Šeštadienį – pirmasis „Mokslo lyderių turnyras“ (MLT). Kiek ateis penktokų? Kiek ateis šeštokų, septintokų?
Savarbiausia – kiek ateis aštuntokų, mūsų duondavių?
Šiemet – dvigubai eksperimentiniai metai: pradėjo veikti konkuruojanti LSMU mokykla, o mes pavasarį priimsime tik aštuntokus. Devintokai net į MLT nebekviečiami…
Aš ateisiu į Statybos salę jau 10.30, atsakinėsiu į visus klausimus… Lygiai 11 valandą mes paskelbsime visą priėmimo tvarką. Po to – du testai. Įdomūs. Svarbūs. Informatyvūs.
*
Sunku dirbti švietimo rinkoje, bet labai įdomu! Niekas mūsų nepalaiko, mes patys einame, dirbame, kuriame. Būkite mūsų komandoje!
Tarkime, šeštadienį ateis labai nedaug aštuntokų. Teks priimti visus ar beveik visus, kurie ateis. Kai kurie bus tėvų atvaryti. Ir tuos priimti? Ką darysi, jei kitokių nebus…
Ne, jų ateis daug! Ir bus kova, ir bus mokslo lyderių turnyras, po to kitas, trečias… Ir tik mokslo lyderiai ateis į mūsų klases, todėl KTUG ir vėl bus mokslo švyturys.
Registruojame www.ktug.lt.
Atsakymai
Burgis, 2013-11-04 10:23:49
Suprantantiems mūsų nerimą…
skaitovas, 2013-11-04 12:39:05
Kažkaip nenorėčiau tikėti, kad LSMU mokykla bus tikra konkurentė KTU gimnazijai. Joje, kiek suprantu, bus/yra renkami “teisingų” tėvų vaikai, o pas Jus – “teisingi” vaikai. Nors ir nedidelis, bet gilias pasekmes turintis skirtumas. 🙂
Burgis, 2013-11-04 12:48:13
skaitovui: Jūs labai gerai matote skirtumą!
chemikas Rimas, 2013-11-04 12:50:16
taigi, gerbiantys chemiją puikiai mato 🙂
chemikas Rimas, 2013-11-04 12:53:02
sakau atvirai – pats sau pliusą parašiau, nors nagai niežtėjo bent 1502 kartus užpliusinti 😉 moku tą padaryti 😉
petras, 2013-11-04 14:02:37
tai konkurencingumas bent kažkiek pasimatys, kai LSMU (įdomu kaip šifruojasi pavadinimas) išleis pirmą abiturientų laidą, kai galėsim egzaminų, stojimų į aukštąjį mokslą rezultatus palyginti.
sonata, 2013-11-04 15:22:17
Petrui: LSMU – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (toks hibridas apjungus Medicinos universitetą ir Veterinarijos akademiją). Sena praktika – kas neįstodavo į tuometinį Medicinos institutą, pereidavo į Veterinarijos akademiją. Vistiek daktarai:)
Gintare, 2013-11-04 22:50:01
Stodami į LSMU penktokai laikė testą. Gal ir ne MLT, bet vis tiek – lietuvių kl., matematika, gamtos pažinimas. Gal man kas nors gali paaiškinti tuomet, kuo KTUG mokiniai “teisingesni” už LSMU pentokus?
Darius, 2013-11-05 00:28:12
Gintarei: todėl, kad į LSMU stojantiems medikų vaikams +2 balai.
apropos, 2013-11-05 01:35:01
Sonatai.
Žmonėms neuždrausi vėjus šnekėt.
KMU ir Veterinarija apjungta dėl to, kad Veterinarija būtų išgelbėta nuo bankroto. Nes įvedus krepšelių sistemą kelerius pastaruosius metus KMU krepšelininkų būdavo kokie 95 ar dar daugiau proc. Į kai kurias specialybes konkursai susidarydavo vien iš šimtukininkų. Manau, mažiausiai pusė KTUG abiturientų irgi atsidurdavo KMU, o jei pridėtum dar ir VU mediciną, tai tikriausiai 2/3 ar daugiau.
