Koks tu darbuotojas?

Buvau švedų banke Kaune. Darbuotoja, su kuria teko bendrauti, padarė viską taip gerai, kad net pavydu… Ji padarė daug daugiau ir geriau, nei privalėjo padaryti. Ji stengėsi man padėti taip, lyg aš būčiau jos artimas draugas. Arba labai žymus asmuo…

*

O dabar tu pagalvok apie save. Ar tavo viršininkai, tavo bendradarbiai mato, koks (kokia) tu puikus darbuotojas (darbuotoja)? Ar tai mato žmonės, kuriems tu dirbi? Ar tai matai, jauti, supranti tu?

*

Jei taip – sveikinu! O jei ne?…

Manau, kad sąžiningam žmogui yra tikra kančia kasdien suprasti: to nemoku, to neprisimenu, to negaliu… Tas geresnis, anas geresnis, o aš – blogiausias (blogiausia)…

Yra daug darbų, kur tas nemokėjimas, negebėjimas nėra labai pastebimas, bet yra darbų, kur ne savo vietoje esantį darbuotoją mato visi, įskaitant jį patį: medicina; informacinių technologijų sritis; mokytojavimas ir dėstytojavimas; statybos ir remonto darbai… O, tų sričių yra daug!

*

Tai gal tu jau keisk darbą? Bent nuo Naujųjų metų…

Atsakymai

Marius, 2015-10-08 12:44:40

Labai laiku tema, bent jau man.

Manau, kad esu puikus darbuotojas ir vadovas. Rezultatų rodikliai geri, du kartus gavau atsakingus iššūkius, kuriuose su uždaviniais susitvarkiau. Bet… Vadovo vadovo (čia ne klaida) įvertinimų standartas yra “Tik tiek? Negalėjai geriau?” (čia kad atlyginimo kelti nereikėtų). Supratau, kad “Pasistenk ir įrodyk, kad gali dar geriau” gali būti tik tušti žodžiai, kai naudinga pasiekimų nepastebėti.

Tai Naujųjų metų nelaukiu, išėjau iš darbo ir jau praktiškai susiradau kitą. Reikia tik suprasti, kada nustoti laikytis tos sudužusio laivo lentos ir ją paleidus – drąsiai plaukti ieškoti naujų iššūkių ir dirbti darbą, kurį mėgsti ir kuriame tave vertina – visomis prasmėmis.

Mindaugas, 2015-10-08 12:46:27

Dirbdamas didelėje vakarietiškoje tarptautinėje korporacijoje galiu pasakyti, kad tokiose įmonėse besistengiantys ir į savo vėžes pataikę žmonės tikrai yra pastebimi, pagiriami ir paskatinami. Kartais net per daug. Panašios patirtys turbūt yra ir švedų banke, kas labai motyvuoja darbuotojus stengtis. Tokioje aplinkoje dirbdamas niekas nenori padaryti darbo blogai. Tai susiję su giliomis darbo etikos ir kultūros tradicijomis. Jų klaidos buvo padarytos ir išmoktos labai seniai. Kita vertus nepataikiusius ar nenorinčius efektyviai dirbti ir tobulėti jie atsijoja taip pat pakankamai efektyviai. Mūsų lietuviškų darbdavių patirtis ir įgudžiai šioje srityje dar tik formuojasi ir aš pridėčiau klausimą: koks tu esi arba būtum darbdavys?…

Dėl savo sėkmės yra banalus ir gerai žinomas visų sėkmės guru kalamas principas: dirbk tai, kas tau labiausiai patinka ir sekasi. Ne visada tas darbas teiks malonumą ir gali tapti rutina. Bet vistiek toks darbas mėgiamoje ar širdžiai artimoje srityje žymiai greičiau atneš rezultatus, pastebėjimą ir pripažinimą. Jei tu dirbi ne toje srityje kur tau natūraliai įdomu, tai turėtų būti pirma priežastis kažką keisti: nuo Naujųjų ar anksčiau.

Kai atsistosi į savo vėžes galėsi pradėsi laisviau rinktis kokiu traukiniu (darbdaviu) važiuoti ar pats tapti traukinio savininku.

qwerty, 2015-10-08 23:02:38

Įrašas, kaip moralas. Savo turiniu tuščias, nes pagrindinė mintis, jog reikia netingėti, dirbti, anksti keltis. Bet tai yra visuotinai žinomos tiesos.Todėl banalios.

vitalis, 2015-10-08 23:06:43

Aš pasigendu PRASMĖS klausimo.

Vardan ko vienaip ar kitaip verčiamasi per galvą?

qwerty, 2015-10-08 23:28:34

Vitalis gerai paklausė

virėjas, 2015-10-09 00:36:22

Aš kaip tik bandau keisti sritį, dėja kolkas nesėkmingai.:-)

Burgis, 2015-10-09 09:58:34

qwerty: neskanu, bet valgau?

