Kur dėsime mokytus?

Ką tik mane nukirpo labai sumani kirpėja. Koks jos išsilavinimas? Toks, kokio ji siekė. Jei ji norėjo būti išprususi, tai tokia ir yra, o dirba tokį darbą, kokio norėjo. Puikiai dirba!

*

Visada žaviuosi vairuotojais. Ypač tolimųjų reisų. Ypač didžiųjų lainerių vairuotojais. Aš nemokėčiau… Nemokėčiau vairuoti, privažiuoti. Nemokėčiau visokių patikrų, draudimų, muitinių procedūrų. Nemokėčiau keliavimo paslapčių, nemokėčiau išvengti pavojų… Labai išsilavinę tie vairuotojai!

*

Nusipirkau terasų plovimo antgalį savo slėginiam „Karcher“. Nuostabus dalykas! Dabar aš esu valytojas  su aukštuoju išsilavinimu (dr. doc.). Dabar beveik nebeliko valytojų, kambarių tvarkytojų, kurios negalėtų mėgautis ir savo darbu, ir savo išprusimu.

*

Mane visada žavi slaugės (medicinos seselės). Ir kaip moterys, ir kaip sumanios, taktiškos, mokytos specialistės. Koks jų išsilavinimas? Su tomis, su kuriomis teko ilgiau pabendrauti, galėčiau dirbti vienoje komandoje, nejausdamas jokio pranašumo.

*

Tai mano atsakymas Adefagijai. Gyvenimas mus veda tuo keliu, kuriame išsilavinimas, išprusimas, erudicija nėra jokia kliūtis dirbti bet kokį darbą, kurį dabar kai kas įvardija kaip antrarūšį (valytojomis, kasininkėmis, pakuotojais, fasuotojais, operatoriais, sanitarais, šiukšliavežiais – rašo Adefagija…). Visuomenės uždavinys – pakeisti visų tų darbų pobūdį. Tarkime, aš jau nežinau, kas yra fasuotojas, nes kur pažiūriu, ten fasuoja automatai. Ar seniai čia kasininkės dirbo be brūkšninių kodų skaitytuvų? Tuoj bus RFID, o po to – prisirinksi, ko tau reikia, praeisi pro kasą, ir iš tavo sąskaitos reikiama suma bus išskaičiuota. Čia – tik tarpstotė, vėliau bus dar paprasčiau…

*

Tai aš ir sakau – mokykitės, vaikai, švieskitės ir gerinkite gyvenimą taip, kad visiems išprususiems būtų smagu dirbti tai, ką jie nori, tai, kam gamtos turi duotų tinkamų savybių. Aš, pavyzdžiui, neturiu „užpakalinio matymo“, todėl šiukšliavežiu negaliu dirbti… Neturiu erdvinio matymo, todėl negaliu dirbti kirpėju… Todėl ir direktoriauju.

Atsakymai

Burgis, 2013-09-16 20:55:05

Įvertinkite…

Matilda, 2013-09-17 09:05:27

Didelė dalis tolimųjų reisų vairuotojų turi aukštąjį išsilavinimą. Man asmeniškai teko pabendrauti su ne vienu iš jų. Taip susiklostė likimas: neliko gamyklų, neteko darbo. Išgyventi reikia, tad ir sėdo prie vairo. Ir dirba, gerai dirba. Pažįstu ne vieną kirpėją, kosmetologę, kurios taip pat baigusios universitetus. Negavo darbo pagal įgytas specialybes- persikvalifikavo. Ir ką gi- dirba gerai. Dažniausiai geros specialistės ir būna būtent tos- baigusios universitetus. O svarbiausia- ne tai, ką tu baigei, o kaip dirbi, kaip bendrauji, koks esi žmogus.

Adefagija, 2013-09-18 21:15:47

Jums pasisekė, kad taip anksti supratote, jog neturite nei erdvinio, nei užpakalinio matymo, todėl esate tiesiog netinkamas kirpėjo ar šiukšliavežio profesijai. Dėl to labai teisingai pasirinkote – tapti direktoriumi.

Bet gi ne visi taip gerai profesiškai orientuoti. Kai kurie mokos mokos, mokos mokos, mokos mokos….baigia aukštuosius, o pasirodo, kad norėjo patapti tik vairuotoju ar kirpėju.

http://www.lrytas.lt/verslas/karjera-ir-rinkodara/diplomuota-specialiste-reikejo-rinktis-emigracija-arba-profesinio-rengimo-centras-201309180556.htm

ak, 2013-09-19 12:43:31

Aukštasis išsilavinimas? O kas tai yra? Toks aukštas, aukštas dalykas. kad jau aukšįtesnis nebegali būti? Dauguma studijuojančių LR žino, kad pagal savo specialybę negaus darbo. Ar dėl to jiems neverta studijuot? Aš studijavau istoriją, nes ji man buvo įdomi. Tiesą, baigęs ir padirbėjęs bene seprtynerius metus įsitikinau, kad istorijos mokytoju dirbti esu netinkamas. Neklausė manęs tie mokinukai. Na ir ką – man dėl to dabar apgailestauti? Bet istorija man buvo ir tebėra įdomus dalykas, domiuosi ja. Ir manau, kad studijos man davė labai daug. Ir kitais dalykais iki šiol taip nesidomiu. Tiesa, antruoju Bumblausku netapau, bet galėčiau su juo argumentuotai, kai kuriais klausimais pasiginčyti.

Mano dukra baigė universiteta ir dirba viešbučio vadybininke. Pradėjo nuo valytojos. Valytoja ji galėjo dirbti jau nuo aštuntos klasės – šiam darbui net vidurinio išsilavinimo nereikia. Tačiau ar blogai, kad ji baigė universitetą? Manau, kad jai, kaip žmogui ir asmenybei tai šį tą davė. Taigi, aukštasis išsilavinimas LR jau tapo minimumu – tai tiesiog pradinuko lygmuo. O ką tu dirbsi – jis dažniausiai nelemia.

Saulius, 2013-09-20 12:02:39

Holokaustas įrodė, kad išsilavinimas niekaip nesusijęs su žmogaus morale.