Veterinarija tuo tarpu merdėjo, nes krepšelių nesurinkdavo. Ministerija seniai siūlė universitetams jungtis, kitaip kai kuriems neišvengiamai tektų užsidaryti. Tad Veterinarija ir pasiprašė prijungiama prie KMU. Tai vis geriau, negu galas. Pradžioj buvo planų kartu prijungti dar ir LSU (buv. KKI).
KMU sujungimo programai gavo neblogus pinigus. Atrodo, apie 100 mln. Tad jie irgi turėjo savo interesą.
Natūralu, kad daugelis giminingų katedrų ir kitų padalinių buvo sujungti, kas savaime yra logiška ir naudinga.
Be to, Veterinarija ir šiaip pagal visokiausius akademinius ir administracinius kriterijus seniai buvo virtusi dinozaurų kapinėmis. O KMU buvo, ko gero, moderniausias Lietuvos universitetas. Kas žino, tas pripažįsta, kad net VU iki KMU – kaip iki dangaus. O VU Medicinai tai ypač. Todėl tikėtina, kad KMU valdžia sugebės išmėžti Veterinarijos Augėjo arklides.
Gintare, 2013-11-05 09:56:15
Dariui: na ir kas tie 2 balai? Jeigu atmintis neapgauna, berods šiais metais KTUG buvo už brūkšnio likusių kandidatų, kuriuos gimnazija priėmė – net nežinau, kaip čia tiksliau pavadinti – komerciniais pagrindais 🙂 Tai ar jie tokie pat “teisingi”, kaip ir įstojusieji įprastu būdu? Beje, iš mūsų ( ketvirtokų) klasės į LSMU stojo gal 20 vaikų, įstojo 15. Iš jų medikų vaikas buvo tik vienas ir tikrai ne pats kvailiausias klasėje. Iš tų įstojusių dar koks 10 stojo lygiagrečiai ir į Jėzuitų gimnaziją, įstojo 6 – tai galbūt tie “teisingi” tėvai kažkaip sugeba auginti ir pakankamai protingus vaikus? Mano vaikas nesimoko LSMU – nors ir įstojo, rinkosi kitą gimnaziją, todėl aš nesu suintersuotas asmuo 🙂 Mane tik šiek tiek glumina pomėgis labai lengvai klijuoti etiketes ir visus suklasifikuoti į vertus ir mažiau vertus remiantis – dažnai – paviršutiniška informacija.
Burgis, 2013-11-05 10:29:01
Gintarei: kodėl taip aistringai? Gyvenimas visus išrikiuos… Mes pripažįstame, kad LSMU yra rimtas konkurentas: dideli autoritetai (net ministras jų…), dideli pinigai, patraukli profesija… Būsime Kaune antri – nenusiminsime. Kol kas mes matome, kad jų ir mūsų akcentai kitokie. Tik tiek.
skaitovas, 2013-11-05 11:01:06
Gintarei: bet čia ir yra visas šuva užkastas, kad pagal tėvų, senelių užsiėmimą suteikiamos tam tikros privilegijos. Kad ir tie du balai. Atrodo smulkmena, bet visą esmę nusako.
Dėl to, kad tai turės būti kažkuo bloga mokykla, niekas neteigia. Ji tiesiog bus specifinė, tam tikra prasme – elitinė. Žinant tos mokyklos direktoriaus energiją ir gabumus, taip turėtų ir būti. Taip pat žinant medikų klano (gera prasme) tradicijas, ji sėkmingai turėtų štampuoti būsimus medikus. Tikrai negalvoju, kad blogus. Tikiu genų ir šeimos konteksto įtaka daugeliui KSMU mokyklos mokinių.
Darius, 2013-11-05 11:11:07
Įstojimas į LSMU gimnaziją dar ne viskas. Rezultatus bus galima lyginti tik kai išeis pirmojim abiturientų laida.
Mano dukra mokosi KTUG, o sūnus (dar 7-tokas) kitoje Kauno gimnazijoje (vienoje geriausių Kaune). Patikėkite skirtumai milžiniški ir aš dedu visas pastangas, kad jis kitais metais įstotų į KTUG.
ir, 2013-11-05 11:35:46
Dariui:kokios tos pastangos?
