KTUG – DL

Kaip puiku, kad yra nuovokių žmonių – aptikę, kad negali patekti į KTUG svetainės diskusijų lentą (DL), paklausė manęs čia. Šįryt tikėjausi rasti el. pašto laiškų tuo klausimu, bet neradau…

***

Jūs pamenate, kad šioje svetainėje jau buvau pradėjęs diskusiją dėl DL. Po AŠ ir kitų pareiškimų buvau nutaręs DL likimą patikėti rugpjūčio 30 d. Pedagogų tarybos posėdžiui. Tai ir padarysiu, bet vakar teko laikinai uždaryti DL, nes keli anoniminiai žmogiukai visai suįžūlėjo…

***

Bandysiu dar kartą paaiškinti visus už ir prieš šią mūsų unikalią, daug metų veikusią priemonę.

 1. Labai puiku, kad moksleiviai, jų tėvai, mokytojai, administracija, baigusieji gimnaziją gali bendrauti vienoje „savo“ svetainėje! Galima pasiklausti, paskelbti, paprašyti, susirasti…

 2. Tai unikali galimybė anonimiškai ko nors paklausti, kuo nors pasiskųsti, ką nors pasiūlyti. Jauniems žmonėms kartais drovu ateiti ir pasakyti, kartais to net šeimos santykių problemos neleidžia.

 3. DL taupytų popierių, jei visi ją naudotų kaip skelbimų lentą. Tai labiausiai matoma skelbimų lenta! Vos atvertęs ją, nori nenori pamatai naujus skelbimus.

 4. Tai interaktyvi skelbimų lenta: vienas paskelbė – kitas pasitikslino, pasiklausė. Interaktyvumas – šio amžiaus poreikis. Bent jau man…

PRIEŠ

 1. DL yra gimnazijos, o gimnazija negali kenkti pati sau! Na, mes nesame mazochistai! Mes ne tik neprivalome, bet niekada negalime skelbti informacijos, kuri bent kokiu būdu kenkia gimnazijai ar vos keliems jos žmonėms. Ir nesvarbu, kad ta informacija teisinga! Yra išpažinties paslaptis, yra medikų paslaptis, yra komercinė paslaptis ir yra etiketo paslaptis! Deja, to pradėjo nesuprasti ne tik jauni, bet ir pagyvenę…

 2. DL natūraliai mirė… Tikrosios diskusijos persikėlė į „feisbukus“ ir kitus socialinius tinklus. Ar verta dirbtinai reanimuoti mirštančiuosius?

 3. Visada nemaloniai nuteikdavo DL’o anonimiškumas tais atvejais, kai to visai nereikia. Dabar jis peržengė visas ribas: kas mūsų (pabrėžiu – mūsų!) svetainėje nori atskleisti mūsų komercines paslaptis, nori aiškintis mūsų žmonių santykius? Nežinau! Gal tai Licėjaus moskleiviai (:-)))? Gal tai pašalintieji iš gimnazijos moksleiviai ar mokytojai? Gal tai į gimnaziją nepatekusieji? Gal jų tėvai? Gal mūsų konkurentai? Ir mes turime suteikti jiems tribūną SAVO svetainėje?!

 4. Kas turi trinti visišką niekalą, labai padažnėjusį brukalą? Kodėl mes turime valyti kažkieno išmatas? Kas už tai turi mokėti?

 5. Pagaliau svarbiausia: DL’o komentarų visuma pradėjo nebeatitikti KTUG lygio… Ar mes turime visam pasauliui rodyti, kad nebemokame rašyti be klaidų, be pykčio, be įžeidinėjimų? Ir mes negalime įrodyti, kad tai rašo ne mūsų žmonės…

 6. Ir dar: svetainėje labai retai rašė, o dabar jau beveik visai neberašo mokytojai. Jei DL’o nereikia mokytojams, tai pusė minėtų lentos privalumų iškart dingsta…

***

Mes spręsime dl’o likimą 08 30. O dabar galite spręsti jūs, čia…

Atsakymai

Ex, 2010-08-06 09:17:49

Nuo spamo galima apsisaugoti, nuo anonimų galima apsisaugoti įvedus registraciją (kad ir slapyvardžių), bet kad ktug didžiausia bėda pradedant nuo viršaus pastarąjį dešimtmetį ta, kad “Mes idealus. Kas mano kitaip, skaityk pirmą sakinį”. Kritika skatina tobulėjimą, bet kad ktug nekenčia kritikos ir nemoka ją pasinaudot, nors paskutiniu metu kritikuoti yra už ką. 🙁

giedrius m, 2010-08-06 09:26:02

Apie brukalus. Reikia pasižiūrėti, ar negalima įdėti akismet, fspamlist arba kito panašaus įskiepio.

