Laukiame! Ateitų ir nelaukiamas…

Adventus lotyniškai reiškia artėjimą, atėjimą (angl. approach, arrival). Reikia pagaliau pakeisti mėnesio pavadinimą: gruodis ir turi būti adventas. Ir jokio čia ryšio su religija! Tiesiog viso pasaulio religijos sumaniai pasinaudoja tuo, kas mums gamtos duota. Todėl tos religijos tokios gajos…

*

Mes laukiame pavasario! Kas to nesupranta? Mes laukiame saulės pergalės prieš tamsą. Mes laukiame pasaulio gimimo po saule. Vėl ir vėl. Pastebėkite, kad katalikų bažnyčia tą „vėl ir vėl“ sumaniai užmaskuoja ir pateikia taip, lyg kasmet tai naujiena…

*

Vėl pabrėšiu – kiekvienas tegu tiki tuo, kuo nori tikėti ir gali tikėti! Bet tu paklausk savęs, ko iš tiesų lauki. Ir sąžiningai sau atsakyk…

*

Aš laukiu taip, kad man net baisu: taip laukdamas aš priverčiu Žemę suktis greičiau. Pastebėjote? Neramu, nes dovanos dar ne visos nupirktos, šventiniai projektai dar ne visi parengti. Belakstydamas net nebespėju pasimėgauti pačiu laukimu. Man patinka laukti! Vyrai mane supras… Aš prisipažįstu – esu laukimo maniakas, esu laukimo mazochistas. Aš laukiu, kenčiu ir mėgaujuosi ta kančia.

*

O juk žinau – tos šventės ateis, praeis… Galėtume ir nelaukti, vis tiek ateitų. Bet laukti – tokia saldi kančia, kad ją būtinai pratęsiu ir po metų virsmo. To betrūko, kad nebeturėčiau ko laukti!

Atsakymai

Burgis, 2013-12-05 10:44:05

Laukiu…

sonata, 2013-12-05 11:10:54

Jūs laukiat gražių dalykų. Aš žiūriu tiesioginę transliaciją iš tarybos posėdžio ir irgi laukiu stebuklo – gal šventoji dvasia apšvies mūsų išrinktuosius ir jie nesiims atsatitnėt Kauno pilies, kol miesto gatvės primena lauką, sušaudytą iš maniako Hitlerio “Gustavo” pabūklo. Deja, protus vėl apšvietė šventasis piniginis vienetas (nominalas nesvarbu) ir dabar tikriausiai turėsim dar vieną grandiozinį a la valdovų rūmų projektą… negi reiks emigruot penktoj dešimty… jei ne į Norvegiją, tai gal į kokį vienkemį. Vistiek pravažiavimas sudėtingas:)

Burgis, 2013-12-05 11:28:17

Sonatai: na, mes gyvename neasfaltuotoje gatvelėje jau 10 metų ir aš vis galvoju, ką anksčiau asfaltuos – kelią į mano buvusį vienkiemį Drukių kaime ar gatvelę netoli Kauno centro?

*

Bet vakar važiavau į VDU rūmus Vileikos gatvelėje (tai Aukštieji Šančiai). Nebuvau ten buvęs. Mane pribloškė du dalykai: a) didingi rūmai, atiduoti VDU, žinant, kiek VDU gavo patalpų miesto centre; b) beveik neišvažiuojama Vileikos gatvelė į tuos didingus rūmus.

*

Mane visada stulbina prasigėrusi moteris, kuri ryškiai nusidažo lūpas, kad geriau matytųsi ištrupėję dantys…

ET, 2013-12-05 11:45:17

Paskutinis komentaro sakinys stiprus. Tik moteris, kad ir prasigėrusi, dažosi ne dėl to, „kad geriau matytųsi ištrupėję dantys“. Ji dažosi norėdama būti gražesnė:)

Burgis, 2013-12-05 11:50:59

ET: taip, ir miesto valdžia tą patį daro…

sonata, 2013-12-05 13:38:14

Mūsų mokytoja skaydavo: ” Iš viršaus maliavota, o viduj prikakota”.

