Kuris svarbesnis – mokytojas ar moksleivis?

Žinoma, mokytojas!

Jis net ir iš „apleisto“ vaiko gali išugdyti žmogų, jis dalija save daugeliui jaunų žmonių, jis mokytas, todėl nuo jo sklinda mokslo, erudicijos šviesa, jis yra garantas, kad žinios, gebėjimai, patirtis bus perduoti iš kartos į kartą.

***

Žinoma, moksleivis!

Jis yra mūsų viltis ir ateitis, jis kitaip, šiuolaikiškai mato pasaulį, jis verčia mus, sustabarėjusius, keistis, jis gali visko išmokti net tuo atveju, kai suaugusieji jam nepadeda ar net trukdo.

***

Teisingas atsakymas yra toks: svarbiausi yra geri moksleiviai ir geri mokytojai! Už gerą mokytoją ir tėvai, ir aš, direktorius, pasirengęs mokėti brangiai, bet būtų gerai, kad mokėtų valstybė…

Už gerą moksleivį valstybė turėtų mokėti tėvams, mokyklai – investicija tikrai pasiteisintų!

***

Ką tik mes „paposėdžiavome“ su mokytojais, bet šito neaptarinėjome… Mintyse apie tai kalbuosi su Valstybe.

Atsakymai

Burgis, 2014-08-28 11:58:21

Galvokime ir darykime…

Rita, 2014-08-28 15:47:59

Trisdešimt metų dirbu mokykloje. Turėjo praeiti nemažai laiko, kad suprasčiau, jog svarbiausias yra mokinys. Tokia nuostata keičia viską – požiūrį į darbą, jo prasmę, santykius su vaikais, tėvais, net į kitas gyvenimo sferas. Kai sergu, džiaugiuosi pakliuvusi pas gydytoją, kuriam svarbus ne jis pats, o aš – pacientė. Toks gydytojas negali būti prastas. Ir su mokytoju tas pats.

Aušrius, 2014-08-29 09:02:57

Mokytojui svarbiausia – mokinys. O mokiniui svarbiausia – mokytojas.

O valstybei svarbiausia – sistema. Nėra nei mokytojo, nei mokinio atskirai. Vienas be kito neegzistuotų. Panašiai kaip be potencialų skirtumo neegzistuotų elektromagnetinis laukas. Daug pasaulyje galima rasti analogijų.

Žiūrint iš šalies, tai yra viena sistema, kuri turi būti gyvybinga.

skaitovas, 2014-08-29 09:25:10

Kuris svarbesnis – mokytojas ar mokinys – taip formuluojamas klausimas yra retorinis. Kaip žmonės, vienodai, lygiai svarbūs ir vieni, ir kiti. Tačiau nenuneigsite gal, kad MOKYKLA yra MOKINIAMS, t.y. ne mokytojams, ne administracijai, ne aptarnaujančiam personalui?

Asmeniškai galvoju kiek kitaip, nei perskaičiau ir truputį pataisyčiau Burgį, kad svarbiausia yra ne geri mokiniai, o visi mokiniai. Didesnis gėris iš nelabai gero padaryti gerą, nei gerą išlaikyti geru. Pataisyčiau ir Aušrių: mokiniui svarbiausia – ne tik mokytojas, bet ir kiti mokiniai, su kuriais bendraudamas, jis gyvena, tobulėja etc.

petras, 2014-08-29 09:46:42

Aš pritarčiau skaitovui, bent jau man, kaip mokiniui, svarbiausia buvo mokyklos (klasės) atmosfera. Labai nenorėjau baigti mokyklos 🙂