Krepšinis. Pamišimo pavojus!

Taigi  sakau – žaisk, o ne kalbėk! Juo labiau – ne skaityk. Juo labiau – ne alų plempk krepšinio garbei. Pažvelkite į šios dienos lrytas.lt portalą. Kiek temų skirta krepšiniui? Ar tai proporcinga krepšinį žaidžiančių žmonių skaičiui? Ne, tai proporcinga norui, kad visi „gyventų krepšiniu“…

*

Sakiau ir sakysiu: geriau dešimt minučių aikštelėje negu valanda prie TV ar tribūnose. Nepasiduokite manijai žiūrėti, kalbėti, aptarinėti. Eikite ir žaiskite! Juk vasara. Pajuskite savo raumenis, pasimėgaukite savo šuoliukais, taiklumu. Pagaliau – nebūtinai krepšinis. Svarbu pačiam kuo nors BŪTI, o ne apie ESANČIUS viską žinoti. Žinoma, ir žinoti reikia, bet netapk maniaku. Gali pasakyti visų Lietuvos rinktinės žaidėjų ūgį? Skubiai kreipkis į gydytojus!

*

Malonumas yra plaukti, bėgti, šokti, mesti… Neiškeiskite šio malonumo į malonumą žiūrėti į plaukiančius, bėgančius, šokančius, metančius. Žaiskime, kad norėtume ir galėtume dirbti.

Atsakymai

Tadas M., 2011-06-28 09:56:24

Labai gera tema! Taip, nebūtinai krepšinis. Dar savaitė iki vasaros atostogų, o tada namo į Lietuvą, į tėviškę. Padėsiu tėvukui namuko statybose. Na neprofesionalus sportas, bet… Kaip sveika vasarą pailsėti nuo sunkaus protinio darbo (neapleidus nuolatinio smalsumo, žinoma :)) ir šeštą kėlus nubėgti paplaukioti ežeriuke, padaryti mankštą, pareinant ar parbėgant prisirinkt miško uogų, iki vakaro gerai paplušėti ir per veiksmą su šeima pabendrauti. Taip ir tikiuosi išgydyti turbūt nuo nedidelio judrumo retkarčiais kamuojančią nemigą: grynu oru, judėjimu ir varginančiu darbu. Krepšinis? Pažiūrėsiu, jei liks laiko ir noro 🙂 Aš taip pat už Lietuvą, bet ne rėkiančią tribūnose ir geriančią alų prie tv, o irgi plaukiančia, bėgančią, metančią.

petras, 2011-06-28 10:29:15

Realiai Lietuvoje tą patį futbolą daugiau žmonių žiūri nei krepšinį :)) išpūstas burbulas su ta antra religija ir t.t. o apskritai, lietuviai gana nesportiški.

Darko, 2011-06-28 11:25:40

Gal nereikia? Neišpūstas tas burbulas. Liko dar tiek laiko, o kiek besidominčių rinktinės reikalais? nekalbant apie rudenį, ar matei kiek mėgėjų lygų yra krepšinio, o kiek futbolo? Gal nebereikia lia lia lia.

petras, 2011-06-28 12:29:02

aš gi apie žiūrinčius, o ne žaidžiančius kalbu :P:P lia lia lia. na gerai nereikia. bet sportiškumo tai tikrai trūksta žmonėm. jau pradedant mokyklomis, fizinio lavinimo pamokų nelabai ir yra. kiek teko pačiam patirt ir su kitais žmonėm kalbėt. tai per fizinio pamokas arba bėgimas būna ratais, arba krepšinis 🙂 štai ir visas fizinis lavinimas. ir tik pusantros valandos per savaitę 🙂

Paulius, 2011-06-28 13:29:16

Lietuvoje žmonių, besidominčių futbolu arba krepšiniu, skaičius, ko gero, panašus, tačiau, skirtumas tarp žiūrinčių, manau, jog yra nemenkas… Daugybė žmonių žiūri rinktinės varžybas, nors beveik nesidomi šiuo žaidimu. Tačiau, stebėjimas, kaip lietuviai kovoja už Lietuvą, sukelia stiprius jausmus. Ir kas svarbiausia, yra tikėjimas pergale. Priešingai nei futbole. Nors futbolu domiuosi labiau nei krepšiniu, tik retkarčiais pažiūriu nacionalinės rinktinės varžybas, nes nėra ten į ką žiūrėti. Ne dėl to, jog pralaimi net megėjams. Dėl to, jog nėra tikėjimo, jog artėja šviesesnė ateitis. Galbūt kažkada, bet su dabartiniu požiūriu į jaunimą tai… Jei norint pažaisti krepšinį, bent jau Kaune, sąlygos tam idealios, tai norint pažaisti futbolą, vargiai įmanoma rasti aikštelę, į kurią nemokamai įleistų… Jausmas malonus, kai jau tamsu, o dar verda krepšnio aistros, aikštelės pilnos žmonių. Kas žino, gal kažkas iš tos minios ateity ves rinktinę i didžiausias pergales:)))

Andriusb, 2011-06-29 12:42:14

Tikiuosi greitai išvysti filmą The Other Dream Team. Youtube jau yra ištraukų. Nors pats mėgstu sportuoti ir pakankamai aktyviai tai darau, tačiau pasibegiojimą Neries pakrante niekaip negaliu palyginti su olimpiniu bėgimu. Tai skirtingi dalykai, tik apie tapatį. Analogiškas patarimas būtu gimnazistams neklausyti (neskaityti) Direktoriaus pagirų Gimnazijos lyderiams, o eiti mokytis.

ViDi, 2011-07-01 09:55:55

Kalbant apie tribūnas, tai ne visi sėdi ir alų pliumpina ten. Yra žmonių, kurie aktyviai palaiko komandą (kalbu ne tik apie rinktinę). Jie visų rungtynių metu pastoviai juda, skanduoja, palaiko komandą. Labai geras būdas pajudėti, pratampyti balso stygas ir pabūti su draugais palaikant savo komandą – vis geriau negu sėdėti ir būti žiūrovu 🙂