Kokie jūs gražūs ir talentingi, abiturientai!

Gražių, prasmingų, įspūdingų KTU gimnazijos „Šimtadienių“ tradicija vakar buvo pratęsta. Pilnutėlė „Girstučio“ salė beveik dvi valandas galėjo gėrėtis šių metų abiturientų laida. Gėrėtis, žavėtis, džiūgauti!

Jie dainuoja keturiomis kalbomis, jie groja penkių rūšių instrumentais, jie šoka bent šešių stilių šokius, jie meniškai pateikia bent septynių žanrų numerius… Ką nemačiusiems sako „Agotėlė“? O mačiusieji jau nusišypsojo! Ką galima sugroti vienkartinėmis „stiklinaitėmis“? Kaip „Šimtadieniui“ tinka rytų kovos menai?

*

Žinoma, standartinis mokymo procesas buvo sutrikęs, bet abiturientai mokėsi! Juos mokė talentingi, išradingi meno vadovai, režisieriai. Kada dar gyvenime bus proga taip pasimokyti? Kas iš tėvų, artimųjų vakar galėjo pasakyti, kad  jų vaikai nieko neišmoko? Negaliu atsistebėti, kad jie visi visko gali išmokti! Mintyse klausiau savęs – gal ir aš būčiau galėjęs išmokti, jei mane būtų mokę tokie mokytojai? Labai tuo abejoju, bet apmaudu, kad jaunystėje niekas manęs nė nebandė taip mokyti…

*

Kokia jėga, koks grožis, kai jų scenoje daug! Žavinga matyti, kiek kartų per vakarą jie pakeitė aprangas – ir vis tiksliai taip, kaip reikėtų!

*

Gavau gražių gėlių! Jūs nė nežinote, kaip dėl to šį kartą apsidžiaugiau! Manoji vakar sirguliavo dar labiau nei aš, iki paskutinės akimirkos nesirengė važiuoti į „Šimtadienį“, bet, matydama mano liūdnas akis, pasiryžo… Tos gėlės – graži jūsų ir mano padėka jai.

*

Gavau nuostabią dovaną – šimtą klausimų! Kokios jautrios širdies, kokio aštraus proto turi būti žmonės, kad sugalvotų tokią dovaną! Aš pasidalysiu ta dovana su jumis, ir ne vieną kartą – jūs pamatysite, kokie tie mūsų abiturientai!

*

… Lėktuvai pasirengę pakilti. Šis „Šimtadienio“ leitmotyvas smigo man tiesiai į širdį… Laimingo skrydžio, vaikai! Jūs dainavote: „Mes būsim kartu…“ Mes būsim kartu! Visoje šalyje, visoje Europoje, visame pasaulyje – šiandien ir visada.

Atsakymai

Burgis, 2012-03-01 08:31:35

Ir jūs galite pagirti…

Audrius, 2012-03-01 10:36:27

Stengsiuos be ditirambų, bet išsyk atsiprašau, jei nepavyks…

Gerbiamas KTU gimnazijos Direktoriau,

Jūs esate šaunuolis. Kaip sodininkas rūpinasi sodu, taip Jūs rūpinatės Gimnazijos (ir ne tik) bendruomene, kuri yra išskirtinė ir tiems, kurie mokosi, ir tiems, kurie moko. Smagu jausti jaunų žmonių žiniomis ir jaunatvišku nusiteikimu grįstą mylinčios ir atsakančios už savo veiksmus laisvės dvelksmą. Šimtadienis…Taip…medžių šakos pasipuošė žiedais.

Geriausios kloties Jums ir Jūsų šeimai, Jūsų kolegoms, būsimiems abiturientams ir mokiniams.

Džiaugiuosi!

Jūratė, 2012-03-01 20:01:16

Geros kloties visiems dvyliktokams. Kad išsipildytų jų svajonės, kad gyvenimas verstų degti, bet nesudegti.

Gerbiamas Burgi, kažkodėl negaliu reitinguoti pasisakymų. Jau kelinta diena.

Burgis, 2012-03-01 20:41:50

Jūratei: pabandžiau reitinguoti Jūsų komentarą, man leidžia…

Jūratė, 2012-03-01 21:35:06

O man, deja, ne.

Burgis, 2012-03-01 21:39:21

Jūratei: tai gal čia likimo užuomina, kad laikas keisti kompiuterį?… :-). Paklausiu žinovų.