Liučija. Mirties tema

Sakau tau ir sau: iki pavasario – mažiau nei trys mėnesiai! Kitaip gal ir neištvertum…

*

Po kažkada mane sužeidusių „Žizel“, „Traviatos“ – „Liučija di Lamermur“. Trys valandos apie mirtį. Žinoma, ir apie meilę. Bet taip įtaigiai, tokiai dangiškai (bažnytinei) muzikai skambant, taip gerai pagrindiniams atlikėjams (G. Pečkytei, L. Pautieniui, E.Seiliui) dainuojant, pradedi prašyti: „Gaetano (Donizetti), ką tu su manimi darai? Juk man sunku…“

*

Bet gerai, kad šiandien mažoji Mildutė kelis kartus pasakė: „Toks mano gyvenimas…“ Gerai, kad teatre sutikome draugų, išgėrėme vyno. Gerai, kad šiandien mums visiems Botanikos sode buvo toks žavus ruduo. Ir labai gerai, kad iki pavasario – mažiau nei trys mėnesiai!

*

Jau čia esu rašęs, kad liūdesio, nevilties, mirties vaizdais ir garsais žmonių širdys pasiekiamos daug lengviau nei juoko, džiaugsmo, palaimos dozėmis. Gal todėl didieji menininkai, tai žinodami, tyčia kūrė „vienoje pusėje“? O gal dabar tas laikas, kai mums visiems labiau reikia priminti didingąjį skausmą, tragiškąją meilę? Nesutinku! Kur kas svarbiau dabar priminti, kad iki pavasario – mažiau nei trys mėnesiai!

*

Šiandien kažkas mirė. Kažkas susirgo. Kažkas pajuto, kad šis ruduo – jam paskutinis…

Bet juk šiandien ir gimė kažkas! Kažkas lemtingai įsimylėjo! Kažkas pajuto, kad iki pavasario – mažiau nei trys mėnesiai!

„… ir kas yra svarbiau, ar nusilenkti dvasioj strėlėms ir dūžiams atšiauraus likimo, ar su ginklu prieš negandų marias į kovą stoti…“ (Hamletas)

Svarbiau yra pirmadienį pradėti pirmadienį. Iš karto, visu greičiu, visa jėga. Be jokio mirties ir nevilties šleifo. Kas tinka sekmadieniui, netinka pirmadieniui. Iki pavasario – mažiau nei trys mėnesiai!

Atsakymai

Burgis, 2011-10-02 21:44:50

Įverčiams…

Tomas, 2011-10-03 07:06:51

Įkvepia ir motyvuoja!

nesusipratęs, 2011-10-03 11:57:24

Čia iki kokio pavasario taip skaičiuojate?

Burgis, 2011-10-03 12:41:47

nesusipratusiam: na, čia jau ne kartą esu aiškinęs, kad pavasaris prasideda gruodžio 26 dieną. Ir ne tik todėl (bet ir todėl), kad mūsų dukra gimė tą dieną. Dar ir todėl, kad dienos pradeda ilgėti! „Jau pranašai linksmų dienų kas rytą lanko mus“, – rašė poetas. Ar jūs dar prisimenate pernykštę gruodžio 26 (jei išvakarėse nebuvote nesaikingai išgėrę, turėtumėte prisiminti…)? Koks jausmas? „O, diena jau ilgesnė!“ O tai ir yra pavasaris!

Petras Ražanskas, 2011-10-03 15:03:21

Bet tikriausiai niekaip jūsų neįtikinčiau pagal tą pačią logiką rudens startą skelbti birželio dvidešimt trečią…

Burgis, 2011-10-03 15:46:06

Beveik, Petrai, beveik… Man liūdna po Joninių. Ir yra tokia rusiška daina: „Matyt, kad rugpjūtį įvykti negali tai, kas įvyksta ankstyvą pavasarį…“ Čia apie meilę, žinoma.

laisvamanis, 2011-10-03 17:11:21

dėl pavasario sutikčiau, bet dėl rudens – NE, labai jau liūna būtų pradėt rudenėt išsyk po Joninių…