiu, naršydamas Youtube archyvą aptikau, kad jie įkūrę kažkokį judėjimą – aktyviai gina svastikos kilmę. Bet, kaip ir sakiau, man svastika rūpėjo mažiausiai. Tiesiog, žinių metu, man pasirodė, kad tai buvo kažkokie atsitiktiniai studentai, kurie sugalvojo pasišaipyti. Todėl juos ir pavadinau pseudonaciais, t. y. netikrais naciais. Juk buvo matyti, kad jie ne “klasikiniai” naciai – nebuvo kerzavų batų, kareiviškų striukių ir pan. O peržiūrėjęs video archyvą pamačiau, kad mano klaidingai palaikyta skusta galva, buvo paprasčiausia plikė.. 🙂

Pamoka man – be reikalo nesikarščiuoti. Tačiau, kaip minėjau aukščiau, aktyvistai taip pat turėtų pasirinkti tinkamą laiką bei vietą savo nuomonei reikšti..

petras, 2012-02-20 14:24:07

Na jo, aktyvistų jau toks būdas išlįst tokiu laiku ir vietoj, kad kuo daugiau žmonių atkreitptų dėmesį :DD

na šitiems pastariesiams gal tiesiog nepavyko pasireklamuot iš gerosios pusės. neturi gal gero specialisto ryšiams su visuomene 🙂