Komentaras ir komentaro komentaras

Man irgi buvo duodama mažai pamokų,kad kitoms ,administracijos draugėms ,liktų daugiau….Na ką….Metus buvo postūmis vyrui daugiau stengtis dėl šeimos daugiau,o ne žiūrėti žmonos piniginės…Tobulėjau vistiek,gavau darbo pasiūlymų gretimoje mokykloje….Kasmet vis daugiau.O po to taip pašokdinau administraciją,kad visą gyvenimą prisimins…vidury mokslo metų išėjo iš darbo administracijos numylėtinė-ta,kuri mano pamokas atėmė.Rado lenfgvesnį ir pelningesnį darbą.Kas dirbs?Pavaduot manęs prašo,o aš sakau-,,negaliu,kitoj mokykloj man tuo metu pamokos”.O ta mokykla aukštesnio lygio,gimnazija.Vaikščiojo administracija akis nudūrę,derino man tvarkaraštį pagal mano norus…Todėl ,mokytojai,nesižeminkit,ieškokitės darbo kitur,juk mokat daug ką.O tokios ,kurios priimtos per pažintis visteik kiaulę administracijai vienaip ar kitaip pakiš….Tik nebūkit durni-mažai pamokų turit-nesitrinkit mokykloje.nėra pamokų-eikit nors kur pasivaikščioti,kad jums jokio darbelio nepakištų….tegu dirba tie,kurie pamokų daug turi.Per langus eidavau namo kavos gert …..Ilsėdavausi.nesuskyskit.

***

Kiek parašytumėte šiai mokytojai už turinį ir už klaidas?

Atsakymai

Nepris, 2010-07-07 19:52:13

Manau labai tipiškas mąstymas, gerai atspindintis lietuvišką darbo ir bendravimo kultūrą.

Matilda, 2010-07-07 20:54:00

Va dėl tokių ,,mokytojų” ir egzaminų darbai taisomi mėnesį, ir vertintojų nesurandama. Viskas matuojama pinigais. Taisydavome iki vidurnakčio, kad tik greičiau mokiniai sužinotų rezultatus, kad tik mažiau jaudintųsi. Deja, normalios mokyklos tapo pagrindinėmis, o kitos- gimnazijomis. Iškart pakilo arogancija- mes gimnazistės, mes – elitas. Va, koks elitas moko vaikus. Pavyzdys pateiktas B.Burgio. Kiek parašyčiau- nedaug- VEB neišlaikytų.

Burgis, 2010-07-07 21:02:34

Matildai: taip, ir šiandien įniršau, kai NEC rezultatus teikėsi paskelbti tik 16.30. Ar jie tokie žiopli, ar tinginiai, ar visai nemyli vaikų? Juk žmonės jaudinasi!

Darth Vader, 2010-07-07 21:41:31

O kas, jei ta mokytoja (akivaizdžiai jaudinosi, jei su milijonu klaidų parašė) iš tiesų buvo užspeista, užguit, su pačia mažiausia alga mokykloje? Kas, jei jai neduodavo nė papildomų 15 minučių, o administracijos favoritė valandų valandas ir t.t.? Nežinant – negaliu teisti. Jei tiesa, ką rašo ji – teisingai padarė. Tik nereikėjo to viešinti: apie buvusį darbdavį gerai arba nieko.

neringa, 2010-07-08 08:41:28

Mane tokie darbininkai vos i bankrota nenuvede:))As rimtai,nesvarbu ar tu mokytojas,ar sekretore,ar valytojas,i darba reikia ziuret atsakingai.Vos tik pamos kas is kitos puses,pazades geresni kasni ir leks,net nepagalvoje,i kokia padeti pastato savo darbdavi.O jeigu jam ne tas pats,jeigu jis investavo savo laika,ir pinigus,ir vilti i ji,a?As tikrai nesuprantu pradedi su jais kalbetis,isileidi asmeniskai ne tik i savo versla,bet ir gyvenima,gerbi juos,o paskui sast kaip slapiu skuduru per veida.Liuks,nebekartosiu savo klaidu,su darbininkais grieztai ir neprisirist prie ju,padaro savo darba-sumoki,ir viskas.

Evaldas, 2010-07-08 08:52:32

Kalba – klaiki, mintys – teisingos…

Pirmiems trims komentaro komentarams: (tautinis) lietuviškas mąstymas daugiau išryškėja antrame komentare, o pateiktasis tekstas rodo išsilaisvinimą iš to buvusio mąstymo. Ir ne tokie mokytojai kalti, kad NEC’as nesusitvarko su savo darbais. Problema glūdi pačiame NEC’e!

V.R., 2010-07-08 08:54:31

Palaukit palaukit – aiškiai matyti, kad žmogus įskaudintas. Jei nedavė pamokų savoje mokykloje – nuėjo dar į kitą. Kodėl turėtų mesti ten pradėtą darbą?