buves Jūsų studentas, 2013-12-05 13:49:11

Aš vienintelis gatvėje nenorėjau, kad ją naujai išafaltuotų – duobės vienintelis patikimas būdas apsaugoti savo vaikus nuo besmegenių beprotiško lėkimo… Gulinčius policininkus ‘pramušti’ legaliai – daug biurokratizmo, o ir padės jie tik lokaliai 🙁

Burgis, 2013-12-05 13:54:26

studentui: nustebsite, bet ir mes su žmona dažnokai apie tai pakalbame! Bet vis tik asfalto norėtume, nes mūsų gatvelė – 200 metrų ilgio ir per dieną ten pravažiuoja 5-6 automobiliai…

ainana, 2013-12-05 14:36:32

Adefalija, buk atsargi !

Ugniagesiai gelbėtojai perspėja, kad Lietuvoje artimiausiomis dienomis laukiama smarkaus vėjo ir pūgų, todėl gyventojai prašomi būti atsargūs.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/arktine-audra-slenka-i-lietuva-8-patarimai-kaip-atsilaikyti.d?id=63459654#ixzz2mbTvUFea

Adefagija, 2013-12-05 14:50:02

A Kaune dar yra neasfaltuotų gatvių, kuriose gyvena garbūs Direktoriai?

O tai gal dar ir lauko tualetais naudojatės?

O tai gal vietoj dantų krapštuko nusismailinat degtuką?

O tai gal iš PET butelių darote lesyklėles, piltuvėlius, vėjo malūnėlius, kurmių tarškynes-baidykles ir visokį kitokį “gėrį”, kad tik neišmesti?

O tai gal dar vagiat iš Maximos vienkartinius maišelius?

Nu netikiu!

Bet jeigu iš tiesų gatvė tėra 200 m ilgio, ar negali gyventojai susimesti ir išsiasfaltuoti?

Na, parodykit valdžiai savo vienybę ir nepriklausomumą 🙂

Darius, 2013-12-05 15:18:45

Adefagija; ar bent įsivaizduoji kiek kainuoja 1 m2 asfalto? Patikėk, tai netgi direktoriui brangu.

Adefagija, 2013-12-05 15:35:02

Nu……

Pagooglinau, tai 1 km vietinio kelio(ne ViaBaltic) kainuoja apie 700 000 Lt…

Padalinus iš penkių – realiai kainuotų apie 140000…

Tą sumą reikėtų padalinti iš gatvėje raealiai stovinčių namų valdų…

Ir vat, tada gautume sumą, kurią turi dėti kiekvienas gyventojas…

Manau, kad ten tikrai ne fantastinės sumos, bet va… Pirmiausia nėra sutarimo tarp gyventojų, o ir visi įsitikinę, kad valdžia turi viską duoti, skirti…..

Tada yra kitas variantas – laižykim užpakalius valdžiai. Kas geriau palaižys, tą ir parems…To ir gatvę išasfaltuos ir apšvies.

sonata, 2013-12-05 15:55:34

pala, Adefągiją, keliai yra viešasis sektorius – kol kas dar nėr pas mus privačių kelių atkarpų. Valdžia neturi visko duoti, bet ta dalis, kuri oficialiai surenkama nuo mūsų visų mokesčių pavidalu viešiesiems interesams tenkinti, tai tie pinigai tam ir turi būti panaudoti. O ne menamų pilių (at)statymui, valstybės tarnautojų prabangiems automobiliams, kalėdinių eglių už 300 000 Lt parskraidinimui iš Skandinavijos ect. Kol kas fizikos ir kitokie gamtos dėsniai mūsuose negalioja – statybinis skiedinys garuoja, kaip koks lakus skystis, grindinio trinkelės tirpsta nuo karščio, privačiai naudojamų “valdiškų” automobilių kilometražas rodo, kad iš Aleksoto į Centrą važiuojama per Panevėžį, o šimtatūkstantinės eglutės spygliai užauginti blogiausiu atveju iš bronzos – nes toookia kaina. Beje, labiausiai mūsuose apmokestintas darbas, taip kad ir jūs ženkliai prisidedat, o einant galit batų kulniuką nulaužt, apmaudu, ar ne? Kapitalo apmokestinimas santykinai yra mažesnis, bet važiuojant X6 bimbalu duobės ne taip jaučiamos – tai kam mokėt:)