Dauguma brukalų būtų sustabdyti LABAI greitai.

Apie integravima: Galima integruoti prie temų/paskebtos informacijos facebook komentarus. Privalumas – komentuoti turėtų su savo facebook vartotoju, kas verstų žmones atsakingiau žiurėti kas ir kaip rašoma:

http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments

Galima integruoti Facebook gimnazijos puslapio foruma vietoje diskusiju lentos… su anonimais butu pabaigta.

D., 2010-08-06 10:00:56

galima padaryti registraciją ir be facebook’o, jog bet kas nerašinėtų arba apskritai uždarą diskusijų lentą matomą tik registruotiems gimnazistams ir mokytojams.

Darth Vader, 2010-08-06 11:30:24

Sprendžiant iš konteksto – nereikėjo to forumo. Reta svetainė verta forumo, kartais užtenka feisbukų ar skaipų. O su brukalais net ir antispamu nepakovosi. Užsiregistruos mažiukas iš interneto kavinės/mobilaus interento ir prasidės – “sviajki as petriukaz apsilankik mano pokemonu swiataineje nepasigailesi”…

M11, 2010-08-06 11:48:46

Panašu, kad dabartinė DL nebeatitinka konteksto padiktuotų poreikių.

Nežinau, ar verta skirti resursų pakeitimams atlikti, tačiau galbūt verta apsvarstyti galimybę šiek tiek klasifikuoti diskusijos dalyvius. Pvz., suteikiant teisę užsiregistruoti, įgauti kategoriją (moksleivis, mokytojas, svečias ir pan.), kuri suteiktų tam tikrų privalumų ir taip atsijotų “šiukšles” (tarkim, komentaro šriftu, spalva ar pan.).

Kaip bebūtų, nesinorėtų visiškai atsisakyti DL. Poreikis pilti pamazgas yra gana laikinas reiškinys, o poreikis diskutuoti išliks.

Rasa, 2010-08-06 12:00:53

Kažkada DL buvo puikus dalykas. Norisi tikėti, kad ir bus. Gal tikrai tik reikėtų sugalvoti, ką pakeisti, patobulinti, kad ir kaip M11 siūlo. Gal reikėtų ne tik su mokytojais diskutuot, bet ir su vaikais? Juk jie pagrindiniai “rašytojai”? Ko jie nori iš tos DL? Kokios? Ką jie galėtų pasiūlyti, kad būtų kitaip, geriau? Kodėl tik pedagogai tai turėtų nuspręsti? 🙂

Mindaugas, 2010-08-06 12:23:28

Sveiki,

Manau, kad DL gali pasisakyti tik registruoti vartotojai, tačiau matoma ir skaitoma – visiems. Ar jie (pasisakantys) norės viešintis ir skelbti savo vardą – tegu jie patys nusprendžia, nors atvirumas tik sukonkretina pasisakymus realiais pavyzdžiais, apgalvotais argumentais. Be abejo – brukalai netoleruotini ir juos būtina ištrinti. Manau, kad tai techniškai yra įmanoma.

Burgis, 2010-08-06 12:49:41

Ex: ar įsivaizduojate: pasidarė SEB bankas diskusijų lentą ir laukia, kas (koks nors mokinukas…) čia dabar jų lentoje jų banką sukritikuos. O kritikuoti yra už ką!

Gabrielė, 2010-08-06 15:25:20

Taip, DL’as savo laiku iš tiesų buvo puikus dalykas. Tačiau dabar atrodo, jog diskusijų lentos lankytojai (nebūtinai tik gimnazistai) pamiršo jos paskirtį ar apskritai to nesuvokia.

