Ankstesnėje temoje lankytojai klausė, kaip aš įsivaizduoju tokį konkursą.
Manau, kad įsivaizduoju labai gerai. Nes nieko nėra geriau už išbandytus metodus.
*
Aš gyvenime apgyniau vieną disertaciją. Galėčiau apginti dar vieną – tarnautojo valstybei vietai gauti. Jei ta procedūra būtų analogiška:
-
Išlaikyčiau tris egzaminus: lietuvių kalbos raštingumo, kompiuterinio raštingumo ir užsienio kalbos. Visus egzaminus laikyčiau „neutralioje aikštėje“, ten, kur niekas nežino, kam man tų egzaminų rezultatų prireiks, ten, kur tokius egzaminus laiko visi, pretenduojantys gauti postus, ten, kur korupcijai ir kyšininkavimui nėra net teorinių galimybių.
-
Parašyčiau ne daugiau kaip trijų puslapių referatą apie tai, kaip numatau dirbti, kaip esu dirbęs.
-
Pateikčiau „EuroCV“.
-
Pateikčiau ne daugiau kaip penkias žymių žmonių arba su siekiamu postu susijusių organizacijų rekomendacijas.
-
Dalyvaučiau konkurso komisijos posėdyje, atsakyčiau į ekspertų klausimus. Kas tie ekspertai? Jų turi būti septyni arba devyni – priklausomai nuo posto svarbos valstybei. Jie darbdaviui turi būti pasiūlyti (o ne darbdavio pasirinkti!) tų žmonių grupių, kurie per tą tarnautojo postą gina valstybės (o ne darbdavio, ne partijos!) interesus. Ekspertai slaptu balsavimu pasirinktų tinkamą žmogų. Disertacija būtų apginta arba neapginta…
***
Tiek užtenka, kad suprastumėte esmę. O dabar pasidomėkite, jei dar nesidomėjote, kaip švietimo vadai keičia mokyklų direktorių skyrimo tvarką. Kovo pabaigoje (beveik po keturių mėnesių nuo mano pasitraukimo!) sužinosite, kaip bus paskirtas KTUG direktorius…
Atsakymai
Burgis, 2015-02-23 10:59:50
Kas pritars?…
chemikas Rimas, 2015-02-23 11:46:47
na, nelabai supratau, kam čia pritarti ar ne…. Bet Jumis pasitikiu ir pritariu 🙂
skaitovas, 2015-02-23 12:13:57
Ačiū už atsakymą. Ypač – naujos temos forma.
Panagrinėkim mokyklos, kad ir KTUG, atveju. Nors tai formaliai ir ne valstybės tarnyba.
Trys egzaminai – kam jie tuo atveju, jei aš turiu atitinkamas pažymas (ECDL + ES darbinės kalbos B1 lygio pažyma + lietuvių kalbos pažyma, kuri gauta prieš įgyjant kategoriją)?
Referatas – taip, jis ir dabar privalomas, tik iki 5 puslapių.
EuroCV – CV ir dabar privaloma. Tik nebūtinai Euro, bet gali būti ir toks formatas.
Rekomendacijos – girdėjau, kad jos ir dabar yra tam tikras privalumas. Bet yra vienas bet… Ką šiais jos įrodo? Mano gebėjimą turėti daug draugų, ar draugų draugų įvairiose profilinėse organizacijose? O gal mano priešų norą atsikratyti manimi, rekomenduojant pasitraukti į naują darbą? Analogija: Kodėl vienas kitas Seimo narys atsidūrė ten, kur atsidūrė? Savivaldybės žmonės taip sugalvojo pailsėti nuo jo bent ketverius metus 🙂
Konkurso komisijos posėdis. Aha, be konkurso niekaip? Kas tie garbieji kurmiai, kurie spręs? Pagal dabartinę tvarką jų turėtų būti aštuoni – nei septyni, nei devyni. Tarp jų turėtų būti 4 KTUG atstovai. Jie gina savo interesus, ne partijos. Du steigėjai – kiek suprantu, turėtų ginti KTU interesus, ne partijos. Du ŠMM ir pavaldžios įstaigos atstovai – turėtų ginti valstybės interesus, ne partijos. Kas čia negerai? Kas siūloma? Domėjausi. Taigi, sustiprinti valstybės interesus – išmesti „savanaudiškus“ interesus ginančius KTUG atstovus. Pridėti dar vieną valstybės interesus atstovaujantį žmogutį – mokyklų vadovų ar panašios asociacijos atstovą.
