Kokybės ilgesys

*

Susiradome nuostabią miško ir daržo gėrybių tiekėją. Gyvena ji Baltojoje Vokėje, prirenka mums mėlynių, bruknių, spanguolių, grybų, iš savo daržo atveža agurkų ir pomidorų. Tokios darbo ir produktų kokybės, tokio tikslumo tiekime, tokio malonaus bendravimo ir tokios mažos kainos dabar mums gali pavydėti vokiečiai ir prancūzai, švedai ir anglai…

*

Užtenka pamatyti tą moterį, pakalbėti su ja (kokia graži tartis!) ir iškart pajunti pasitikėjimą ja. Kaip būtų gera, jei visur, kur eitum (į mokyklą, į ligoninę, į kirpyklą…), sutiktum tik tokius žmones!

O dabar žmonės rūpinasi:

– Gal galite parekomenduoti gerą odontologą? (Tai ir tie blogieji dirba? O, siaube!)

– Kurioje parduotuvėje maistas šviežesnis? (Tai kai kurios ir pasenusį pardavinėja? O, siaube!)

– Ar tavo pirmoko mokytoja gera? (Tai gali būti ir bloga? O, siaube!)

*

Kartais pagalvoju: jei jėgų ir sveikatos užtektų, gal galėčiau kuriame nors universitete (tik ne KTU!) dar padėstytojauti? Ne, negalėčiau! Kokybė būtų nebe ta. Nepakęsčiau. Bet galėčiau surengti seminarų, konsultacijų ciklą. Kokybišką!

Atsakymai

Rasa, 2018-08-05 15:59:56

Kokybės ilgesys… ☺

Skaitau. Gražu. Ir galvoju apie tai, kad visa ši vasara man tokia nepakartojama ir tokia subtiliai kokybiška, kad net širdį kartais sugniaužia nuo gerumo… ☺

Daug darbo. Porai mėnesių padidino krūvį, nes išėjo dvi kolegės. Bet, pasirodo, kai norim, mes galime spėti tiek daug! Truputį nuvogti nuo naktų. Truputį nuo laiko, kurį skirdavau tik sau. Truputį nuo važiavimo į kaimą. Ir pasinerti visa galva į svaigius šiltos vasaros vakarus… Ar pasidžiaugti mieste kava rytais prieš darbą. Kolegės juokiasi, sako: “kaip čia gaunasi, kad tu viena dirbi už visas daugiausiai, o atrodai kaip po ilgų atostogų…” ☺

Ir tik kartais širdy šmėsteli švelnus liūdesys. Tas supratimas- “ir tai praeis…” Ruduo ne už kalnų.

Blyn. Jaučiuosi šiek tiek įsimylėjus 😉

skaitytojas, 2018-08-05 20:19:32

B.Burgiui:kodėl išskiriate KTU-juk rektorius jau pasikeitė? Kituose universitetuose -savos problemos.

http://alkas.lt/2018/06/14/vu-rektorius-paskelbes-tokias-konkurso-salygas-kad-v-radzvilas-negaletu-ju-atitikti-atsisako-paklusti-senatui/

http://mokslolietuva.lt/2018/06/kreipimasis-del-vilniaus-universiteto-rektoriaus-nusalinimo/

qwerty, 2018-08-06 06:50:54

Rasai reikia leidejo. Jam tik liktu nukopystinti viska ka ji parase burgis.lt ir lietuviskas mazasis princas yras. Storas toks.

skaitytojas, 2018-08-06 11:31:13

Rugpjūčio 5d. 20:19 atsakymas vis dar nepatvirtintas

qwerty, 2018-08-06 17:07:28

Egziupry taip, taciau labiau Fransuaza Sagan musu Rasa. Tuomet, kai sveikas liudesy rase

Rasa, 2018-08-06 18:19:40

Qwerčiui ☺ Sakai Fransuaza Sagan? ☺ Kai ji parašė „Sveikas, liūdesy“, François Moriacas, perskaitęs knygą, buvo priblokštas ir linksmai sušuko: „Mažytė žavinga pabaisa!“

☺ Na argi aš tokia? ☺

Burgis, 2018-08-06 20:18:17

skaitytojui: atsiprašau, kad komentaro laiku nepatvirtinau. Vis dar nesusitvarkau su svetaine…

*

O tam, kad pasikeistų KTU, kad išsivalytų nuo baršauskinio palikimo, reikia arba laiko, arba teisingo žmogaus teisingų veiksmų…

skaitytojas, 2018-08-07 09:45:23

O aš atsiprašau už įkyrumą ir kartojimąsi-kaip supratau iš straipsnių apie prof. V.Radžvilo tolesnį likimą VU ir visuomeninių organizacijų kreipimąsi į VU Tarybą ir Senatą, tikriausiai “išsivalyti” reikėtų ir Vilniaus universitetui? Esu kalbėjęs ir su dar vieno universiteto atstovais-ten savos bėdos santykiuose tarp mokslininkų ir vadovybės .Gal tai sisteminė Lietuvos aukštojo mokslo problema?

