Laukinis džiaugsmas

Vis tiek pavasaris eina! Ir ore tvyro tas jausmas, kad tuoj tuoj kažkas galės patirti laukinį džiaugsmą. Žinoma, jį galima patirti ir žiemą, bet pavasarį – lengviau.

*

Yra kelios būtinos sąlygos, kad tokį džiaugsmą galėtum patirti. Aš jau negalėsiu, bet džiaugiuosi, kad esu patyręs, todėl jums parašysiu…

*

Reikia, kad būtum jaunas ir sveikas. Reikia, kad jau žinotum, kas ta meilė, kokia ta meilė. Visa. Reikia, kad mokytumu, išprusimu būtum aukščiau visuomenės vidurkio. Reikia, kad būtum geras. Būtina, kad bent tris dienas nebūtum su niekuo susipykęs, nebūtum nieko nuskriaudęs. Pageidautina, kad neseniai ką nors būtum labai pradžiuginęs. Reikia, kad būtum sėkmingai užbaigęs didelius darbus, kuriuos iki tos dienos turėjai užbaigti. Reikia, kad būtum pavalgęs ir išsimiegojęs…

*

O tada!… Reikia stipraus vėjo į veidą. Motociklas? Slidės? Kateris? Viskas tinka, bet reikia stipraus vėjo į veidą! Pageidautina, kad lytų arba snigtų. Jei šilta, pageidautina, kad būtum pusnuogis. Ir tada – vėjas į veidą, greitis svaiginantis, saugumo jausmas, gėrio jausmas, teisingumo jausmas, galybės jausmas! Laukinis džiaugsmas – esu!

*

Sveikinu!

Atsakymai

Burgis, 2013-03-21 09:41:44

Dovanėlė…

Marija, 2013-03-21 12:23:21

Ačiū už įrašą. Seniai beskaičiau jau Jūsų blogą, reikės dažniau čia užsukti.

Taip gerai pažįstamas jausmas, kai, rodos, kažkoks džiaugsmo gumulas gerklėj stovi – per daug tos momentinės laimės, norisi išrėkti ar išspjauti ją, norisi bėgti nuo kalno, šokti į jūrą nuo uolos, apkabinti visus gatve einančius žmones. O, rodos nieko nenutiko, tik toks gilus gilus Rugpjūčio dangus virš galvos.

Gyvenu tikėjimu (iliuzija?), kad tokį džiaugsmą galima patirti ne tik jaunystėje. Niekada ne vėlu!

Giedrius., 2013-03-21 14:20:46

Turbūt šis pavasaris mūsų laukia. O kaip aš laukiu.

Burgis, 2013-03-21 19:57:00

Ačiū, Marija! Man smagu Tave prisiminti.

Povilas, 2013-03-21 20:06:29

Perskaičiau ir kažkoks NEGERAS NEGERUMAS mane apėmė. Duok Dieve Jums sveikatos!

Burgis, 2013-03-21 20:10:45

Povilui: be panikos! Ką tik sveikas ir gyvas, net labai patenkintas grįžau iš Panevėžio…