Lengvo pamišimo atmainos

Gyvenimas sunkus… Vis daugiau žmonių neišlaiko jo naštos ir… pereina į būseną, kurią galima pavadinti švelniai nenormalia. Žinoma, tie žmonės guls kryžiumi nesutikdami, kad mąsto ir veikia keistai, bet tai pripažins dauguma su jais bendraujančių. Nes, laimė, žmonių be pamišimo požymių vis dar dauguma. O kiek jau patyrė lengvą pamišimą? 5, 10, 15 procentų piliečių? Aš suerzinsiu jus išvardydamas lengvo pamišimo atmainas, o jūs nuspręskite…

***

  1. Kaupimas. Būdingas pagyvenusiems žmonėms. Žmonės kaupia viską! Per TV kartais parodo jau nebe lengvo šio tipo pamišimo pasekmes.

  2. Kūryba. Žmonės kuria jausmingus sveikinimus, eilėraščius, gipsines ir cementines skulptūras kiemui papuošti, įmantrius nuotraukų albumus, savo gyvenimo archyvus. Įprasta žmogui kūryba nuo pamišimo skiriasi tuo, kad įprasti kūrėjai nesureikšmina savo kūrinių, nesistengia leisti knygų, eksponuoti gaminių viešai, moka kritiškai, linksmai ir net pašaipiai vertinti savo pramogų rezultatus.

  3. Fanatizmas. Žmogus pradeda kažko visa širdimi nekęsti arba kažką visomis jėgomis garbinti, liaupsinti. Pamišėlio niekas nebegali perkalbėti, įtikinti pakeisti nuomonę arba bent neteigti (neneigti) ko nors fanatiškai.

  4. Sureikšminimas. Žmogus „iki dangaus“ sureikšmina kokią nors savo veiklą: keliones, kompiuterį, knygas, pažintis, muziką, sportą ir pan.  Pamišimas nuo įprasto susižavėjimo ar pasišventimo skiriasi tuo, kad kiti mato to sureikšminimo beviltiškumą.

  5. Mistika. Žmogus pradeda tikėti paranormaliais reiškiniais, horoskopais, astrologija, būrėjais, stebuklingais išgijimais ir pan. Pamišimas nuo normos skiriasi besąlygiškumu, nekritiškumu.

  6. Susireikšminimas. Žmogus visada ir apie viską turi tvirtą ir nepalenkiamą nuomonę ir, tai svarbiausia, visomis jėgomis ieško būdų ir progų tą nuomonę pareikšti žodžiu, raštu ar veiksmu. Pamišėlį pažįstantys žmonės pradeda vengti bet kokio „kontakto“ su juo.

  7. Įtarumas. Žmonės įtaria, kad piktų kėslų turi bendradarbiai, kaimynai. Pamišėliai mato, kaip visi stengiasi jiems pakenkti, juos užgauti, pažeminti ar net nuskriausti, apvogti. Įtarieji viską slepia, viską rakina, nebemoka realiai įvertinti galimų praradimų menkumo.

  8. Išradėjai. Ne, tai ne kūrėjai, tai išradusieji arba atradusieji tikrai ką nors didingo: vienas žmogus sukūrė tarptautinę kalbą, kuriai reikia tik septynių raidžių, kitas cheminėmis formulėmis įrodė  didžiąją Fermat teoremą, trečias sukūrė universalų vaistą, ketvirtas rado neįtikėtinų ryšių tarp to ir ano…

***

Tai va, jie tokie… Tokių kasdien nesutinku, bet kartą per mėnesį – tai jau tikrai! Tai gal aš pats toks? Kas žino, kas žino…

Atsakymai

Burgis, 2012-09-19 15:17:43

Įvertinkite, aš jums padėjau susisteminti tai, ką jūs patys žinote ir matote…

Filo, 2012-09-19 16:46:58

“The only people for me are the mad ones, the ones who are mad to live, mad to talk, mad to be saved, desirous of everything at the same time, the ones who never yawn or say a commonplace thing, but burn, burn, burn, like fabulous yellow roman candles exploding like spiders across the stars and in the middle you see the blue centerlight pop and everybody goes ‘Awww!’”

— Jack Kerouac, On the Road

Saulius, 2012-09-19 18:09:20

… the people which are like petards at Chinese New Year Celebration all their lives.

ss

Anonimas, 2012-09-20 04:53:12

Manau, kad cia pamisimas vietom sumaisytas ne su kuo kitu, o tam tikra kokios nors veiklos MEILE 🙂 truputis pamisimo yra visai neblogai ir netgi isvis sveikintina. Pamise zmones (iki tam tikros ribos) turi kur kas daugiau negu tie sausi protuoliai. Pvz tamsta kaip pamises mylit savo anukus ir viesai apie juos daznai rasot – tai ar cia ne pamisimas?

Burgis, 2012-09-20 08:23:46

Anonimui: teisingai, meilė yra pamišimas! Bet šią atmainą praleidau, nes tai toks puikus, toks puikus ir niekam nežalingas pamišimas!

Rimvydas, 2012-09-20 22:16:10

Na meilė, pamažu pereinanti į pamišimą, kartais pridaro žalos, oj pridaro…

Renaldas, 2012-09-20 22:35:36

Vienas garbus žmogus yra asmeniškai pasakęs: “Žinai, tiesa yra kažkur tarp fanatizmo ir cinizmo”. Pagalvojęs supratau, kad cinizmas irgi yra viena iš pamišimo formų. Ir dar girdėjau, kad yra sveika būti kažkiek pamišusiu :). Jau geriau būti karštu, ir naiviu, negu drungnu ir ciniku, kurį galiausiai išspjaus.