Šią DL’o problemą stebėjau daugiau kaip pusę metų – iš pradžių purvus dažniausiai pylėme vieni ant kitų ar ant norinčių stoti į gimnaziją (paklausi kažko dominančio, o tau, žiūrėk, iš karto jau ir “užvemia” ką nors bjauraus). Dabar jau kaltiname cenzūrą. Verta pastebėti, jog į temas, kuriose sveikiname olimpiadų ir pan. laimėtojus, iš viso beveik niekas nereaguoja. Kodėl? Nes nėra prie ko prisikabinti.

Ir registracijos įvedimas, manau, nieko neišspręstų – Facebook’e esančiame KTUG mokinių tarybos puslapyje kritikos niekas niekada nereiškė. Paskelbta informacija sulaukia teigiamos reakcijos arba į ją iš viso būna nereaguojama. Todėl jog čia anonimiškai nepakomentuosi – facebook’as parodo tavo asmens duomenis.

Manau, diskusijų lentos mums nebereikia. Kuriamas naujas gimnazijos puslapis – surasime kitų alternatyvų, kaip paskelbti informaciją ar atsakyti į iškilusius klausimus.

SEB, 2010-08-06 18:46:41

Prašom, kritikuokite! 🙂

http://www.seb.lt – Diskusijos (penkta nuoroda nuo apačios kairėje).

Diskusijos pavyzdys:

http://fin.seb.lt/vbfin/forum/forumMessage.fw?sbjId=4629366303354659047

Burgis, 2010-08-06 19:38:41

SEB: o pastebėjote: „Rašyti komentarą gali tik registruoti forumų vartotojai“. Taigi… O pastebėjote kokių nors pienburnių kritikos? Taigi…

Burgis, 2010-08-06 19:40:15

Gabrielei: Gal Tu Prezidentė? Gal Tu Kaune? Užeitum kada – pakalbėtume…

Žydrūnas, 2010-08-06 22:05:56

Nereikia susireikšmint ir paranoja sirgt, matyt reik tai ką reikia matyt. O viską reik daryt su registracija normalia ir tiek.

Burgis, 2010-08-06 22:15:06

Žydrūnui: o ką reikia matyt? Karšta, todėl toks piktas?

Žydrūnas, 2010-08-06 22:26:13

Na, aš visai nepiktas 🙂 taigi Jūs žinot ką reikia matyt 🙂

Burgis, 2010-08-06 23:03:32

Ne, Žydrūnai, šiuo atveju nežinau nei ką matyti, nei ką daryti. Matote, tikrai susireikšminu, esu ambicingas. Toks projektas, kaip DL, galėjo gimti ir gyvuoti tik tokioje gimnazijoje kaip KTUG. Gimnazijoje, kurioje moksleiviai korektiškai anonimiškai vertina mokytojus, kurioje galiu su dauguma pakalbėti labai subtiliais klausimais. Ir kai tai sėkmingai veikė keliolika metų, sunaikindamas jaučiuosi lyg kažką artimo laidodamas… Beje, toks jausmas buvo ir uždarant žurnalą „Kompiuterija“, ir dar anksčiau – sunaikinant mūsų techninės diagnostikos mokslinę grupę. Mes mirštam pamažu, Žydrūnai, bet kai tas procesas paspartėja – pradedi jį matyti. Tada ir su(si)reikšmini…

Žydrūnas, 2010-08-06 23:13:24

Na aš Jus puikiai suprantu, nors ir dvigubai jaunesnis..nežinau net ką atsakyt daugiau.

D., 2010-08-06 23:44:30

Burgiui: Kiekviena pradžia turi pabaigą, o kiekviena pabaiga pradžią. 🙂

Vytautas, 2010-08-07 02:06:53

sveiki gerb. destytojau…

as nebuvau kazkada pavyzdinis Jusu studentas, bet nebuvau ir tas kuris sedejo ir ziurejo i uzrasus 😉

bet… Jusu ideologiniai pamastymai, bei atsiliepimai daugeliu atveju gali tapti ziauriu “uz ir pries” Jusu daugeli metu veikusios sistemos stabdziu… tai yra mano vienareiksme nuomone… su pagarba “ex” studentas.

Burgis, 2010-08-07 08:27:17

Vytautui: ačiū už nuomonę, bet nesupratau – Jūs už ar prieš?

V.R., 2010-08-08 01:17:14

DL būtinai reikalinga, kad ir vien dėl informacijos, bet norint apsiginti nuo antireklamos, reikia filtro – bent kažkokios registracijos. Arba rašyti galėtų tik gimnazistai, jų tėvai ir mokytojai.