Burgis, 2018-08-07 11:30:23

skaitytojui: absoliuti tiesa – tai sisteminė problema! Autonomiją vadai supranta kaip laisvę elgtis lyg savo dvare…

Žydrūnas, 2018-08-09 03:15:08

Rasai vyro reikia, o ne leidėjo 🙂

petras, 2018-08-09 15:47:26

galima temos pavadinimą papildyti – kokybiško vyro ilgesys

Juozas P., 2018-08-10 09:35:58

Banali frazė – tobulumui nėr ribų.

Tie, kuriems mokytis nelabai gavosi, šperas pasiruošdavo, dar išmoks praktikoje.

Baisiausi sūneliai/dukrytės kursinius, net diplominius darbus ir panašius dalykus už tėvų pinigėlius nusipirkę.

Tarp gydytojų tokių tikrai nėra. Tarp valdžiaunykų (= mums lyg turėjusiems tarnauti) manau ne vienas šimtas ir ne du tūkstančiai.

petras, 2018-08-10 14:26:18

Juozai p, ne visur norint dirbt yra būtinas tam tikras išsimokslinimas, bet pvz. reikalingas diplomas. na tai ir perka žmonės, jei yra kas parduoda. taupo laiką ir nervus 🙂 argi individas labai jau kaltas, kad visuomenė va tokia. kur tipo net šlavėjai reik diplomo ?

Random, 2018-08-10 14:51:59

Petrai, paprasta. Neini dirbt šlavėju, kur prašo diplomo (beje, jei tu su diplomu eini dirbt šlavėju, tik parodo, kad greičiausiai nesi protingas, leisiesi išnaudojamas). Būk toks, kad ir be diplomo bus aišku ką sugebi.

Jei tu perki diplomą – aišku, kad esi kaltas. Ir po to žmonės sąžiningai gavę diplomą respektabiliose vietose yra poruojami į vieną katilą su sukčiavusiais, pirkusiais ir kitaip apėjusiais taisykles? Nenuostabu, kad žmonės kartais renkasi atmesti šitą konstruktą.

Tam tikrose vietose nieko nepasakantis diplomas yra vos ne minusas, nes švaistei laiką.

Žinoma, yra licenzijuojamos veiklos, kad nebūtų šarlatanų ir būtų galima garantuoti bent minimalią kokybę, pvz. medicina ar teisė. Ten jau nieko nepadarysi, taip reikia.

Rasa, 2018-08-11 00:21:13

Kokybė tai… ☺Kai pasikalbi su labai išmintingu žmogumi.

Sėdim su Gabija (3m.) ant vonios krašto (jai kažkodėl čia smagiausia vieta pasikalbėti). Ji vieną ranką įkišus kriauklėj į dubenėlį su vandeniu, ten makaluoja. Ir kalbamės.

– Gabija, o kas yra meilė?

– Tai kai pabučiuoja. Arba nusiunčia bučinuką.

– Kaip nusiunčia?

– Per mesengį (tipo mesendžerį)

– O kas dar?

– Dar auskariukus galima nusiųsti.

– Turi galvoj nuperka? Ar užtenka tik parodyt, t.y. per mesendžerį nusiųst?

– Užtenka parodyt. Gražu taip.

– Aišku. O tai daugiau nieko?

– Dar mergaitėm padovanoja labai didelį čiulpinuką. Skanų tokį. Kai myli.

– O kai princai princeses myli? Su drakonais kaunasi, jas vaduoja?

– Nemyli jie tų princesių.

– ??? Tikrai? Kodėl?

– Piktos tos princesės kartais būna.

– O jeigu suaugę?

– Tada muilą padovanoja.

– Muilą? (Čia jau susidomėjau tikrai ) Kodėl muilą?

– Nes tada nusiprausia ir kvepia. Ir plaukai užauga ilgi, gražūs. Ir būna švarūs žmonės.

– O tai tik švarius ir gražius žmones galima mylėt?

– Mhm.

– Bet pagalvok dar kartą. O ar būna iš tikro negražių žmonių? Argi ne visi jie gražūs?

Gabytė rimtai pažiūri man į akis, pateliūškuoja dar vandenį indelyje ir sako:

– Iš tikro tai visi gražūs.

Čia jau mūsų nuomonės sutampa visiškai. Todėl pakšteliu jai į skruostuką ir einu spėliot, kas tam dubenėly teliūškuojasi. Čia toks mūsų žaidimas. Turiu nusisukt ir spėliot, o ji juokiasi. Gal varlytė įšoko? O gal šuniukas plaukioja? Gal žvirblis prausiasi…

Juozas P., 2018-08-11 11:36:24

Siūlau Užkalnį skaityti (sic!), jo knygoje ANGLIJA: apie tuos žmones ir jų šalį. (Baltos lankos, 2009, 2000 tiražas)

Matyt, tada nusipirkau, pasimetė ji, nes šalia sovietmečio Vsevolod’o Ovčinikov’o ĄŽUOLO ŠAKNYS įkišau.

Vakar radau, labai gerai tasai Užkalnis TADA rašė,

pvz. MOKSLAS NESPECIALISTŲ ŠALYJE. pusl.49-61

Qwerty, 2018-08-12 01:21:36

Man gaila ir liudna labai, Raseliuk,, kad tu neparasei knygos. Gal dar gali tai padaryt? Netingek, prasau. Padaryk.

