Laikraštis – el. paštu

Pedagogams ir moksleiviams skirtas savaitraštis „Dialogas“ žengė žingsnį į naują rinką – savaitraštį galima užsiprenumeruoti ir gauti el. paštu: http://www.dialogas.com/pdf-prenumerata/.

*

Čia vėl tema diskusijai… Ar mes norime laikyti popierių (laikraštį, žurnalą, knygą…) rankose, jausti svorį, kvapą, ar mes norime greitai ir paprastai gauti informacijos? Aš kartais noriu vienaip, kartais – kitaip. Kada kaip? Pirma jūs pasakykite…

*

Daviau interviu savaitraščiui „Ekonomika.lt“. Ne, tai ne vien elektroninės erdvės leidinys, yra (?) ir popierinis variantas, bet aš niekur jo nerandu! Svetainėje matau naujojo numerio (Nr. 31) vaizdą, net savo nuotrauką, bet kur gauti tą leidinį? Sutikčiau pirkti ir atsiunčiamą el. paštu, bet tai kol kas siūlo „Dialogas“…

*

Mes nebeleisime „Greitkelio į gimnaziją“ popieriuje, bet išleisime virtualioje erdvėje. Atiduosime visiems nemokamai… Manote, kad tai neteisinga?

Atsakymai

Darth Vader, 2011-05-11 16:07:35

Sunku atsakyti. Namie, sėdint fotelyje prie lempos – neimsi atspausdinto pdf’o. Solidūs leidiniai turėtų būti tik realūs, popieriniai. Specializuoti – gali gyventi pdf ar djvu formatu.

Pvz., partinė ar žynybinė spauda – tik pdf’ais. Paprasčiau, pigiau, lengviau skaitytojui.

Margarita, 2011-05-11 16:33:09

Ir aš skaitau įvairiai, nors popieriniame variante skaitomų laikraščių yra labai labai mažai.(Ekonomiką mačiau Maximos spaudos lentynose…rožiniame popieriuje spausdinta)

Bet…

koks malonumas sėdėti kur nors lauko kavinėje gurkšnojant …(įsirašom kas ką mėgsta) ir skaitant tikrą laikraštį , arba

susirangyt kur nors minkštai ir, paskaičiuot sudoku…:))

Nors retai perku popierinius laikraščius, bet norėčiau, kad jie išliktų…nes man patinka spaudos parduotuvės, ypač aerouostuose:))

Manfredas, 2011-05-11 16:34:50

Kol kas artimiausias pakaitalas popieriui – Amazon Kindle.

Julius, 2011-05-11 17:02:48

Savaitraščiai Atgimimas ir Veidas leidžia prenumeruoti elektroninę skaitinio versiją.

****

O popierinė spauda turės išnykti, nes tiesiog per brangu

Nepris, 2011-05-11 18:13:11

Yra daug leidinių, kurių svarbiausia paskirtis — įbrukti reklamą skaitytojams į rankas. Tokie visada bus ant popieriaus ir dar paties brangiausio, nes juos apmoka komersantai (reklamdaviai), o jų skaitytojai labai mėgsta liesti, čiupinėti, uosti ir dar nežinia ką daryti.

Leidiniai, kurie tarnauja pirmiausiai ne reklamdaviams, o skaitytojams, į internetą persikels greičiau — ne tik dėl ekonominių veiksnių, bet ir dėl to, kad skaitytojai reikalauja operatyvumo (vakarykščių naujienų reikėjo vakar), prieinamumo (visur ir visada), analitikos (didesnė kaštų dalis nueina autoriams, todėl mažiau lieka spaustuvininkams), ir t.t.

Reziumuojant, geri leidiniai persikels į internetą, prestižiniai bus ir popieriuje, ir internete, o menkai sąmoninga minia kaip džiaugėsi blizgiais viršeliais ir seksą žadančiom reklamom, taip ir džiaugsis.

Žydrūnas, 2011-05-12 10:22:30

bandžiau rašyt kažką, bet žiūrau nepris jau tai padarė 🙂

Kirke, 2011-05-12 13:57:53

O aš įpratusi visas naujienas susižinoti internetu, bet kitą sau prasmingą spaudą kol kas skaitau popierinę. Bijau, kad kokio rimto žurnalo viso internetu ir neperskaityčiau, nes jau nuo kompiuterio ir taip pasivargsta per darbo dieną, namuose grįžus net nesinori jo jungti…

Gaila, kol kas nesu laikiusi rankose to Kindle, gal su juo ir būtų kažkas kitaip.

pažįstama, 2011-05-12 15:12:06

Nežinojau, kad vis dar leidžiate “Kompiuterijos” žurnalą. Sveikinu! Aš turiu laikraščio popierinę versiją:)

Burgis, 2011-05-12 16:21:22

pažįstamai: atsiprašau, gal kur netiksliai parašiau – mes jau pusantrų metų nebeleidžiame „Kompiuterijos“…

giedrius_m, 2011-05-13 23:38:38

Jei leidžia galimybės – pabandykite skaityti Kindle skaitykle. Arba ipad’u. Kindle – geriau akimis, galima skaityti ir saulėje. Yra universitetų ir mokyklų, kurios planuoja pakeisti vadovėlius elektroniniais jų variantais. Mokiniams mažiau nešiotis kuprinėje.

Manau, kad popieriniai leidiniai bus prestižo dalykas, bet spausdinimo era po truputi baigiasi.

pažįstama, 2011-05-14 20:56:07

Tai kad popierinėje laikraščio versijoje, faktuose iš jūsų CV rašoma, kad „Kompiuteriją” vis dar leidžiate…

Burgis, 2011-05-14 21:38:22

Pažįstamai: net žurnalistai kartais klysta… :-). Straipsnyje yra dar keletas netikslumų, bet negi tai svarbu – svarbiausia, kad mane su anūkėle Mildute matote.