Net ir teoriškai, nieko naujo jūs nepasiūlėte. Praktiškai? Jei kuriai nors valdančiai Kauną partijai reikės, suras kaip paveikti komisijos garbingųjų kurmių sprendimus. Neabejokit – esu patyręs savo kailiu.
Burgis, 2015-02-23 12:26:01
skaitovui: o, Jūs labai domitės! Pagirtina. Deja, ne viską žinote arba ne viską norite žinoti…
Dabar nieko nerašysiu, bet po to, kai KTUG direktorius bus paskirtas, o aš nuteistas arba ne – būtinai parašysiu!
skaitovas, 2015-02-23 12:45:12
Gal apie konkretų KTUG konkursą ir ne viską žinau, sutinku. Tačiau bendrai apie konkursus – nesutikčiau. Esu dalyvavęs juose įvairiais etapais ir net skirtinguose vaidmenyse, aiškinausi visus niuansus. Todėl manau, kad net geriau nei Jūs šioje srityje esu pasikaustęs. Ne esmė…
Beje, prieš kiek laiko Žinių radijas transliavo ir pokalbį apie naująją tvarką. Vienas toks chemikas Rimantas (manau ir nuoširdžiai tikiu, kad tai ne Jums šioje temoje pritariantis „chemikas Rimas“) pademonstravo totalų ŠMM vadovybės cinizmą konkursų klausimu. Kas įdomiausia – prisidengdamas mistiniais valstybės interesais.
Burgis, 2015-02-23 13:02:20
skaitovui: būtų daugiau tokių žmonių kaip Jūs, tie „konkursų“ rengėjai gal nebūtų taip suįžūlėję… Dabar gi žmonės paskaito, kaip švietimo valdininko žmonai konkursas turėjo tikti, pasipiktina, bet esmės nesupranta. Nesigilina… Tas mano draugas kai papasakojo, ko jo klausinėjo, man kraujas užvirė. Toks tas mano kraujas, lyg man dabar kas nors būtų svarbu…
apropos, 2015-02-23 13:45:07
O kodėl nepadarius tų konkursų iš tikro viešais? Turiu galvoj, kad vieša turėtų būti viskas: reikalavimai, visi dalyvių dokumentai, konkurso komisijos vaizdo įrašai – absoliučiai viskas. Komisijos posėdžiai galėtų būti transliuojami netgi realiuoju laiku, kad visuomenė operatyviai gautų informaciją. Kam nepatinka, tegul neina į konkursą. Nes jaučiu, jog iš karto kiltų klyksmai dėl privatumo ir t.t. Prieinama turėtų būti kiekvienam panorėjusiam. Nebent tiktai įvesti interesantų autentifikavimą, kad sumažėtų atsitiktinių smalsuolių srautas.
Nu ir žinotume, kas ir ko ten klausinėja.
Savaime aišku, kad sandėrių po kilimu tokiu būdu neišryškinsim. Bet šiokius tokius įtartinus dalykus pamatytume aiškiau.
skaitovas, 2015-02-23 14:43:14
apropos: aš neklyksiu apie privatumą, bet jau dabar įsivaizduoju mosavimą tokiu dokumentu, kaip „Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas“. Kita vertus – nauda iš to? Įsivaizduokim, kaip nešališkas specas vertins puikiai atsakantį į komisijos klausimus pretendentą ir nesugebantį į juos atsakyti. Ir net nepagalvos, kad vienas klausimus žinojo jau prieš kelias dienas, o kitas pirmą kartą išgirdo tik pokalbio metu. Tada transliacija tik legitimizuos išankstinį sandėrį.