Aš, 2013-11-05 11:41:38
Gintarei: “Jeigu atmintis neapgauna, berods šiais metais KTUG buvo už brūkšnio likusių kandidatų, kuriuos gimnazija priėmė – net nežinau, kaip čia tiksliau pavadinti – komerciniais pagrindais 🙂 ………….. remiantis – dažnai – paviršutiniška informacija.” Nežinote tikrai, tai ir nešnekėkite. Tokių buvo visais metais, bet tai buvo vaikai, kuriems buvo suteikta galimybė pagal jų surinktus balus, o ne bet kam. Kita vertus – LSMU mokykloje ar KJG stojant yra testas ir pokalbis. O KTUG – ne vienas ir ne du MLT. Jei nepasiseka vienas, visada turi galimybę pasirodyti geriau – labiau eliminuojama nesėkmės tikimybė. Esmė, mano galva čia. Ir dar skaidrume – kai keivienas pretendentas gali matyti savo atsakymus, žinoti, kur klaidos. Anksčiau KJG to padaryti nebuvo galima, o tai man neatrodo objetyvu, nes netgi senolių išmintis sakė, kad mokytis reikia iš klaidų. O kaip tai padatyti, kad strese vaikas nepamena, kas ten buvo, ką parašė ir ko ne. O kuo daugiau gerų gimnazijų Kaune – tuo geriau, ar gi ne taip?
sonata, 2013-11-05 13:23:52
apropos: žvelkite giliau. Nesurenkami krepšeliai dar ne viskas. O tas “pasiprašė sujungiama” nuskambėjo panašiai kaip ” pasiprašė įsijungti į broliškų respublikų šeimą”. Natūralius pokyčius verčia daryti gyvenimas, bet labai daug yra dirbtinių pokyčių. Ir tie “prijungtieji” dažniausiai yra podukros “prie ponų stalo”. Turiu pavyzdį vieną iš stambiausių Kauno ligoninių(ne LSMU), pamažu “suvalgiusių” keliolika savarankiškų gydymo įstaigų. Nenorėčiau, kad mane gydytų tose uzurpuotose kolonijose, nes žinau reiškinius iš vidaus.
Darius, 2013-11-05 14:42:54
to ir:
-
Savarankiškumo ir atsakomybės ugdymas. Darbas mokykloje ir namuose ir atsakomybė už rezultatus.
-
Visapusiška pagalba moksle. Jei reikalinga pagalba, tai aš padedu su tiksliaisiais mokslais, dukra su lietuvių ir anglų kalbomis, mama su rusų kalba.
-
Pokalbiai su vaiku aiškinant, jog tik iš geros gimnazijos tiesus kelias į gerą universitetą (norimą specialybę, o ne į tą į kurią dar liko laisvų vietų), o tada mėgstamas darbas su geru atlyginimu.
-
Vaiko dienotvarkė ir laisvalaikis. Pietų miegas po pamokų, sportas kiekvieną dieną, vakare labanakt ne vėliau 22:00 (dažniausiai 21:30).
P.S. Greičiausiai ir vėl prisikalbėjau. Tuoj atsiras vertintojų, kurie parašys, kad aš esu antžmogis, darantis iš vaikų robotus ir t.t.
ir, 2013-11-05 14:53:48
Dariui:Ačiū.Jūs labai rūpestingas tėvas.O pats vaikas ar nori?
Darius, 2013-11-05 15:07:02
Ir: vaikas turi užsibrėžęs tikslą ir nenori būti prastesnis nei sesė. Sveika konkurencija gerai:-)
Rasa, 2013-11-05 15:07:05
Dariui: tiek to, šį kartą nesikabinėsiu, būsiu pakenčiama 🙂 Jūs toks tėtis… beveik kinietė mama… 😀
http://www.delfi.lt/gyvenimas/namai_ir_seima/grieztas-kiniskas-auklejimas-ziauru-ar-priimtina.d?id=46523405
Darius, 2013-11-05 15:43:23
Rasa, aš žinau, jog mūsų nuomonė apie vaikų auklėjimą ir “nerūpestingą jų vaikystę” kardinaliai skiriasi. Vakarų visuomenė su tuo jau turi problemų: suaugę žmonės iki 40 metų nerūpestingai gyvena su savo tėvais, nepasirenka specialybės, neapsisprendžia dėl savo ateities. Jie ir toliau tęsia tą “nerūpestingą vaikystę”.
