Pranešimas spaudai
UAB “Uniplicity” kartu su KTU Informatikos studentų atstovybe skelbia pirmąjį kasmetinį IT idėjų konkursą “Hugger Mugger|2011”, skirtą Informacinių technologijų studentams ir neseniai baigusiems šias studijų programas.
Studentai kviečiami pateikti programinės įrangos ar IT sprendimo idėją ir įtikinti komisiją, kad ji yra verta įgyvendinimo. Geriausios idėjos autoriaus laukia 5000 Lt piniginis prizas, pasiūlymas dirbant UAB ,,Uniplicity“ kompanijoje įgyvendinti bei pristatyti rinkai savo idėją bei sėkmės atveju dalis pelno.
„Labai dažnai yra bijoma, kad geros idėjos gali būti nukopijuotos ar pavogtos, todėl konkurso pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai (ang. „Hugger-Mugger“ – paslapties saugojimas). Pirmiausia, mes įsipareigojame neviešinti bei nenaudoti idėjų asmeniniams tikslams be aiškaus susitarimo. Antra, net ir naujausios idėjos laikui bėgant pasensta, todėl raginame studentus neslėpti savo idėjų ir nelaukti, kol jas įgyvendins kiti.“ – mintimis apie organizuojamą konkursą dalinosi organizatoriai.
Idėjos bus vertinamos pagal iš anksto nustatytus ir paskelbtus kriterijus. Siekiant užtikrinti nešališkumą, vertinimo komisą sudarys ne tik “Uniplicity” darbuotojai bet ir kiti visuomenei žinomi nariai – KTU docentas bei ilgametis Lietuvos Kompiuterininkų sąjungos tarybos pirmininkas Alfredas Otas, KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis ir KTU Studentų sąjungos atstovas.
Balandžio mėnesį įvyks baigiamasis konkurso „Hugger-Mugger|2011“ renginys Kaune, kurio metu bus pristatytos geriausios idėjos bei išrinktas ir apdovanotas laimėtojas.
Dalyviai idėjas gali registruoti svetainėje www.hugger-mugger.lt iki Kovo 20 d.
Daugiau informacijos apie konkursą teirautis el. paštu [email protected] arba telefonu 8-37-333001
Atsakymai
MariusM, 2011-02-15 12:08:14
O pelno nesiekiančios siekiančios idėjos priimamos?
MariusM, 2011-02-15 12:09:19
Oi, atsiprašau, perdėliojau sakinį ir ne viską pakeičiau, turi būti:
“O pelno nesiekiančios idėjos priimamos?”
🙂 Žioplas daikas.
Burgis, 2011-02-15 16:19:46
MariuiM: jūs tik duokite gerą idėją – atsiras, kas iš jos išspaus pelną… 🙂
D., 2011-02-16 01:16:30
aš tai skeptiškai žiūriu į tokius konkursus. Kur garantija jog tomis nelaimėtomis idėjomis taip pat bus pasinaudota. Pvz.: Markas Zuckerbergas („Facebook“ įkūrėjas) jei būtų dalyvavęs tokiame konkurse, tai savo milijardus būtų matęs kaip savo ausis 🙂
Nepris, 2011-02-16 18:57:56
Pasaulyje visada bus žmonių, norinčių parsiduoti. Kas iš jaunystės, kas iš silpnumo, kas iš godumo, kas iš neišmanymo…
Kernius, 2011-02-16 19:34:09
Jei atvirai, tai čia matau tik kompaniją, kuriai pačiai trūksta gerų idėjų, norinčią jas pigiai įsigyti iš studentų. Ką gaus studentas, pasidalinęs tikrai gera idėja? Geriausiu atveju bus įdarbintas toje įmonėje programuotoju už eilinį atlyginimą, o visas verslas ir jo būsimas pelnas atiteks nieko pačiai nesugalvojusiai, bet konkursą surengusiai kompanijai.
Kaip čia skatinamas verslumas ir kūrybiškumas? Niekaip. Žinoma, Lietuvoje tai geriau negu nieko, bet jei žmogus turi gerą idėją ir programavimo žinių (kokiems, kaip suprantu, šis konkursas ir skirtas) – tai kodėl jis turėtų kam nors parsiduoti už kelis tūkstančius litų? IT idėjoms milijonų nereikia ir kažkokių dėdžių pagalbos taip pat. Susirask protingą bendramokslį – ir pirmyn.
Organizatorių žodžiai: “Kadangi laimėjimas, nors ir susideda iš trijų dalių, yra nedalomas, todėl tokiu atveju konkurso nugalėtoju būtų skelbiamas kitos geriausios idėjos autorius. Visos konkrečios sąlygos susijusios su darbo santykiais ir idėjos įgyvendinimu laimėjus konkursą bus aptariamos kartu su laimėtoju” – kitaip sakant, jei laimėčiau konkursą ir nesutikčiau savo idėjos “parduoti”, mano idėja jau nesivadintų geriausia ir būtų ieškoma “kitos geriausios idėjos”.
Manau, kad KTU galėtų puikiai skatinti savo studentus imtis idėjų įgyvendinimo ir be tokių “verslo partnerių”. Pavyzdžiui, surengti konkursą, kurio galutinis vertinamas rezultatas būtų ne idėja ant popieriuko, o per konkurso laikotarpį sukurtas sprendimas (juk ugdote informatikus, ar ne?) – o prizas galėtų būti investicija į geriausią produktą – į studentus, kurie sugebėjo įrodyti, kad patys gali sugalvoti ir sukurti ką nors naudingo, ir kurie nori turėti savo verslą ir priimti sprendimus patys, o ne būti priklausomi nuo kažkokios įmonės. Tokia galimybe investuoti, manau, tikrai susidomėtų verslo angelai – http://www.businessangels.lt/. Tuo labiau, kad vėlgi – milijonų tam, kad serveriai veiktų ir tie keli studentai gautų pakankamą finansavimą, jog galėtų toliau dirbti prie savo produkto (nepardavinėdami savo laiko dirbdami kitiems), nereikia.
Reziumuojant, šitas konkursas yra geriau nei nieko, bet turėdamas įdėjų, kuriomis tikiu, ir įgūdžių pats jas įgyventi, jame niekada nedalyvaučiau.
Turbūt turėčiau argumentuoti asmenine patirtimi:
http://kernius.net/visosnaujienos-lt-idejos-gimsta-sprendziant-savo-paties-problemas
http://kernius.net/kaip-gimsta-idejos-arba-verslo-saknu-beieskant