Laikas verčia galvoti apie proporcijas

Kiek čia tų metų liko… Mažai. O dar tos atostogos išderina įprastą ritmą. Ką veikti žiemą užpustytoje šalyje? Kiek valgyti, kiek miegoti, kiek pramogauti, kiek dirbti? Gal jau laikas „pasitaupyti“, nes kalendoriai grėsmingai keičia skaičių, primindami, kad jaunystę jau nunešė juodbėriai žirgai, o gal kaip tik dėl to nebeverta kaupti dešimtmečiams, o verta aistringai paišlaidauti?

*

Seminaruose sakau mokytojams, kurių senatvinėse akyse blėsta aistra gyventi, dirbti: „Paskutinis įspūdis – stipriausias…“ Dirbkime taip, lyg gyventume amžinai! Taigi per atostogas patobulinkime save, patobulinkime! Būtinai perskaitysiu bent vieną knygą, būtinai bent kartą nueisiu į kiną, būtinai parašysiu (ko? nežinau…) bent penketą puslapių, būtinai nuvažiuosiu į Vilnių, į Širvintas…

*

Išderinta proporcija „sau“ ir „kitiems“. Jauni daugiau „kitiems“, senesni daugiau „sau“. Sutinku, kad jaunam reikia dažniau pabūti šurmulyje, bet ir senesni neturėtų to vengti. Tais laikais, kai nebuvo kompiuterių, televizorių, žmonės dažniau žiūrėdavo vieni į kitus, dažniau lankydavo vieni kitus, mažiau skubėdavo susitikę…

*

Kelios savaitės bus tokios, kad kitaip pamatysime kai kuriuos žmones, labiau juos pažinsime. Tebus tas įspūdis malonus. Įspėju, kad yra  daug tamsokų žmonių, neišprususių, ribotų interesų, keistokų poreikių žmonių, bet būkime tolerantiški ir gal pamatysime – nepaisant visko, jie yra geri žmonės!

***

Laikas dirbti! Man patinka pašėlusiai dirbti prieš šventes!

Atsakymai

Burgis, 2012-12-18 08:39:15

Reitingai, reitingai… 🙂

Arvydas, 2012-12-18 13:22:50

įdomus turėtų būt tipelis-neišprusęs,tamsokas,ribotų interesų,keistokų poreikių,bet -geras,o kas gi jam ,vargšeliui, belieka-ypač ,jei dar ir neturtingas,paliegęs ir tt. pan..Nors ,kaip nekeista-tokie (riboti) žmogeliai-laimingi… Tą pastebėjo netgi Šopenhaueris.Tikrai -čia ne paradoxas,gerai pagalvojus-taip ir turi būti.Gyvenimas -atlygina savo nuskriaustiesiems, o apdovanotuosius kankina…Neblogas “šventinis” sprendimas-pabūti su savimi-ir kainuoja mažiau ir nuo nusivylimų -apdraustas-tam pritartų visi filosofai ….

Loreta, 2012-12-18 14:50:48

Arvydai, iš ryto šampaną geria tik aristokratai arba degeneratai:)Nežinau, ką Jūs vartojot pirmoje dienos pusėje, bet tikrai matau, kas nesate:)

Filo, 2012-12-18 15:01:40

Kad jaustumeis laimingu, reikia arba gilios išminties, arba beribio naivumo. Kur dominuoja protas, ten nei išmintis, nei naivumas nepasiekiami. Todėl dauguma Vakarų filosofų savo gyvenimuose laimės net iš arti nematė. Ką apie sveikatą gali pasakyti amžinas ligonis? Ką apie prabangą gali pasakyti elgeta? Daug. Bet visada ne iš tos pusės.

Rasa, 2012-12-18 16:57:08

Filo, o ar naivumas nedera su išmintim? Kodėl?

Nes pav. aš tai esu laiminga ir niekaip dabar negaliu apsispręst- ar aš naivi ar išmintinga 🙁

Filo, 2012-12-18 18:35:29

Išmintis įima visus žemiškos būties aspektus. Ir ne tik.

Išminčius yra išminčius pirmiausiai dėl to, kad labai artimai pažįsta viską, su kuo eiliniam žmogui teko, tenka ar dar teks susidurti.

Tik kelią pradedantis renkasi tarp kairės ir dešinės. Išminčius nesirenka. Išminčius neklaidžioja. Tūkstančius išvaikščiotų kelių jis neša savyje.

Išminčius tuo pačiu metu ir turtingas ir vargšas, ir protingas ir naivus, ir silpnas ir nepalenkiamas, ir lengvas ir nepajudinamas, ir vaikas ir senis, ir vyras ir moteris, ir mokytojas ir mokinys.

Išminčiui nėra nieko svetimo, nieko atskiro. Išminčiaus tikslas — ne ryškinti atskirtis, o išsisklaidyti, įsismelkti, susilieti ir tapti viena su viskuo.

Ir tai netiesa, kad išminčiai kalba mįslėmis. Tai tik žmogui patinka nesuprasti. Ir todėl jis klaidžioja ir klaidžioja ir klaidžioja. Kol, po nesuskaičiuojamos daugybės džiaugsmo ir vargo valandų, vieną kažkurio gyvenimo dieną, jį kažkas pavadina išminčiumi.

Rasa, 2012-12-18 18:54:12

Ot koksai… Kaip prirašė… Man patinka 🙂

Nu gerai, būsiu tada naivi, jei jau kito pasirinkimo būti laimingu nėr 🙂 Nes kad nesu išmintinga tai jau supratau, supratau visai aiškiai… 😀

Filo, 2012-12-18 19:18:01

Tik nereikia pasidavinėti. 🙂 Kažkiek kažkokio išmintingumo turi visi ir viskas. Apie ką pats Nyčė yra sakęs: “Tavo kūne išminties daugiau nei tavo giliausioj filosofijoj.”

sonata, 2012-12-18 19:31:17

Rasa, vėl mažumėlę koketuojat:))) smagus kibimas šiandien:)

Rasa, 2012-12-18 19:50:32

Čia žmogus rimtai svarsto visokius dalykus (save turiu galvoj 🙂 o jiems mat linksma kažko visiems.

Filo: aš nepasiduodu (dažniausiai), aš tik kartais garbingai pabėgu… 🙂 Taip turėjo pasakyti ne Nyčė, na bet koks nors geras ir turintis trupinėlį išminties kovotojas, pav. Chuck Norris-as… Jeigu dar nepasakė, žinoma :))))))))

sveplas, 2012-12-18 20:05:53

Pasakiau “taip” siandien savo antrajai pusei: „Tavo kūne išminties daugiau nei tavo giliausioj filosofijoj.“ 🙂 Tikrai veikia 😉

Giedrius, 2012-12-19 11:58:29

Sorošinės ideologijos ministras uždarė šimtus mokyklų Lietuvoje, o mokytojams linksma:)