Laikas rašyti, laikas skaityti

Sveikdamas ƒ(sveikdamas?) turėjau laiko paskaityti…

*

Nes klasėse mokinių mažėja, o specialiųjų poreikių turinčių, nemokytinų, indigo, alfa Y, beta X ir dar bala žino kokių jaunuolių daugėja. Mūsų valstybė tiek lėšų niekada neturės. Todėl geriau palikti gyvenimo mokyklas, kokios yra dabar. Savieigai. Ir tegu išlieka stipriausi. Tegu visokie burgiai su savo taisyklėmis dreba prieš kiečiausius.

(IQ, birželis. Balys Godauskis. „Kvantiniai finansai“).

***

Daugumai žmonių, o ypač moterims, reikia praeities, tegu ir nereikšmingos, kad į ją atsiremtų.

(Hansas Erikas Nosakas. „Susitikimas vestibiulyje“)

***

Ji nuėjo pas jį į kalėjimą ir ėmė rypauti prigludusi prie krūtinės:

– Kaip man skaudu, kad turėsi nekaltas mirti!

Ir tada tas nesuprantamas žmogus (Sokratas – B.B.), kuriam visada svarbiausia buvo viešai parodyti savo išmintį, taip atsakė:

– O ką, gal tu norėjai, kad aš kaltas mirčiau?

(Štefanas Andresas. „Ksantipės išteisinimas“)

***

Nes malonumas vieną bevertį daiktą paversti kitu beverčiu mane išmokė ieškoti laimės pažinime, nesiekiant naudos.

(Volfgangas Hildesheimeris. „Kodėl aš pasiverčiau lakštingala“)

***

Gyvenome kruviname pasaulyje, jame kraujas atnešdavo šlovę, nekariavo tik bailiai. Karalaičiai negalėjo rinktis. Kariauti ir laimėti arba kariauti ir žūti.

(Madeline Miller. „Achilo giesmė“. Tai pirmasis šios autorės romanas ir jis vertas dėmesio. Antikos istorija apie Trojos apgultį išdėstyta savotiškai… Pavyzdžiui, Achilas, kurio mama buvo deivė, jūrų nimfa, žinojo pranašystę, kad jis žus netrukus po to, kai bus nužudytas Trojos gynėjas Hektoras, todėl dešimtį Trojos apgulties metų vengė kovos su Hektoru, bet tada, kai buvo nužudytas Achilo draugas (gyvenimo ir lovos draugas…) Patroklas, Achilas nukovė Hektorą ir netrukus pats žuvo…)

***

Meksikiečių rašytojos Lauros Esquivel romanas „Kaip vanduo šokoladui“ įdomus forma, bet banalus turiniu: kulinariniai receptai sumaišyti su istorijomis apie meilę, kurių mintis aiški – su mylimaisiais nesiskirkite. Įdomu skaityti apie Meksikos tradicijas…

Atsakymai

Burgis, 2015-06-10 09:16:36

Vis tiek skaitykime!…

Aukse, 2015-06-10 10:00:30

Matyt, yra teisinga gyventi pagal V.Satyr principus ir matyti tai, ką norime matyti, vietoj to, ką prikišamai mums rodo, jausti tai, ką jaučiame, kalbėti tai, ką norime pasakyti ir paprašyti, to, ko norime, vietoj to, kad lauktume, kad mums ką pasiūlys

petras, 2015-06-10 14:38:36

gyvenimo ir lovos draugas = gyvenimo meilė.

tęsiant apie achilo istoriją, tai gerai iliustruoja žmogaus keistumą, kai žino, kad jei kažką padarysi bus kažkokios pasekmės, bet galvoja, ai nu gal praslysiu, gal man taip vis dėl to nenutiks. ir bam, nutinka 🙂 viltis, atrodo genuose pas mus užkoduota.