*

Žmogus pasigėrė, pasidarė geras, visus myli, visus giria…

Po to atėjo sunkios pagirios, žmogus piktas, „kandžiojasi“…

*

Bet čia ne apie Jus, tiesa? Jums tiesiog reikia pailsėti nuo šios svetainės…

Burgis, 2015-10-09 09:59:04

vitaliui: paskirsiu tam temą…

Aitvaras, 2015-10-09 10:53:45

Aš geras darbuotojas, bet nervina vadovas. Tiksliau – buvęs vadovas (nukriošęs senis), kuris vietoj savęs paliko atitinkamai paruoštą jauną įpėdinį. Tas senis visaip mane apkalbinėje, o jaunas nevisprotis viskuo tiki.

Sokolovas, 2015-10-09 12:38:26

Aitvarui: Kas pakels uodegą, jei ne pats, ar ne?

Niekada negalėčiau savęs girti. Na, mus kitaip auklėjo. Ne taip, kaip dalį dabartinio jaunimėlio, mėgstančio “pasikelti”- “aš geras, aš geriausias…”

Aitvaras, 2015-10-09 18:08:53

Sokolovai, tu kitaip auklėtas (nesakau, kad geriau). Mes, jauni žmonės, dabar lygiuojamės į kitus europiečius. O jie, patikėk manim, oi kaip nesikuklina. Kartais turi tik minimalius gabumus ar įgūdžius, bet jau kad prisigiria..! O mes turim su tokiais konkuruot, todėl negalim būt kuklūs ir laukt kol kažkas mus pagirs…

Aš žinau savo vertę! Kaip ir Burgis…

qwerty, 2015-10-09 22:25:17

Tinklaraštininkas rašo man: Tu pasigėrei, pasidarei geras, visus myli, visus giri…Po to atėjo sunkios pagirios, pasidarei piktas, „kandžiojiesi“…Eik velniop iš mano tinklapio, tu man neįdomus. Nusibodai, jei atvirai.

qwerty, 2015-10-09 22:31:04

Na, gerai: pasidariai)

qwerty, 2015-10-10 03:26:18

skaudu labai kuomet taip, negeranoriškai, norint įskaudint, į.veidą tau tėškia, esą girtuoklis…ech…o gal aš sportininkas, bėgikas,?)))

Sokolovas, 2015-10-10 07:14:03

qwerty:

Sportininkas, bėgikas…

Dar po vieną,- ir būsi kosmonautas 🙂

qwerty, 2015-10-10 10:30:46

Sokolovai, gerai, pasiduodu.Demaskavote. Dabar tik neturiu laiko rašinėjimui, nes į anoniminių alkoholikų būrelį reikia netrukus bėgti.

Rasa, 2015-10-10 14:03:28

🙂 qwerty, nesinervink ir baik čia įsižeidinėt. Nevaidink čia nuskriausto, nes čia, būna, visi ant visų “užstumia”. Be to… Jei vaikščiotum į anoniminių alkoholikų susirinkimus, manau tikrai “būreliu” jų nevadintum 🙂

O aš vakar mačiau dvi lapes. Vat. Labai dideles. Pirmiausia išgirdau keistą garsą, maniau negirdėtas paukštis klyksi. Paskui jaunimas ėmė šaukt, kad gal kokį kiškiuką kas pjauna, o paskui pamatėm dvi lapes. Viena kitai ten, matyt taip sakė, kad mes laukuose ir kad reikia bėgt. Aš vaikam ir sakau dainuodama: “what does the fox say?” 😀 Prisijuokėm. Nes jie žino tą dainą 🙂 Sako: dabar jau žinom…

Bet kadangi tema čia apie darbuotojus, jeigu ką, tai aš vakar buvau prastas darbuotojas. Nes:

  1. Dirbau už dyką. Iš idėjos. Nes jaunų žmonių idėja man patiko;

  2. Nepajėgiau padaryti tiek, kiek norėjosi, nes esu išlepus neišverminga miesčionė;

  3. Kilo daug nuodėmingų minčių, kaip pav. “kaip gerai, kad ryt dirbu savam darbe, o nueisiu į darbą- pailsėsiu…” 😀 Arba “Kaip man reikės rytoj nueit iki darbo su aukštakulniais, jei aš iš lovos keturiom išlipsiu?”

  4. Buvau prastoka darbuotoja, bet va vis vien smagu nors tu ką… 🙂

Gerai padirbėjom. Padarėm pradžią jaunimo puikiam ekologiškam avietynui. Vakar susodinom apie 750 daigelių, visko nespėjom 🙂

qwerty, 2015-10-10 18:23:29

Rasele, tu man esi labai geranoriška.Ne taip, kaip koks tinklaraštininkas)