Laima

Durys užsivėrė, Laima išėjo. Mokytoja ekspertė. Gimnazijos tarybos pirmininkė. Dviejų gimnaziją baigusių sūnų mama.

*

Mes neišsiskiriame. Aš juokauju apie akademines atostogas. Bet mudu abu suprantame – vienas ilgas ir labai svarbus etapas baigėsi. Visiems laikams. Dabar bus kiti etapai, įdomūs, įvairūs, bet – kiti. Laimai reikės suderinti Lietuvą, Olandiją ir Norvegiją. Mums reikės suderinti gimnazijos stygas…

*

Taip, dabar jaučiu emigracijos pasekmes… Graži, jauna, protinga, turtinga ir – jau ne mūsų. Atrodo, toks atsargus, apdairus žmogus niekada neišdrįs – išdrįso. Jautresniems sunkiau. Noriu, kad nebūtų sunku. Noriu, kad bendras mūsų darbas nušviestų tolesnius kelius. Ačiū, Laima, už paramą tada, kai jos reikėjo man. Dabar pats esu pasirengęs padėti.

*

Laima yra asmenybė. Gimnazijoje – daug asmenybių. O laiptinė – viena. Būna, kai trintis dirgina. Tada ypač lauki tokių kaip Laima. Kartais pykteli, kodėl taip atsargiai prieš neatsargius, prieš pasalūniškus? Bet tuoj nusiramini, nes žinai, kad Laima išduoti negali. O po kelių dienų vėl nerimauji, kad neišduotų Laimos. Kas išdrįs?

*

Aš niekada nemokėjau ir nemoku kreiptis į savo mokytojus. Turiu galvoje ne tik gimnazijos mokytojus, turiu galvoje visus gyvenime mane mokiusius ir mokančius žmones. Vaikystėje gelbėjo universalusis „tamsta mokytojau“, o vėliau pradėjau painiotis. Atsikvepiu, kai galiu pasakyti: „Ačiū, Laima!“

Atsakymai

Abiturientas, 2011-06-08 00:40:32

Nors su šia Mokytoja bendrauta turbūt mažiausiai (laiko prasme), tačiau Ji buvo viena artimiausių mokytojų. Tai, manau, viską pasako. Ačiū Jums!

ET, 2011-06-10 21:55:36

Puikus sutapimas – su Mokytoja Laima kartu skridom i Osla. Susipazinom, issiaiskinom, kad apie ja skaiciau Direktoriaus B.Burgio tinklalapyje. Labai malonus zmogus. Tegu Jai viskas gerai sekasi.

attente, 2011-06-10 23:08:51

Nuostabi mokytoja, verta tik pačių geriausių žodžių. Tikiuosi, kad gyvenimas nepašykštės jai laimingų akimirkų 🙂