Rasa, 2018-08-12 11:09:30

Qwerčiui: ☺ Kol kas neturiu poreikio nei įsiamžinti, nei pardavinėti savas mintis, nei norėti, kad taip mane kažkas atsimintų ar pamėgtų. Man patinka, kad manęs niekas nepažįsta gatvėje.

O kodėl manai, kad man reikėtų ją parašyti? ☺

Kita vertus, parašyti knygą galėčiau. Juk mano kalba gana sklandi. Bet negaliu parašyti tokios knygos, kurią norėčiau skaityti pati ☺ O mažiau man netinka ☺

O dar. Kam tos knygos. Geriau žiūrėti žmonėms į akis ir skaityti… ☺ Ten tokių grožybių būna prirašyta! Nors, žinoma, suprantu, kad ne visada galim taip.

Rimantas, 2018-08-12 19:19:09

Grįžtant prie temos.

Pasigendu ne tik kokybės, bet ir teisės žinoti, ką perku.

Kažkada parduotuvėse būdavo citrininė ir vynuoginė rūgštis. Kainuodavo 1,8 ir 1,9 rublio (neprisimenu už kilogramą ar kitokį kiekį). Vėliau liko tik citrinų rūgštis. Prabėgo nemažai laiko, kol paaiškėjo, kad tai tik vadinama citrinų rūgštimi, o iš tikrųjų išgaunama juodojo pelėsio pagalba ir kenkia sveikatai. Net nepastebėjau, kada tikrąją citrininę rūgštį pakeitė juodojo pelėsio (gal tada, kai nebeliko vynuoginės rūgšties).

Dabar sužinojau, kad ir cinamonas yra dviejų rūšių (http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-58707/straipsnis/Parduotuvese-buna-dvieju-rusiu-cinamonas-tikrasis-ir-toksiskas—kuri-renkates-jus).

Rimantas, 2018-08-12 19:24:09

Pirkdamas tikrojo prekės gamintojo dažnai irgi nesužinosi. Prekių ženklai pardavinėjami (pvz. „Obelių aliejus“), išnuomojami. Pavyzdžiui, lengvuosius automobilius „Volvo“ gamina Kinijos automobilių gamintojas„Geely Automobile“. Viename fabrike gaminami kompiuteriai Dell, Lenovo, Apple, … .(https://ecommons.cornell.edu/bitstream/handle/1813/39461/ll289.pdf?sequence=1&isAllowed=y psl. 275 sužymėti fabriko „Quanta“ pastatai, o žemiau išvardinta, kuriame kas gaminama).

petras, 2018-08-16 08:40:49

Rimantai. tai tavo išvardyti pvz. kompiuteriai yra surininėjami iš detalių skirtingų gamintojų. tai tų gamintojų ten būtų n. kitaip tariant, dell lenova negamina kompiuterių, o surenka. aišku kažką ir patys gamina, vieni daugiau kiti mažiau.

Rimantas, 2018-08-18 11:34:23

Galbūt, norėdami nuslėpti tikruosius gamintojus, Dell, Lenovo, … ir formuoja nuomonę, kad jie yra gamintojai. Kur nurodo tikruosius gamintojus (pvz. https://www.zdnet.com/article/quanta-and-compal-will-be-worlds-biggest-notebook-makers-in-2011/ gamintojų ir pardavėjų lentelė), ten Dell, Lenovo, … vadina pardavėjais (vendors). Quanta, Compal gal ir naudojo Foxconn detales (ta pati nuoroda, pastraipa pasvirusiu šriftu).

Rimantas, 2018-08-18 11:38:24

Dell kompiuteriams būna nurodyta, kad pagaminta Lenkijoje. Skaičiau, kad kažkada į Lenkiją Dell kompiuterių gamyklą perkėlė iš Airijos. Bet, pažiūrėjus Lenkijoje „pagaminto“ Dell elektrinę schemą http://laptopblue.vn/download3.php?id=1111 , lieka neaišku, ką gamino Dell, jeigu ne kokio nors vieno komponento, o visos Dell elektrinės schemos (nuo pagrindinės plokštės iki klaviatūros ir vaizdo kameros) autorius yra „Compal Electronics, Inc“. Pilną kompiuterio pavadinimą tik kažkas įrašė schemos failo pavadinime. Schemoje „Dell“ paminėtas tik dviejose pakeitimų eilutėse – nuo galo trečiame ir ketvirtame lapuose (vienoje, kad išspręsta Dell 17“ pilkos spalvos bėda, kitoje, kad Dell prašymu pakeista detalė).

Rimantas, 2018-08-19 10:14:40

Pradžioje specialistų, turinčiųjų idėjų ką gaminti, bet neturinčių gamybinių pajėgumų, sumanymas užsisakyti pagaminti pas pajėgumų neišnaudojančius buvo geras. Bet netrukus buvo pritaikytas negeriems tikslams: turint populiarų vardą brangiau pardavinėti svetimus gaminius.