Gyvename kapitalizmo (kai kas pasakytų laukinio) sąlygomis. Tik tvirta asmenybė, žinanti ko ji nori ir beatodairiškai siekianti tikslo (per gyvenimą braunasi su alkūnėmis išstumdydama kitus) gaus “auksinio avino” kailį.
Perskaičiau straipsnį apie tas kines mamas ir su jų pozicija sutinku 90-95 proc.
Rasa, 2013-11-05 16:18:11
Dariau, gal būt turite teisę auklėti savo vaikus, kaip norite 😉
Man tik labai smalsu kitkas. Štai jūsų šeima va tokia, gal vaikai jus gerbia, gal bijo, gal myli. Bet… O jei turėtumėt kitokį vaiką, pav. tokį, kokia aš buvau 🙂 Beje, mane irgi vertė būti geriausia moksle. Taigi, jei turėtumėt kitokį vaiką, nepaklūstantį, ką darytumėt? Smalsu. Nes galvoju, ką blyn būčiau pridirbus gyvenime, jei aš būčiau turėjus tokį tėtį… 🙂 Nes aš buvau gana stiprus vaikas. Be autoritetų, kurių norėčiau klausyti, ypač kai jie reiklūs, bet neprotingi (mano supratimu 🙂
Kita vertus, jūs mąstot iš labai vyriškos ir labai valdingos pozicijos. Kodėl manot, kad tai, ką manot esant teisinga jums, turėtų būti teisinga ir kitiems, tame tarpe jūsų vaikams? “Auksinį aviną” ne visi mato žiūrėdami į tą pačią pusę, kai kuriems jis ganosi visai kitoj pievoj 🙂
Beje, nemanau, kad jūs labai daug žinot mano nuomonę apie “nerūpestingą vaikystę”. Mano vaikai išmokę užsidirbti ir sąmoningai mokėti rinktis nuo labai anksti. Ir, beje, abu įstojo ten, kur ir norėjo mokytis 🙂
Ir… Alkūnėmis besibraunantys per gyvenimą man nekelia pagarbos. Ne tame Žmogaus stiprybė, ne tame vertė, Dariau 🙂
Turbūt jūs netgi geras tėtis išties. Tiek to, nėra jokio reikalo ginčytis 🙂
Darius, 2013-11-05 16:29:54
Rasa, mes jau šitoje svetainėje diskutavome apie vaikų auklėjimą prieš gerus metus. Tada aš irgi drąsiai išsakiau savo nuomonė ir buvau grubiai “sudirbtas” (mane keikė net tie, kurie neturi vaikų – tada dar abiturientai). Po to aš ilgai tik skaičiau tai kas rašoma šioje svetainėje.
Deja ponia Rasa “auksinio avino” kailis yra visada ten pat – tai finansinė nepriklausomybė ir galimybė gyventi tai kaip nori.
Apie Jūsų pauglystę galiu tik pasakyti tiek – per vėlai jumis susirūpino…
Rasa, 2013-11-05 17:06:56
🙂 Man jūs net savotiškai patinkat, ponas Dariau 🙂
Mano paauglystėj tėvams beveik nebuvo problemų su manimi- mokiausi labai gerai, ir buvau pakankamai protinga savo poreikių tenkinimą suorganizuoti taip, kad jie nematytų nieko, ko jiems nedera matyti 🙂 Gerai, kad jie “neperspaudė” ir man nereikėjo išeiti ar bėgti iš namų neapsikentus ir nesulaukus pilnametystės 🙂
Beje, tai dabar net nežinau ar man jau šilta po tuo “kailiu”, ar aš nuoga… Nes finansiškai esu kaip ir nepriklausoma nuo nieko, net vyro neturiu :), gyvenu kaip noriu ir turiu kaip ir man pakankamai. Bet man “aukso kailis” ne tai. Nu nežinau, net pakaušį pasikrapščiau.
