Kokie mes esame?

Ne, aš nemanau, kad kančias mums siunčia Dievas. Man atrodo, kad Dievas nuliūdęs ir pasibaisėjęs žiūri į savo kūriniją.

*

Ingmar Bergman. „Geri ketinimai“

***

Atostogos tokios: pirmoji dienos pusė – fiziniams darbams, kūrybai ir meditacijai; antroji dienos pusė – anūkėliams.

*

Vakar pasibaisėjau pramogų aikštelėje prie „Urmo“: vienas bilietas vaikui į vieną atrakcioną – 10 litų! Per valandą išleidau 80 litų! Plėšikavimas! Šiandien už 10 litų 300 gramų šilauogių turgelyje nupirkau… Pala, bet saldainiukų kilogramas už 47 litus – irgi nenormalu?!

*

O dabar medituoju: gal aš godus, pavydus, šykštus? gal nemoku būti dosnus? o gal atvirkščiai – išlaidus? gal tas išlaidumas – iš mano pasipūtimo?

*

Anoje temoje vienas komentatorius stojo režisieriaus G. Padegimo pusėn – esame sumaterialėję, nebeskiriame vertybių…

Neskubėkite!

*

Tinginys visada randa pasiteisinimų, kodėl jis tinginys: darbdaviai neužmoka tiek, kiek privalėtų; valstybė sutvarkyta neteisingai; mano tokia prigimtis; nuo darbo nebūsi bagotas, tik kuprotas; kiek turiu, tiek man užtenka; ir t.t.

Šykštuolis irgi save pateisina: visiems geras nebūsi; jei viską išdalinsiu, tai niekam ir neberūpėsiu; man irgi pinigais nelyja; aš jums duodu, duodu, o jūs kaip atsilyginate? turiu pasitaupyti juodai dienai; aš sunkiai dirbau, o jūs norite lengvai gauti; ir t.t.

*

Jūs man tik pasakykite žmogaus tipą, jo gyvenimo būdą, ir aš jums pasakysiu, kaip jis, tas žmogus, save pateisina. Blogiausia, jei save, savo gyvenimą pateisindamas, smerkia kitus.

*

Gal tikrai Dievas nuliūdęs ir pasibaisėjęs žiūri į savo kūriniją? Gal kažkas atsitiko Kūrėjui ir jis nebegali pataisyti savo kūrinių, nebegali arba sukurti jų iš naujo? Šiandien kažkaip pagalvojau: jei dabar kas nors pavogtų tą rankraštį, kurį parašiau per mėnesį, man neužtektų valios jį parašyti iš naujo…

Atsakymai

Burgis, 2014-07-10 13:33:09

Įsivertinu…

qwerty, 2014-07-11 22:03:54

Gerai būtų, jei pavogtų. Perrašytas darbas būtų du kartus kokybiškesnis.

Regina D., 2014-07-14 14:25:44

Kodėl tarp 10 Dievo įsakymų nėra įsakymo “Dirbk!”? Būtų įdomu, kad padiskutuotume apie tai (tik nevadinkite to meditacija, nes meditacija – tai absoliutus savo proto ir jausmų nuraminimas, nėra minčių, nėra jausmų, viskas ateina ir praeina, neužsilieka).

petras, 2014-07-14 15:21:07

o kam tais laikais įsakymas dirbti, kai pilna vergų buvo :DD

Regina D., 2014-07-15 10:59:56

Ačiū, Petrai, už labai paprastą sudėtingo (bent jau man) dalyko išaiškinimą. Štai kas yra KONTEKSTO žinojimas (čia rašantiems VBE rašinius :)))

Tačiau… tada išeitų, kad visi kiti 10 Dievo įsakymų yra apie tai, ko nebuvo nei tada, nei dabar? Ir ar tai reiškia, kad Dekalogas gali keistis nuo konteksto? Keistoka būtų tokia išvada…

petras, 2014-07-15 12:36:28

Na man tie 10 dievo įasakymų tai primityviai nukopi pastintas ir/ar subendrintas koks teisynas. ta prasme, pigus darbas, bet tokie patys populiariausi 😀