Krepšinis, Eurovizija ir kiti niekai…

Girdėjote, „Žalgiris“ laimėjo prieš „Lietuvos rytą“? Na, ir kas? Kas laimėjo pirmąjį etapą į Euroviziją? Nesidomite? Tai gal negerai? O štai kasininkė Onutė TV loterijoje laimėjo automobilį! Dabar pirkite loterijos bilietus, nes ir vairuotojas Antanas nori laimėti automobilį…

*

Jūs, be abejo, pastebėjote, kokiu pakylėtu balsu dabar kalba (šūkauja) daugelio TV laidų vedėjai. Taip reikia. Būtina sureikšminti savąją laidą, nes tai tavo pinigai. Verslo rykliai minta planktonu, kaip banginiai. Planktonas – tai smulkios smulkmenėlės, mūsų gyvenimų dulkės. Bet kai sukeli skersvėjį, dulkės sukyla, jų daug, ir banginiai gali pramisti.

*

Taip jie ir sureikšmina viską. Tu nebandei „Rameval“? Padeda! Ypač jei tiki… Būtinai sužinok NBA keturioliktos grupės penkioliktų varžybų rezultatą, nes lietuvis pelnė tris taškus… Tave paguos, kad jie jau išsiskyrė… O anie – jau susituokė, pažiūrėk, kokią suknelę ji vilkėjo!

*

Atvažiuoja Maskvos cirkas! Ir mes eisime! Ir jūs eikite!

***

Palaukite, taip galima viską sumenkinti – kas liks? Juk neklausai kasdien „Aidos“, nežiūri „Gulbių ežero“, nevakarieniauji „Daugirdo“ restorane, tiesa? Tai va, todėl ir rašau, kad paguosčiau – reikia ir paprastų dalykų. Pakeičiau anūkėlei sauskelnes – ir patenkintas! Parodžiau studentams matematikos grožį – mėgaujuosi! Užvalgiau lazanijos – sotus!

*

Bet ateis diena – aš būsiu pasirengęs „Aidai“! Būsiu pasirengęs puotai – apsivilksiu smokingą! Būsiu pasirengęs verkti – ir verksiu! Todėl, kad iš kasdienybės dulkių vis dar moku išnirti… Ir jūs pasitikrinkite.

Atsakymai

Nepris, 2011-02-17 16:45:49

Perfrazuojant Egziuperi — šventė laike yra kaip namai erdvėje…

Nepris, 2011-02-17 19:18:02

Tikriausiai norėjau atitart, kad kol neatsitveri nuosavos erdvės ir minutės sau, tai gyveni kitų dulkėse ir triukšme.

O kai paimi savo sąmonę ir valingai nukreipi į tai, kas svarbu tau (net jei tai toks proziškas dalykas kaip sauskelnių keitimas), tai atlieki tam tikrą išsivadavimo gestą. Tai kaip pratybos. Ir kai išmoksti įžvelgti šventę (džiaugsmą) mažuose dalykuose, tai ir didelės šventės klostosi visai kitaip.

dominykas, 2011-02-17 21:23:11

NBA tik šeši pogrupiai!!!

Aš, 2011-02-17 22:17:32

Dėl krepšinio aš nesutinku, gal Jums jis ir neįdomus, bet pvz aš juo domiuosi nuo mažų dienų, ir sportą laikau savo hobiu, ir jeigu man patinka seksi su juo susyjusias naujienas ir apie tai po to diskutuot, tai kas tame yra blogai? 🙂

Rimvydas, 2011-02-17 23:58:19

Dominykai, na nieko tu nesupratai.

Čia gi ne Delfi’s…

dominykas, 2011-02-18 02:09:36

Kvailys gi aš, ką man čia besuprast… 🙂

Ogi šiaip bent jau pats viską iš pirmų trijų pastraipų priskirčiau temos “Man patinka Lietuvoje” devintajam punktui “lengvas kičas”. Jei kas prieštarautų dėl lengvumo, galėčiau pasiūlyt atvažiuot pas britus – duočiau pasklaidyt jų įžymybių žurnalų. Nors ir vien paprastų laikraštukų sporto skyrelių užtektų – oj, toli dar mūsiškiam iki jų šrifto dydžiais, oj toli…

Be to, negi lengvas kičas blogiau už tuštumą? Kasdien juk šedevrai negimsta, dideli įvykiai nevyksta (jei vyktų – nebebūtų dideli). Plius, norit nenorit, bet tik dienomis po krepšinio rinktinės varžybų ar Eurovizijos lietuviai turim apie ką kalbėt su nepažįstamais troleibusuose. Nejau tai blogai? …taip, blogai – nes “TIK” tada. Reikėtų kažko daugiau. Bet tą kažką daugiau derėtų pirma sugalvoti, pristatyti, paskleisti, įtvirtinti, o tada jau galima trimituoti “ai, žmonės, gal nebežiūrim tos kašės, ką ten sau laksto tie vyrukai…” 🙂

Norėčiau į Maskvos cirką, hrrr…

Burgis, 2011-02-18 09:06:19

dominykui: tai aš juk šaržuoju dėl NBA… O kiti Jūsų teiginiai juk sutampa su tuo, ką aš sakau! Ne kiekvieną dieną „Aida“, reikia ir krepšinio, reikia.

gervazijus, 2011-02-18 10:28:18

O kaip šitą pakomentuotumėt?

http://www.lrytas.lt/-12980058191297286541-moksli%C5%A1ka-pinig%C5%B3-plovykla-lietuvi%C5%A1kas-neoliberalizmas-ir-nauja-vie%C5%A1oji-vadyba.htm

Burgis, 2011-02-18 10:58:59

gervazijui: taip, tai geras straipsnis, ir autorių seniai gerbiu kaip opozicijos aukštajame moksle vieną iš lyderių, bet… Nereikia tokių ilgų straipsnių! Tiesą, jei ji tiesa, turime sugebėti pasakyti 5-6 sakiniais!

Dabar gi straipsnyje yra daug teiginių, su kuriais sutinku, bet yra ir tokių, su kuriais nesutinku, bet juk neimsiu rašyti tokio pat ilgio straipsnio – aš turiu darbo!