Juokiuosi, žinoma. Tiesiog manau, kad mūsų vertybės šiek tiek skirtingos. Nieko tokio 🙂 Tikrai sutinku, kad jūs gyvenate turbūt daug geriau nei aš. O jei aš gyvenu tiesiog gerai, tai jūs ko gero puikiai 🙂 Ir k gero teisingiau. Bet aš geriau tik gerai, bet eisiu gult pusę pirmos 😛
Juokiuosi tuo pačiu ir dėl to, kad šiandienos rytą prisiminiau 🙂 Pabudau nuo sūnaus šaukimo: “Mama, tu kelies ar ne, po valandos turi būt darbe, susirinkime! O dar kavos prieš tai norėsi išgert!” Sakau: “Eik sau, aš dar dešimt minučių pamiegosiu, žadintuvas net neskambėjo, be to, visi žino, kad į susirinkimus aš vėluoju” O jis: “Kelkis greičiau, netinginiauk, eik kavos, nuvešiu paskui tave…” 🙂
Negaliu liautis šypsotis nuo to Dariaus. Tik pamanykit! “galiu tik pasakyti tiek – per vėlai jumis susirūpino…” Tikrai griežtas tėtukas… 😀
Saula, 2013-11-06 00:07:51
Gerb. B.B.,
viskas bus OK.
Dar LSMU mokykla kol kas jums ne konkurentai. Potencialas yra. Bet konkurentais taps po poros-ketverto metų
jurgis, 2013-11-06 02:57:04
tarp kitko, smalsaujantiems apie LSMU
http://www.lsmumokykla.lt/images/Naujienos/2013-10-Tyrimas/Mokiniu%20adaptacija_tyrimas.pdf
Burgis, 2013-11-06 08:19:48
Jurgiui: grėsminga… 🙂
Burgis, 2013-11-06 08:31:19
Valio, aštuntokų jau užsiregistravo tiek, kad mums užtektų! Bet juk mes norime pasirinkti…
M11, 2013-11-06 10:14:39
Dariau, Rasa: Jūs diskutuojate labai plačia tema ir manau, kad abu esate kažkiek teisūs 🙂 Mano manymu, auklėjimas yra labai dinamiškas procesas, kurio metu mokosi ne tik vaikai, bet ir tėvai.
Kol vaikas mažas, jam labai reikia aiškaus “teisingo” gyvenimo pavyzdžio iš tėvų, aiškios tvarkos, aiškaus supratimo apie ribas bei galimybių pačiam pasitikrinti, ar tos ribos labai tvirtos 🙂 kaip suprantu, Darius tuo savo namuose yra labai gerai pasirūpinęs. Tačiau, kai vaikas pradeda žengti į priekį, atsiranda platesnė aplinka, prasideda brendimas, labai svarbu tėvams pajusti, koks charakteris, kokie poreikiai formuojasi, ir atitinkamai koreguoti “sistemą”.
Rasa, jeigu Dariaus vaikas būtų toks, kaip sakote, kad buvote Jūs, tikiu, kad Darius sureaguotų ir kiek kitaip organizuotų auklėjimą 🙂
Tikiu, kad sėkmingai padėjus aiškius ir nuoširdžius bendravimo su vaiku ir auklėjimo pamatus ankstyvoje vaikystėje, vėliau kyla daug mažiau nesusikalbėjimo ir paauglystės dramų.
Rasa, 2013-11-06 10:39:27
M11: Mhm, bandau įsivaizduot, kaip toks tėtis man būtų “organizavęs” auklėjimą, jei pav. sučiuptų, kad vietoj pamokų aš traukiniu išvarau pasivaikščiot į Vilnių (nes juk šiaip tėvai neišleidžia vienų, tipo pavojinga ir negalima!), o nebuvimą pamokose pateisinu savo parašytu “tėvų rašteliu” su tobulai padirbtu tėvų parašu… 🙂
Kažin būtų lupęs? :/ Jau kad telefoną būtų atėmęs, tai beveik kaip dieną aišku. Bet jei atimtų telefoną, kaip paskui surastų, jei laiku negrįžčiau? :/ O namie uždaryt juk negalėtų, juk į pamokas reik eit?
