LIMUN

Ko tik tie jauni žmonės neprisigalvoja!  Tiesiog paskaitykite, ką jie patys apie tai rašo…

*

LIMUN (Lithuanian International Model United Nations) – tai tarptautinė iniciatyvinė grupė, propaguojanti Jungtinių Tautų Organizacijos modelio sklaidą Lietuvoje. Mūsų tikslas – ugdyti diplomatiškumo, kritinio mąstymo ir derybų įgūdžius, skleisti diplomatiškumo, domėjimosi tarptautiniais santykiais ir atvirumo naujoms idėjoms kultūrą. Stengdamiesi interaktyviu mokymo būdu sudominti Lietuvos jaunimą tarptautine politika, plėsti žinias apie tarptautines organizacijas, jų galias, įtaką ir veiklą Lietuvoje bei pasaulyje, mes organizuojame simuliacines (modelines, imitacines – B.B.) JTO konferencijas-konkursus, paskaitas ir interaktyvias edukacines dirbtuves.

*

Tokiais tikslais surengėme ir pirmąją  JTO modelio mokomąją konferenciją Šiauliuose. Joje buvo simuliuojami (imituojami – B.B.) JTO Saugumo Tarybos ir Amerikos Valstybių Organizacijos komitetai. Renginys vyko Šiaulių universitete, jame dalyvavo tiek visiškai nauji, tiek jau šiek tiek patyrę delegatai. Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Taryba tema – sankcijos Sirijai. Komitete dalyvavo keturi KTUG moksleiviai: Raidas Rimkus (Marokas), Gerda Galinytė (Jungtinė Karalystė), Laura Valiukevičiūtė (Vokietija) ) bei Rokas Budrauskas (Prancūzija). Po renginio Laura Valiukevičiūtė buvo paskelbta geriausia naujoke kalbėtoja, o Rokas Budrauskas – geriausiu senbuviu kalbėtoju.

*

LIMUN šiuo metu siekia supažindinti su JTO modelio metodika kuo daugiau žmonių – tiek studentų, tiek moksleivių, ne tik sostinėje, Kaune, bet ir kituose miestuose. Artimiausiuose mūsų planuose – pirmoji LIMUN konferencija Klaipėdoje ir pirmoji konferencija aukštųjų mokyklų studentams LIMUN Kaunas Open (abu šie renginiai numatyti po Naujųjų Metų).

***

Nespėsime mirktelti, ir JTO būstinė persikels į Lietuvą…

Atsakymai

Burgis, 2012-10-23 20:16:06

Pagirkime juos!…

Justina, 2012-10-24 10:19:55

Kokia svarbi subjektyviai suteikta intonacija tekstui! Kažkodėl perskaičiau pirmas eilutes su neigiama emocija ir tolesnį tekstą skaitydama bandžiau suprasti, kas gi čia ponui Burgiui nepatiko, juk tokia šauni ir įdomi jaunų žmonių mintis. Tik vėliau supratau, kad patiko direktoriui, patiko…

Man čia buvo pavyzdys, kiek kiekvienam žodžiui, minčiai skaitydami suteikiam savo spalvų. Ir kiek kartais dėl to kyla ginčų! 🙂

Burgis, 2012-10-24 12:33:41

Justinai: Jūs labai jautri ir pastabi! Perskaitęs savo žodžius dar kartą, pajutau tai… Ačiū.