Kokios programos jums reikia?

Man vis labiau patinka Informatikos fakulteto antrakursiai!

Jau pasidžiaugiau, kad vienas parašė programą tikimybiškai lošti kortomis.

Ką tik kitas pademonstravo programą plotui apskaičiuoti modifikuotu Monte Karlo metodu.

Trečias, neabejoju, programiškai išspręs A.Einšteino uždavinį (apie jį rašiau pernai…).

Ketvirtas gali būti mūsų verslo partneris, kuriant mokymosi ir įsivertinimo sistemą.

*

Studentas sako: „Kartais supranti, kad daugybė žmonių nežino, kas kokias programas kuria, kokias yra sukūręs, kur jos jau pritaikytos, kiek jos kainuoja ir pan. Dažniausiai žmonės nežino, kad studentai galėtų realizuoti jų užsakymus.“

*

Aš pritariu tam studentui! Potencialūs užsakovai ir potencialūs vykdytojai turi greičiau rasti vieni kitus. Kurkime tokį „pažinčių klubą“! Gal norite čia parašyti, kokios programos norėtumėte? Gal norite čia parašyti, kokią programą esate sukūrę (kuriate) ir galėtumėte parduoti (dovanoti)?

Sutinku tarpininkauti.

Atsakymai

Burgis, 2013-05-06 13:43:15

Reitingams…

miklis, 2013-05-06 17:39:38

Pats esu matematikas, tačiau savamoksliškai užsiimu programavimu. Iš to, ką esu aš programavęs (o programuoju aš su python, tokia kalba, su kuria lengvai ir greitai galima įgyvendint idėjas), galėčiau daug vardint. Įdomiausios yra kryžiukai nuliukai su strategija, grafiko braižymas pagal tinkamo mastelio koordinates, ,,Du gaideliai” keičiant vien garsų dažnius, o su kortomis irgi dariau kažkada ,,Jacks or better poker” tikimybių skaičiuoklę. Gan įdomu, kokią skaičiuoklę tas studentas suprogramavo: ar apytiksliai nustatančią tikimybę, ar visiškai tiksliai ir koks kortų žaidimas ten buvo? Pačiam būtų įdomu sužinot, kokiu algoritmu būtų galima atpažint tekstą, nufotogravuotą iš knygos ir parašyt kodą, kuris iš nuotraukos gali išvesti txt failą.

Vis dėlto, tai yra programavimas savo malonumui Tačiau, kad ir kokias programas rašyčiau, jos kol kas ir lieka sau pasidžiaugimui: įvedi kelis simbolius – atspausdina. O kalbant apie praktinį lygmenį, manau tam pačiam kortų žaidimui daug sunkiau suteikti vizualių pavidalą reikia visai kito lygio žinių, o patalpinti jį internete irgi sudėtinga. Bet juk programavimas turėtų eit kaip matematikos praktinis pritaikymas, o gaunasi, kad tai tokia pati atsieta nuo realaus gyvenimo sritis kaip ir matematika, naudojama tik bendram išsilavinimui ir proto mankštai.

Arvydas, 2013-05-06 18:04:01

Labai gera verslo idėja- galima uždirbt vieną kitą atliekamą milijoną-tačiau , aišku, ne programavimu kortų žaidimams…Mėgstu aš tuos studentus nuo jaunumės-liaudis ,kuriai nuolat stinga pinigų ,bet visada turi IDĖJŲ perteklių.

Arvydas, 2013-05-06 18:11:33

Burgiui- malonu , kad ir Tamsta, dar esat ,kaip ir studentas- jaučiu Jūsų studentišką dvasią, polėkį.

Manfredas, 2013-05-06 20:33:52

Mikliui: atviro kodo OCR (optical character recognition) variklis ir

trumpas aprašymas.