Išties tai manau, kad vaikų auklėjime tiesiog reikia atsižvelgti į kiekvieną vaiką. Pažinti savus vaikus reikia ir tiek. Jei sugebam. Jei galvojam apie vaikus ir jų gerovę, o ne apie save ir savus lūkesčius. Mano vaikai skirtingi ir auginau juos šiek tiek skirtingai. Be to skiriasi juk berniukai nuo mergaičių 🙂
Bet nenoriu niekam nieko patarinėti auklėjimo klausimais. Aš tik pasakau savo požiūrį.
M11, 2013-11-06 11:00:41
Rasa, ar Jūs norite pasakyti, kad tuomet iškeliaudama į Vilnių ir padirbdama tėvų raštelį elgėtės tinkamai? Ir tėvai tokių vaikų neturėtų bausti (ne lupti, o bausti), kadangi jie tokio “laisvo” būdo? 🙂 Kaip, Jūsų nuomone, tėvai turėjo pasielgti sužinoję apie tokią Jūsų išvyką?
Adefagija, 2013-11-06 11:20:34
Su Rasa mes esam labai panašios 😀
Tėvus turėjau laaaaaaaabai griežtus, bet išmokau prisitaikyti 😀
Vietoj kontrolinio ar neparuoštos pamokos, aš taip pat mieliau pasirinkdavau pasivaikščiojimą miesto parke, senose kapinėse, parduotuvėse, turguje….ir panašiose kultūrinimosi vietose.
Turėjau dvi pažymių knygeles, o parašus sėkmingai padirbinėjau. Tikrąją knygelę su dvejetais ir pastabomis slėpdavau portfelio dvigubam dugne, nes tėvas be ceremonijų pats lįsdavo į mano portfelį.
Manęs niekados neleisdavo į šokius, todėl kai jie sumigdavo, aš paguldydavau lovoj iškamšą, o pati išlipdavau per 30×30 dydžio orlaidę, o paryčiais tuo pačiu keliu grįždavau atgal ir lyg niekur nieko atsiguldavau…
Ir dar daug ko esu prikrėtusi, bet kaip matot, užaugau visai nebloga mergaitė 🙂
O Dariukas tai savo vaikus užaugins isteriškais perfekcionistais, kurie besistengdami būti idealiais, pataps greičiau ligoniais…..Ir visą gyvenimą atsimins, kaip tėvai neleido džiaugtis vaikyste….ir nusisuks nuo tokių tėvų…Ir atkeršys jiems, kai bus seni…
O tada tai pasijuoksiu :DDDDD
Rasa, 2013-11-06 11:42:47
M11: tai mano tėvai niekada ir nesužinojo 😛 Daug ko nesužinojo. Nei kada skendau, nei kaip kovojau už savo vietą po saule, nei kai norėjau numirti, nei… Ko nenorėjau, kad sužinotų. Nes, manau, kad daug tėvų nori žinoti tik tai, kad jų vaikai geri, protingi, kad viskas gerai ir kad nebūtų jokių problemų… Nes jie turi begales savų reikalų. Tai daug vaikų gyvena dvigubą gyvenimą- matomą bei pateikiamą tėvams ir savą. Žinot, va dabar neseniai grįžau iš užsienio. Seniai nebuvau buvus. Tai va ten daug tokių žmonių. Visi šypsosi ir visiems viskas OK. Tik, galvoju, kodėl jie taip į akis nežiūri? Beveik visai nežiūri? Ir kodėl pasirengę beveik supykti, jei kažkas nesišypsos ir sutrukdys tą idilę. Kaip gali būt ne OK?
Nesakau, kad elgiausi nei tinkamai nei netinkamai. Kiekvienas gali vertinti iš savos varpinės 🙂
Tik paskui stengiausi klausytis savo vaikų. Girdėti juos. Visada. Visada, kai tik jie norėjo kalbėti. Ne tik tai, kas man patiko ar atrodė tinkama ir teisinga. Ne tik savų vaikų klausiausi. Daugelio vaikų. Gal būt dėl to žinau apie jų pasaulį (tos kartos) nemažai.