O su administracijos “pateptaisiais” taip ir būna – mano žmona mokykloj dirba. Mato, kurios kolegės turi “popierinius” būrelius ir nedirbdamos gauna papildomų pinigų.

Kaimo liktarnia, 2010-07-08 09:50:38

Laba diena, esu mokytoja, bet jau kelintus metus dirbu gimnazijos direktore. Man 46 metai, turiu vyrą, du vaikus, esu laimingas žmogus… Atradau B. Burgio svetainę per ,,Dialogą”, kartais užsuku paskaitinėti, bet niekad nerašinėjau komentarų. Tačiau ,,mokytojos” laiškas padėjo paskutinį tašką ir neišlaikiau. Tokių mokytojų per savo vadybinį laikotarpį prisižiūrėjau tiek ir tiek. Jų negalima prie mokyklos prileisti ,,čerez pušočny vystrel” (per patrankos šūvį). Tai labai gerai apie save manančios, kartais geros specialistės, bet, kaip su jomis besielgtų administracija, manančios, kad yra nuolat skriaudžiamos. O jau papildomo darbo nė neprašyk padaryti – jau jos taip užsiėmusios, bet koks papildomas darbas – tai asmeninis jų įžeidimas. O juk mokykla – tai ne tik pamokos, mokykla – tai gyvas organizmas, kuriame vyksta ir kitokia veikla (dažniausiai neapmokama, reikalaujanti papildomo darbo, laiko ir širdies šilumos…), dėl kurios ją mokiniai dažniausiai ir prisimena po daugelio metų…Ir šį darbą kažkas dirba, tyliai, ramiai, nesiskųsdamas…Ir tiems dirbantiems (tokių ,,mokytojų” siaubui) patinka dirbti… Gerai, kad tuos žmones administracija pastebi ir įvertina, o tada prasideda klyksmai – ,,adminstracijos draugės”…Mano galva, mokykloje turi dirbti mokyklą ir vaikus mylintys mokytojai, o tokias ,,mokytojas” – karvių ganyti…

Dėl NEC VBE rezultatų skelbimo su B. Burgiu nesutinku: ten dirba visai ne tinginiai ir ne žiopliai, o ir vaikus jie myli, bet mes čia buvom kalti – kai supuolėm visi vienu kartu į KELTĄ, kai susijungėm, sėdim ir laukiam rezultatų, o technika, kad ir elektroninė negali ,,pavežti”…Net du prašymai buvo iš NEC atsijungti nuo KELTO.

Dėl vaikų, kad jie jaudinasi, tai, manau, kad papildoma adrenalino dozė nepakenkė, gal kai kuriems tai buvo pirmasis kartas, kai jie dėl savo rezultatų susijaudino…

Ursus, 2010-07-08 10:06:59

Na, šiam komentarui galima pritaikyti viena lakią frazę, tiesa, pasakytą apie rusų tautą. Ji geriau skamba rusiškai:

Лень простого русского человека – это не грех, а совершенно необходимое

средство нейтрализации кипучей активности руководящих им дураков.

Išvertus skambėtų maždaug taip:

Paprasto ruso tinginystė yra ne nuodėmė, o tiesiog būdas neutralizuoti aktyvią jam vadovaujancių kvailių veiklą.

Kaip mums vadovauja, taip mes dirbam. Tai, beje, totali problema. Negali būti amžinai atsakingas ir motyvuotas savaime, kai aplink tave tiek daug lygesnių uz lygius ir protingesnių už protingus. Teisingą požiūrį į darbą didesne dalim nulemia vadovų kompetencija ir asmeninis pavyzdys.

giedrius m, 2010-07-08 10:36:07

Pirmiausiai, tai yra gyvenimo būdo, o ne skubėjimo ar nervų klaidos. Akivaizdu, kad kompiuterinis raštingumas menkas (man automatiškai po kablelio ar taško tarpas pasideda). Teksto rišlumo irgi nedaug (ką ji moko?).

Aš tokį darbuotoją mesčiau lauk. Ir priežastis paprasta: visos įmonės, organizacijos yra darbuotojų ir jų požiūrio, sugebėjimų visuma. Jei yra žmogus, kuris nėra motyvuotas dirbti čia, nėra ko jo laikyti ir kankinti(s). Nes tai jau nėra teisinga kitų atžvilgiu.

Toliau. Tai, kad tokie darbuotojai atsiranda yra ir valdžios (aka direktoriaus, administracijos) kaltė. Valdžia turi būti visiems teisinga. Ir nepriimti žmonių, kuriems reikia jaustis ypatingais.

Baisuoklis, 2010-07-08 10:36:13

Nebesuprantu… Ar darbuotojas turi primoketi, kad leistu dirbti? Ar NEC’ui mokytojai turi uz dyką po keliolika valandų arti? Ir kodėl gi, turėtų dirbti už mažesnį atlygį, jei kitur mokama daugiau?

