Lietuva, ką tu veiki?

Tuščia taip, tuščia namuose… Ką tik, ką tik jie čia buvo – mūsų meilė ir džiaugsmas…

Na, gerai, vis dar vasara! Ką veikti?

Nukarpiau žilvičių gyvatvorę. Tai filosofija: kol ją karpysiu, tol aplink bus daugiau civilizacijos, bet mažiau gamtos. Kai gamtos pasidarys labai daug, aš ir pats jau būsiu išėjęs į gamtą…

*

Nupjoviau žolę už tvoros. Tai filosofija: negalima sukurti komunizmo vienoje atskiroje valstybėje (V. Leninas); negali būti gražu, jei ten, už tvoros, kur ne tavo, nėra gražu.

*

Išsprendžiau tris uždavinius savo būsimai knygai. Tai filosofija: nereikia ieškoti tiesioginės naudos iš to, ką veiki; cogito ergo sum (R.Dekartas: mąstau, vadinasi egzistuoju).

*

Dar šį tą veiksiu, bet man įdomu, ką dabar veikia įvairiausi žmonės? To jau klausiau šioje svetainėje, bet dabar vėl reikia paklausti, nes toks, matote, laikas: karščiai beveik baigėsi, karas beveik neprasidėjo, maras beveik prasidėjo, televizijos beveik nieko naujo nerodo, mokslai dar neprasidėjo, euras beveik įvestas…

*

Kaimynas Tomas išsivežė savo skuterį į varžybas. Virš mūsų skraido įvairūs lėktuvėliai, net akrobatinio skraidymo, oro balionai. Kas dar? Jūs parašykite…

Atsakymai

Burgis, 2014-08-10 09:48:17

Taigi…

kaimietė, 2014-08-10 11:35:35

Savaitę turėjau tylos – anūkėliai atostogavo Palangoje. MĖGAVAUS.

Sąlyginė ta tyla net kaime. Šiandien sekmadienis… Atsisėdau su knyga po medžiu. Vyras darbe, katinas prie kojų, kava… Palaima. Kaimynas įsijungė žoliapjovę. Bet su kaimynu pyktis negalima.

Įėjau į trobą – skaitysiu, paskui eisiu pas kaimynę gerti arbatos, rinksiu obuolius, lauksiu vakaro pilnaties. Ar grožėjotės vakar mėnuliu? Super. Kartais griaužia sąžinė. Imam gyventi murkdami, kaip išlepę vakariečiai.

NiekurNeiva, 2014-08-10 15:19:23

Юлия Латынина: Почему я не демократ.

http://www.novayagazeta.ru/columns/64625.html

http://www.novayagazeta.ru/columns/64642.html

http://www.novayagazeta.ru/columns/64691.html

Demokratija, ochlokratija, diktatūra ir bendruomenė, minia. O kaip mokykloje?

Tarkim, mokytojo matas vidutinis 1val įkainis K. Ar labai netikslu teigti, kad ta 80% mokytojų grupė, kurių K yra mažiausias yra „minia“, o 20% daugiausia uždirbančių (įvertintų) yra „bendruomenė“ (elitas) ?

Arba, tebūnie mokinių matas pažangumas P. Ar labai netikslu teigti, kad ta 80% mokinių grupė, kurių P yra mažiausias yra „minia“, o 20% geriausiai besimokančių (įvertintų) yra „bendruomenė“ (elitas) ?

Ir štai Direktorius naudoja (privalo?) ale demokratinius įrankius – visuotinius mokytojų ar mokinių balsavimus įvairiais mokyklos gyvenimo klausimais? O jei tokiu būdu gauti sprendimai įgautų Įsakymų galią?

Pritardamas polemistei J.L., galvoju, kad visuotiniai balsavimai yra labai kaprizingos panelės ir tai greičiau yra PR-akcijos, priemonė kontrolieriams oponentams, įrankis “miniai” ir tik maža dalimi rekomendacijos pagalba Statistiniam Direktoriui?

RA, 2014-08-10 17:28:39

Šiandien šiek tiek negaluoju. Visą dieną per REN TV žiūriu detektyvinius filmus pagal Marininos „Kamenskaja“. Jau persisotinau, bet nėra ką daugiau žiūrėti ar skaityti… 🙂

Ema, 2014-08-10 19:42:40

Atostogos ilgos. O visus metus labai daug dirbau. Tai dabar susitikinėju su draugais, nemažai važinėju, nes jie išsibarstę po visą Lietuvą. Mėgaujuosi laisvu laiku: daug skaitau, žiūriu filmus, dar turiu kelis pomėgius… Bet labiausiai mėgaujuosi būdama moterimi namuose. Ramiai, su malonumu: kuriu naujus patiekalus, senus tobulinu, keičiu namų dizainą, persodinu gėles. Daug daug bendrauju su namiškiais. Po truputį pradedu jausti, kad jau pailsėjau, greit ir darbo pradėsiu ilgėtis. Auksinis laikas.

Rasa, 2014-08-11 18:52:13

Ką čia veikia ta Lietuva… Pav. aš… Aš galvoju, skaitau, mąstau ir begalvodama leidžiu rankoms dirbti savo malonumui… Gaunasi mintys tokios:

…Я сидел на цепи и в капкан попадал,

Но к ярму привыкать не хотел и не мог.

И ошейника нет, чтобы я не сломал,

И цепи, чтобы мой задержала рывок…

Visas eilėraštis komentaruose prie nuotraukos 🙂

O darbelis maždaug toks:

http://crosti.ru/artwork/24786/#last

Užtrunka tai labai ilgai tokį išsiuvinėti. Bet malonu. Be to, aš niekur ir neskubu… 🙂

Egidijus, 2014-08-11 21:49:00

Prieš savaitę gryžau iš Ghanos (dirbau modernizuojant vandens tiekimo Akrai stotį), dabar dirbu Rygoje (modernizuojama elektros tiekimo pastotis), po kelių savaičių turiu išvykt į Mozambiką…žodžiu darbas…darbas ir dar kartą darbas…:)

Burgis, 2014-08-12 08:37:34

Egidijui: oho! Va čia tai diapazonas!

Darius, 2014-08-12 10:01:08

Egidijau, būk atsargus, ten Ebola siautėja…

Egidijus, 2014-08-13 00:23:44

Dariui:Ebola siautėja aplinkinėse Ghanos kaimynėse…Be to Mozambikas toli nuo Ebolos …

Egidijus, 2014-08-13 00:32:34

Burgiui: Būti inžinieriumi yra gerai…bet būti geram inžinieriumi ir siekti to…yra dar geriau. Tiesiog aš myliu savo prifesiją.