Rasa, 2013-11-06 11:52:57
Adefagija: nu tik nu tik. Prašom čia nesilyginti 🙂 Aš pro orlaidę į šokius nebėgau, aš gyvenau trečiam aukšte 🙂
Nemanau, kad Dariaus vaikai užaugs blogi. Manau tai bus daug pasiekę, ambicingi, kryptingai einantys link savo tikslų žmonės. Tiesiai einantys. Savu teisingu keliu. Besivadovaujantys protu, racionalūs ir teisingi taip, kaip jie tai supranta. Ne pasistrykčiojantys ir pakeliui pagrybaujantys ar pažemuogiaujantys, kaip pav. aš. Gal būt Dariaus vaikai- tai būsima mūsų aukštuomenė. Tikėtina, kad taip ir bus.
M11, 2013-11-06 11:57:21
Rasa, bet Jūs man taip ir neatsakėte – kaipgi tėvai tokioje situacijoje turėtų pasielgti? Tarkim, Jūsų tėvai daug ko nežinojo, bet gal ne visi vaikai yra tiek įgudę, kad galėtų nuslėpti tokias išvykas, skendimus ir t.t. 🙂 Jūs sakote, kad stengiatės klausytis, kalbėtis su savo vaikais, juos girdėti. Tačiau pati vaikystėje, kaip suprantu, nebuvote išgirsta, ar tiesiog nenorėjote su tėvais dalytis savo mintimis?
Nereikėtų auklėjimo būdų suvesti vien į norą vaiką ugdyti ar kontroliuoti, nes dar yra ir toks dalykas kaip vaiko saugojimas. Ne kiekvienas vaikas yra pakankamai subrendęs ir suvokia visus aplinkos pavojus ir savo veiksmų riziką. Ar ne tėvai tam yra, kad vaikus apsaugotų kad ir nuo pačių savęs?
petras, 2013-11-06 12:51:41
čia viena iš tų diskusijų kur nėra nei galo nei pradžios a nei vienos teisybės 🙂 tas diskutuot apie vyrus ir moteris 🙂
manyčiau vaikas ar suaugęs tai tas pats reikalas, o skiria juos tik vienas dalykas.
beveik visi vaikai dėl objektyvių priežasčių negali išgyvent be suaugusių ar kitų gyvių sugebančių prisitaikyti prie aplinkos pagalbos (nekalbant jau apie kūdikius).
todėl mano manymu, kai kuriais atvejais suaugusiu gali būt ir 14kos, “vaiku” ir 30ties metų žmogus. kaip sakant gyvenimas per platus, kad tilptų į įstatymų, ar žmonių susikurtus rėmus.
ir, 2013-11-06 12:57:39
Kartais galvoju,kad vaikai ‘pataiko’ būtent į tas šeimas,į kurias ir reikia.Kuriam reikia griežto auklėjimo-pas griežtus tėvus,švelnaus-švelnius tėvus ir t.t.Nenorėčiau,kad vaikystėje mama būtų buvusi ‘kinietė’.Mano sūnus pats susigalvojo ir stojo į KTUG,neįstojo.Bet man net nešovė į galvą,kad jam kažkaip reikia padėti.(todėl įdomu buvo sužinoti Dariaus pastangas)Įstojo į kitą ‘bedvasę’gimnaziją,nors aš jam siūliau rinktis ne tą.Po kiek laiko pats pripažino,kad aš buvau teisi:)O kai stojo į universitetą-mūsų nuomonės vėl išsiskyrė.Man atrodė,kad jam netinka ta specialybė,kurią pasirinko.Bet dabar matau,kad šį sykį jis teisus.Dar nepasakiau jam to:)Įdomus tas gyvenimas su vaikais
petras, 2013-11-06 13:02:12
todėl aiškintis, kuris auklėjimas yra “teisingiausias” bent jau mano akimis žiūrint neverta. aišku auklėjimo pasiūlymus ar pavyzdžius pateikti yra labai gerai, kad visi galėtume praplėsti horizontus 🙂
Rasa, 2013-11-06 13:54:31
M11: Galvoju, kodėl nenorėjau su tėvais dalintis daug kuo. Turbūt netikėjau, kad jie išties žino geriausiai. Kada tai prasidėjo? Gal nuo tada, kai man buvo kokie ketveri. Skamba juokingai? Gal būt. Bet aš tokia buvau. Geriausia viską žinoti pačiam, man atrodė… Tai ir puoliau skaityt viską nuo tada 😀
Kaip reikia tėvams pasielgti negaliu pasakyt. Yra konkretūs tėvai, konkretūs vaikai. Apibendrinti dalykai nėra geriausi. Vieniem vaikams reik įlupt, kitus reik bart, kitų reikia klausytis ir suprast. Jei Darius imtų su savo vaikais kalbėtis kaip aš, kas gautųsi? Jie pamanytų, kad jam protas pasimaišė ir nebegerbtų. Jei aš imčiau su vaikais bendrauti Dariaus stiliumi, jie ko gero imtų kvatotis, manytų, kad pramogauju naujoviškai 🙂 Arba susėstų rimtai su manimi
Gal atrodo, kad esu lengvabūdiška mama, bet taip nėra.