-, 2010-07-08 14:14:21

Kai dingsta visas matematikos džiaugsmas, nes gimnazijos administracija sugalvojo paekspermentuoti ir duodi diletantei mokyti gabius žmones, negali nepritarti tokiam komentarui

Aurelija, 2010-07-08 14:17:39

Sutinku su Giedrium 🙂

Lelija, 2010-07-08 14:48:43

nesutinku su Giedrium. Pedagoginius baige 197…metais, dirbo visa gyvenima 25, 30. 35 metus, bet i pensija kaip kariunu ar kitu statutiniu darbuotoju neisleidzia. Apskritai nesiskaitoma su zmogumi, kaip ir tamsta Giedriau, tuoj atleisti, nurasyti, ko ne pakarti skubi. Gal reikia kitur pasiulyti dirbti, juk zmogus visa save jau atidave, iseikvojo darbe…Del gebejimo naudotis IT tikrai nereikia zmogaus zeminti, juk Valstybiniai egzaminai pateikiami tarytum pratybu sasiuvinyje, mokiniui reikia viska rasyti RANKA. Tad jis ir mokosi mokykloje tokio uzdaviniu pateikimo: kuo daugiau spresi paprastai(rasydamas rankele), tuo geriau egzaminui pasiruosi. Tad IT tik pazaidimui ir uzdaviniu salygoms nuskaityti, ponai.

Burgis, 2010-07-08 15:29:30

Brūkšneliui: ar Jūs čia apie mūsų gimnazijos matematikos mokytoją?

Visiems: aš netekau žado! Ką tik grįžau iš Šv. Ministerijos (mat, atostogauju…) „išsikrovęs“, o čia tiek komentarų! Kaip būtų puiku, kad kas nors iš Volano g. tai perskaitytų…

giedrius m, 2010-07-08 16:26:15

Lelija: Gal netiksliai išsireiškiau, bet kodėl žmogui dirbti darbe, kur jis žaidžia žaidimus “ar man jų labiau reikia, ar jiems manęs”? Gal kitame darbe jis atsiskleis ir bus laimingas be kolektyvo moralės griovimo? Beje, kolektyvo moralę suprantu ne kaip padlaižiavimą kam nors, o pykčių ir pavydo tarp darbuotojų nebuvimą. Juk dabar ta pati komentuotoja išsireikalavo, kad jos padėtis būtų “išskirtinė”. Kaip ir ankstesnės “administracijos globotinės”. Drakonas mirė, tegyvuoja drakonas.

Gero vadovo darbas ir yra pastebėti tokius dalykus ir ieškoti išeičių: motyvuoti kažkaip darbuotoją arba pasakyti jam, kad dabartinėje situacijoje nėra abiems pakeliui. Jei vienintelis motyvavimo būdas – naujo drakono užauginimas, sveikiau yra ieškoti kitų sprendimų.

Apie kompiuterinį raštingumą: tai buvo pastaba, ne priekaištas.

Evaldas, 2010-07-08 22:02:54

Giedriui: tačiau ar rinkos (deja, ir mokykloje) sąlygom ši mokytoja elgiasi nenormaliai? Kiekvienas už save, už savo vietą po saule? Ar ne administracijai “strėlytes” reiktų leisti?

giedrius m, 2010-07-08 23:24:53

Evaldai : normaliai, tik a) pervertina savo įtaką b) kartoja elgesį, kuriuo piktinasi, c) ilgalaikiai yra žalinga savo darbovietei. Rinkos ekonomikoje darbdaviui būtų naudinga ją pakeisti. Idealiam pasaulyje darbuotojai būtų naudinga susirasti kitą darbovietę kur ji jaustusi be a,b,c naudinga ir laiminga.

Evaldas, 2010-07-08 23:50:53

Giedriau: kiekviena lazda turi du galus, kaip visada. Įmonei, ypač mokyklai, tokia darbuotoja nėra tinkamiausias variantas. Tačiau 1) tokiai administracijai ji yra gera pamoka; ir 2) pati realizavo save – diktuoja sąlygas darbdaviui. Rinkos sąlygomis tai yra daugiau nei moralinė pergalė.

Lelija, 2010-07-10 17:55:32

mokytojas turetu nebuti “stagaru”—tik geru savo dalyko zinovu. Jis turi moketi ir pavaidinti, ir papiesti, kamuoli pavarineti, uzsienio kalba skaityti, laviruoti, repuoti, kvatoti, vairuoti, modeliuoti ir t.t. Geras tas mokytojas, kuris buvo nustojes mokytojauti ir kita darba padirbes. Pasiziurejes is salies i mokytojavima ir buvusius kolegas. Istaises savo klaidas mokytojysteje. Analitikas.