„Laiškai Sofijai“ mūsų nepasiekė…

Scenarijus blogas… Vaidina blogai… Režisūra bloga…

Nusivylėme filmu „Laiškai Sofijai“, abu nusivylėme… Pamatyti reikėjo, nes juk apie M.K.Čiurlionį. O režisierius – ne lietuvis, turėjo parodyti „kitaip“, įdomiau. Deja, deja…

*

Žadėjau išeiti nesulaukęs pabaigos, bet buvo smalsu, kiek ten tiesos apie M.K.Čiurlionį. Ne viską aš žinau apie M.K. Čiurlionį, bet kai kurie epizodai tiesiog šokiravo nelogiškumu:

 1. Būsimoji žmona ateina mokyti Čiurlionio lietuvių kalbos, o kalbasi juodu… kokia kalba?

 2. Žodžiai „lygsvara“, „mėgiamas“ sakomi tyčia, ar autoriai nežino, kad jie neteiktini?

 3. Kalbėdami rusiškai aktoriai klysta tyčia ar čia toks sumanymas?

 4. Čiurlionis labai myli savo žmoną, bet dvi mergos jį kaip veršelį nusiveda į lovą… O tuo metu jis dar nerodomas kaip psichikos negalią turintis žmogus.

 5. Žmona net neįtaria, kad vyras sirgo psichine liga, tai turi pasakyti rusas – Čiurlionio konkurentas.

 6. Ilgai gydytas Čiurlionis sveiksta, išeina pasivaikščioti į mišką ir nutaria pasilikti miške per naktį. Lietui lyjant. Niekas jo neieško! Natūralu, kad suserga plaučių uždegimu ir miršta. Gal čia taip norėta pašiepti lenkų gydytojus?

*

Mūsų gimnazistų spektakliai geresni…

Atsakymai

Burgis, 2013-09-15 16:18:22

Mačiusiems…

A, 2013-09-15 22:28:33

 1. Mūsų lietuvių kalbos mokytoja su mumis per pamokas taip pat kalbėdavo lietuviškai, bet nepagalvodavau, kad čia kažkas negero.

 2. Ir dar daug kartų įkyriai kartotas žodis “mokinti”.

 3. Rusų kalbos nemoku, bet ir man kalba skambėjo ne taip, kaip ji skamba kitur. Tada kiti man sakė, kad ten, kur rusiškai kalba lietuvius vaidinantieji, taip ir turi būti, nes lietuviai kalbėdami rusiškai natūraliai klysta. Pagalvojau, kad gal filme sumanymas ir ne toks, bet šitoks paaiškinimas pateisina 🙂

 4. Galvos nukirsti neduočiau, bet man atrodo, kad pirmosios užuominos apie psichikos bėdas paauglystėje buvo parodytos dar prieš tai. Ar tik ne pačioje filmo pradžioje?

 5. O mes apie tai po filmo paskaitėme, nes prieš tai nežinojome. Parašyta buvo lygiai taip, kaip buvo filme. Gal neteisingai rašė?

Man, nors nepatiko, kaip aktoriai vaidino, žiūrėti buvo įdomu. Po filmo buvo įdomu skaitinėti, tikrinti.

Negalvoju, kad režisierius ir aktoriai neklydo, bet nesigailiu, kad pamačiau, nepykstu dėl to, ką pamačiau 🙂

petras, 2013-09-16 09:34:36

 1. tikriausiai kalbėjo lenkiškai, viskas normalu.

 2. tai atvirkščiai, būtų keista jei dvi merginos eitų į lovą su vyru turinčiu psichinę negalę. nors būna ir taip

 3. gal jis bandė nusižudyt ?

Matilda, 2013-09-17 19:07:06

Pažiūrėjau filmą. Ir man jis patiko. Gražus. Supraskite tai , kaip norite. Gražūs žmonės, graži istorija. Jei blogas scenarijus- gal parašytumėte geresnį? Juk Jūs- visų galų meistras! Toliau:

Tai yra meno kūrinys, ir veikėjai filme gali kalbėtis kokia nori kalba. Jums būtų patikę, jei jie kalbėtųsi lenkiškai? Man- ne. Kaip tik Konstantinas parodė, kad jis lietuvis. Antra, veiksmas vyksta 20 a.pradžioje- autentika pateikta. Palyginkite knygų, išleistų prieš 100 metų kalbą su dabartinių, labai nustebsite- kalba daug kuo skiriasi.

Trečia, kliuvo ir man tarimas- bet tai vėl pateisinama- kalba lietuviai, ne rusai.

Ketvirta,nors psichologijos žinių turintis žmogus jau iš pirmųjų kadrų, iš įdėmaus Sofijos žvilgsnio į Konstantiną supras: jo dvasinė būsena pažeista. Ir tie pakartojimai- iš vaikystės kelis kartus kaip leitmotyvas tai akcentuoja. Nežinau, kaip galima to nesuprasti.

Penkta,jau parašiau ketvirtame argumente.

Ir šešta, neieškokite sąmokslo ten, kur jo nėra. Kokie gydytojai – nuodytojai. Labai jau Stalino laikais pakvipo. Čiurlionis- menininkas, jis išėjo po ilgo ,,kalinimo” palatoje pakvėpuoti grynu oru, pasisemti įkvėpimo. Ir sulytas peršalo.

Ir dar viena pastaba: reikia atidžiau žiūrėti filmą, tada bus mažiau klausimų. Kažkaip pastaruoju metu tapote labai pagiežingas ir visur tik negatyvą matote. Nepastebėjote, kad ir Jūsų svetainėje lankytojų sumažėjo? Nemėgstu pamokslauti, bet kai esi pavadinamas šiukšle, tada belieka apsiginti.

Gero vakaro ir linksmesnių pamąstymų.

Burgis, 2013-09-17 19:43:33

Matilda, kas Jums atsitiko? Kodėl mane užsipuolėte? Ne, mano svetainėje lankytojų nesumažėjo, vakar svetainę aplankė 1180 žmonių, bet nei man rūpi lankytojų skaičius, nei kitų žmonių nuomonė apie tą filmą… Ir ne visur aš matau negatyvą! Tik pažiūrėkite į pastarųjų dviejų svetainės temų nuotraukas. O šiukšle aš Jūsų nevadinau! Ir nė vieno mokytojo nevadinau šiukšle! Skaityti reikia, skaityti, o ne ieškoti, kaip čia įsižeidus… Panašu, kad Jūs mokytoja, o aš turiu Jus mokyti skaityti – netinka man mokyti, netinka…