Petras teisus, tai plati tema, apie vaikus galėčiau kalbėti paromis 🙂 Apie kai kurias tėvų klaidas irgi 🙂
Pats baisiausias dalykas, už kurį tėvams reikėtų užrišt burnas, yra: “ar aš tau nesakiau?!” 🙂 Prisiekiau sau, kad niekada nesakysiu taip savo vaikams, kai jie suklys. Beje, tai viena iš priežasčių neatvirumo. Jei vaikas paatvirauja, dažnai tėvai, norėdami jį apsaugot kažko neleis net “dėl visa ko” nes taip paprasčiau. O jei leis ir perspės dar, tada jau paskui lauk to užmušančio: “ar aš tau nesakiau?!” :))))))))
Kita vertus šiuolaikiniai maži vaikai dažnai yra nesveikai perlepinami ir jiems leidžiama nenormalūs dalykai. Bet tai vėl nauja tėvų karta. Laisvę neteisingai suprantantys 🙂 Gal dėl to, kad patys jautėsi per daug užspausti? 🙂
Na, aš tai jau neturiu ką auklėt. Užaugo maniškiai 🙂 Kaip ir turbūt. Nors dar mokosi 🙂
Rasa, 2013-11-06 13:57:21
“Susėstų su rimtai manimi pasikalbėti” turėjo būt 🙂
Bernadeta, 2013-11-10 09:01:20
Norėjau paklausti , ar kitą rudenį jau galės mokytis ir 8-okai gimnazijoj ?
Burgis, 2013-11-10 10:36:12
Bernadetai: ne, mes gimnazija, o gimnazijoje mokosi tie, kurie jau baigė 8 klases…
X, 2013-11-12 12:43:03
Likau nusivylęs ktug. visą laisvalaikį praleidžiu pas korepetitorius ir mokydamasis savarankiškai..
Burgis, 2013-11-12 13:20:38
X: sveikinu, X! Pagaliau išmokai dirbti, jei dirbi net laisvalaikiu. Pagaliau supratai, kad tavo išsilavinimo, išprusimo spragos tokios didelės, kad pats nepajėgsi jų užlopyti. Nereikėjo tau stoti į KTUG, nereikėjo… Bet dar gali išeiti! Nesikankink. Kartą rudenį mes pašalinome abiturientą, o jis sėkmingai baigė kitą mokyklą, įstojo į KTU.
Linkiu tau sėkmės teisingai pasirinktoje vietoje.
X, 2013-11-12 22:13:43
Norėčiau laisvalaikiu ugdyti ir asmenybę, ne tik mokytis pvz. matematiką. Taip pat nenorėjau sukelti Jūsų pasipiktinimo, tai tik apmąstymui kokia KTU gimnazija buvo anksčiau ir dabar… Gero vakaro.
Burgis, 2013-11-12 22:18:45
X: jokio pasipiktinimo… Man tai – jokia naujiena. Juk dvidešimt penktus metus dirbu. Skirtumas tik toks: vieni ateina pas mane, pasikalbame, kiti susigūžia, nusimena, pyksta, nusivilia, kenčia ir … niekas nesikeičia.