Kur kas keisčiau atrodo, kai jūs, direktoriau, į savo svetainę perkeliate KTUG DL funkcijas. Greta visų šeimyninių dienoraščių ir intymių nuotraukų. Kažkas čia nedera, ir tiek.

Andrius, 2010-08-09 09:11:09

Dažnai lengviau nieko nedaryti nei daryti 🙂

Šiuo atveju aš matau dvi priešpriešas:

 1. Suteikti galimybę anonimiškai pasisakyti.

 2. Neleisti nešvariems skalbiniams išlysti į viešumą.

Registracija gal kažkiek sudrausmintų, bet sumažintų anonimiškumo pojūtį.

Kai kurios kompanijos turi savo intranetines svetaines. Jokia konfidenciali ar nepatogi informacija tokiu atveju nepatenka į išorę. Bet tai ir minusas, nes iš išorės niekas negali nei skaityti, nei rašyti.

Burgis, 2010-08-09 09:58:17

V.R.: pastebėjote – gavau vertingų patarimų? Jūsų nesuprasi: čia kaltinate mane nekreipiant dėmesio į kitų nuomones, čia kaltinate ne vietoje tos nuomonės klausiant… Panašu, kad norėtumėte, jog tarčiausi tik su Jumis asmeniškai akis į akį?

Mykolas Okulič-Kazarinas, 2010-08-10 13:13:08

Pasiūlymas: matoma viešai, bet rašo tik savi.

Argumentai UŽ DL, kuri būtų matoma visiems:

 1. Tėvams įdomu į kokią aplinką pateko jų vaikai.

 2. Ketinantys stoti į gimnaziją pamatytu kuo gyvena gimnazija.

 3. Universitetų dėstytojai galėtų stebėti kuo gyvena būsimi jų studentai.

Argumentai UŽ DL, kurioje rašytų tik savi (mokytojai, mokiniai):

 1. Nelieka rūpesčio dėl „spamo“.

 2. Nelieka rūpesčio dėl chuliganiškų išpuolių iš šalies.

 3. Jei imtų šiukšlinti kas nors iš saviškių, tai būtų puiki galimybė padirbėti su tuo žmogumi – daug geriau, negu kad šiukšlintų nekontroliuojamoje erdvėje

Šio komentaro viršuje – nuoroda į fakulteto studentų ir dėstytojų darbų „laboratoriją“. Panašias sistemas turi ir kiti universitetai. Studentai prisijungia universitetiniais slaptažodžiais ir atlieka užduotis. Tiesa, tai ne DL. Studentai ir dėstytojai diskutuojame uždaruose forumuose, kuriamuose dalykų puslapiuose Moodle aplinkoje. Studentai savo reikalus aptarinėja „grupsuose“.

Įdomu, kokį kelią pasirinks KTUG.

Mama, 2010-08-10 22:41:30

Gerb. Mykolas pasakė tai, ko aš nemokėjau išreikšti žodžiais :)):

“Tėvams įdomu į kokią aplinką pateko jų vaikai”.

Visada paskaitydavau DL. Sakysit, viską galit sužinoti iš vaikų ar raštinėje. Beje, mes taip pat buvom vaikai. Kiek atsimenu, tikrai ne viską sakydavom tėvams. Į raštinę ar gerb. direktoriui nepatogu skambinti ir trukdyti dėl kiekvieno nieko. Gyvenant ne Kaune, dažnai neapsilankysi. DL buvo vienas langelis, pro kurį galėjom kai ką pamatyti. Gaila. Jei pasiliktų DL, norėčiau, kad galima būtų pasisakyti ne tik mokytojams ir mokiniams, bet ir tėvams. Yra pas jus elektroninė gimnazija, bet ten tėvai pakliūti negali. Gerai atsimenu Jūsų žodžius: “reikia pasitikėti savo vaikais”. Sutinku, bet, kaip rusai sako: “доверяй, но проверяй”. Suprantu, kad jus kartais varo į neviltį tėvų reikalavimai. Bet, juk ne visi tėvai juos kelia. Pagarbiai, mama.

Burgis, 2010-08-11 08:27:14

Mamai ir Mykolui: nuoširdžiai dėkoju už labai konstruktyvius pasiūlymus! Ieškosime geriausio varianto.