Dangė, 2013-12-05 16:35:28

“Jeigu negali išsirinkt geros valdžios – išsirink gerą šalį” … nors ir būdama virš 50 metų bei turėdama “neblogą” darbą ( LT lygiu) taip ir padariau…. čia visos gatvės išasfaltuotos , sutemus nebaisu išeiti pasivaikščioti, net per pėsčiųjų perėją einu ramiai ! Tikiuosi , kad senatvė irgi bus “asfaltuota”… bet gal gi kada nors ir Lietuvoj bus geriau ?.. tai mano Didysis laukimas…

Adefagija, 2013-12-05 16:45:33

Vai, vai, vai Sonata….

Dar pridurkit, kad mokslas ir medicina turi būti nemokami, o visiems užtikrinta ori senatvė.

Tai ko nuo to pabėgom 🙂

Dėl kulniukų man tikrai neapmaudu, – apmaudu, kad mes esame kvaili, išsisklaidę, nevieningi ir teisiškai neraštingi.

sonata, 2013-12-05 17:19:13

Adefagija, bazinis mokslas ir bazinė medicininė pagalba turi būti nemokma, bet jei norėsite pasididinti/ pasimažinti ką nors grožio tikslu, ar laukiamąjame būti pavaišinta kava – susimildama, mokėkite už tai valstybinėms ar privačioms įstaigoms. Ar Jūsų nešiurpina, kai reta liga sergantys 8 (tik ar net?) Lietuvos piliečiai, negauna gyvybiškai būtinų vaistų, nes “vaistai neįtraukti į kompensuojamų vaistų sąrašą”? Ar žinot, kad sveikatos apsaugai skirima 4,3 mlrd. litų – t.y. 12,7 proc. viešųjų lėšų (įskaitant DU). Kad iš rezervinio fondo mieliau skiriama medicinos įstaigų stiklinių liftų statybai, o ne vaikinukui bioninei rankai primontuot ( brangu gi – 70 000 EU). Ne tik plytos- ir stiklas linkęs garuoti:) Aš žaviuosi žmonių geranoriškumu, kai renkamos lėšos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, bet gal tie žmonės geriau vieną kartą supyktų ir paklaustų, kur pinigai, surinkti tiek iš verslo, tiek iš darbo, tiek iš kapitalo. Tas pats ir su mokslu. Bazinis, tegul ir ne Harvardo lygio mokslas turi būti nemokamas. Lygiai taip pat turi būti sąlygos privačioms mokykloms, į kur vaikai atsineštų tą patį “valdišką” krepšelį plius tėvų pingus už galimybę mokytis ne vieną , o keturias užsienio kalbas ar matematiką II kurso matematikų lygiu. Mums pirmiausia ne skandinaviško socializmo reikia siekt, o skandinaviško mentaliteto. Na blogiausiu atveju, vokiško.

Rokas, 2013-12-05 17:57:45

Giedosim? Tik nesakykit, kad pasirinksite pritarti Kauno politikams..

http://kaunas.kasvyksta.lt/2013/12/05/himnas-kauno-mokyklose-bus-giedamas-privaloma-tvarka/

Adefagija, 2013-12-05 18:21:01

Negiedosit? – Būsit paliuosuotas!

Oi, kaip norėtau, kad B.Burgis taip patriktų, kad Lietuvoje kiltų uraganas:DDDD

Gintas, 2013-12-05 20:23:01

Gerb. Bronislovai, gal galit sukurti kur nors tik diskusijų lapą, ir tegu ten visi viską rašo… O Jūs neleiskit tokių komentarų po savimis mintimis…

Gražaus Jums to LAUKIMO!

Vaidas, 2013-12-05 21:19:46

Dėkui Rokai, kad paminit ir skatinat diskusiją:)