Lygiagretūs pasauliai

„Oi tu žole, skuduruole…“, – dainuoja Mildutė, žaisdama su skudurėliu. Man patiko žodis „skuduruolė“, nors ir neaišku, ką jis mergytės galvelėje reiškia.

Taip ir mes – ne visi gali suprasti, ką kiti turi galvoje. Pavyzdžiui, kodėl manęs, tokio šaunuolio, direktoriaus, niekas nesaugo, o menką klerkutį eilinėje ministerijoje (misterijoje…) – saugo. Nes apsėdo mane dabar tokia mintis – pirmadienį užeiti į Finansų ministeriją. Ne, žinoma, ne pas ministrę ar viceministrą – jų darbotvarkė sudaryta kaip faraonams. Aš tik norėčiau aplankytį tą paprastą darbo bitutę, tarnautoją, kuris padarė klaidą pernai, gali padaryti ir šiemet. Kol rašinėsime laiškus, kol niekas jų neskaitys, žiūrėk, mažas valdininkutis ir padarys didelę klaidelę…

Kaip manote, ar mane įleis? Ne? Bet kodėl? Aš galiu nusirengti ir parodyti, kad ginklo neturiu. Aš galiu pasirašyti, kada įėjau ir kada išėjau. Na, man labai reikia, gimnazijai labai reikia, o užsisakyti laiką pokalbiui nėra kada – aš juk pirmadienį ne vien dėl to tarnautojo važiuoju į Vilnių. Kas iš to, jei kitas klerkutis paskirs pokalbį po, pavyzdžiui, dviejų mėnesių? Jums tai atrodo neįtikėtina? Praėjusią savaitę klinikų registratūroje vos nuo kėdės nenugriuvau – telefonu darbuotoja ligoniui pasiūlė atvykti 2011 metų rugpjūčio kažkelintą dieną! Taip, daugiau kaip po metų! Sėdėjau ir galvojau, ko tas pacientas norėjo – persodinti širdį, plaučius, galvą? Pasikeisti nemokamai visus dantis? Neišlauks jis metų, oi neišlauks…

***

Tai aš vis tik užeisiu pirmadienį į tą Ministeriją, gerai? Įdomu, ar budėtojas sustabdys, ar pasiūlys susitikti su atstovu spaudai? Aš pats atstovas spaudai! Parašysiu jums… Nes tai net matematiškai įdomu: valdininkija, mafija, bomžai, suteneriai ir aibė kitų susikūrė po lygiagretų pasaulį. Tau teko vienas „sluoksnis“, patekti į kitą – nežmoniškai sunku arba nesinori. Kompleksinio kintamojo teorija sako, kad logaritmas yra periodinė funkcija, bet mes „matome“ tik vieną periodą, nes periodas yra 2*pi*i. Įdomu, ar pavyks man pirmadienį pamatyti bent artimiausią nuo manęs lygiagretųjį pasaulį?

Atsakymai

Darth vader, 2010-06-26 15:44:30

Valdiška medicina galėtų būti Lietuvos slaptas masinio naikinimo ginklas:numetei daktariūkščių į priešo šalį – ir visi kaip musės, buldinkšt. Tik priešui tokios “medicinos” palinkėčiau.

O dėl priėmimo – ministras užimtas, labai užimtas žmogus, jis už visos šalioes finansus atsako, nuo kažkada paimtos ES paskolos pasktuinių centų gražinimo iki naujos sudarymo, fondų skirstymo/perskirstymo etc. Jam ir į Seimą reikia vaikščioti, ir pas prezidentę, ir su sava partija ir t.t. Todėl ir yra užsirašymas: pas gerą gydytoją (reta tokių!), net ir privatų, neužsirašysite iš karto; jei norėsite pas Justiną Marcinkevičių patekti, irgi turbūt neisite tiesiai į namus – įtariu, paskambinsite. Taip kad viskas ten gerai 😉

Burgis, 2010-06-26 16:10:17

Taip, Vaderi, aš ir pas Jus nepaskambinęs neičiau, ne tik pas Just. Marcinkevičių, bet juk ruošiuosi eiti pas TARNAUTOJĄ, kuris nuo ryto 9 iki vakaro 17 gauna Jūsų ir mano atlyginimo dalį už tai, kad TARNAUTŲ. Jūs pasakysite – jis turi susidaręs tarnavimo planą, darbotvarkę. O ąš? Ar galite įsivaizduoti, kad nepaskambinę ateina moksleivio tėtis, mama, o aš sakau – šiandien mano darbotvarkėje jūs nenumatyti! Kokia, po galais, tada ta darbotvarkė? Ką tokio tarnautojas dar reikšmingesnio gali daryti, nei tarnauti tiems, kuriems prireikė jo žinių, išmanymo, paslaugų? Visa kita – į šoną! Tada, kai nebus tų, kuriems tarnauji.

Darth Vader, 2010-06-26 20:00:22

Bet juk einate ne pas skyriaus viršininką – o pas patį (toje srityje) pačiausią. Jis visiems tarnauja: Jums, man ir likusiems ~2 mln. rinkėjų. Jis gauna laiškų, į kuriuos turi atsakyti (ir turbūt 100 kartų daugiau nei Jūs), jis gauna emailų, turi priimti eilinę protestuotojų/peticininkų grupelę, pasikalbėti su žurnalistais. Ir visi argumentuoja tuo pačiu: aš pilietis, o tu, ministre, tarnauk. Tačiau piliečių daug, o darbo diena ne begalinė. Todėl būtina darbotvarkė: tokią valandą su Jonu, anokią- su Petru, o trečiokią – su Prezidente susitinku. Nieko smerktino čia nėra: jei Jūs vadovautumėte, tarkim, apskričiai (žinau, kad naikina…) – ir pas Jus būtų dienotvarkė, ir pas Jus bet kas negalėtų kada panorėjęs užeiti. Pgalvokite, kiek yra aukštųjų m-lų, kurių vadovai turi susitikti, kiek mosklo tyrimų institutų, kuriems irgi reikia – ir kiek mokyklų, kolegijų etc. Paskaičiuokite: jei kiekvienas vadovas norės su ministru susitikti 1 kartą per savaitę pusei valandos – kiek laiko ministras turės skirti vien jiems?

as, 2010-06-26 22:05:20

Dėl Klinikų registravimo nesibaiminkit.Tai profilaktinė programa,į kurią siunčiantys gydytojai žino eilę,bet registruotis reikia.Panašu,kad Jūs šioje srityje ne viskąsuprantate kaip yra.Beje,kiek laiko Jūs laukiate registracijos?

Burgis, 2010-06-26 23:08:00

Vaderiui: ne, aš nesirengiu pas patį pačiausią! Kam jis man? Man reikia to tarnautojo, kuris skaičiuokle dirba, laukelius užpildo ir šio to nepastebi…

as: na, dvylika metų beveik kas mėnesį ten lankausi – jau šį tą suprantu… Registracijos vidutiniškai laukiu 20-30 minučių, bet ta registracija – tragikomiška, jau rašiau…

Burgis, 2010-06-28 15:59:42

Nepatikėsite – šiandien patekau į lygiagretųjį pasaulį! Dviem žingsniais: budėtoja, priimamasis, TARNAUTOJA. Gera tarnautoja. Per dvidešimt minučių išsiaiškinome, kad vis tik turiu eiti pas kitą tarnautoją kitoje ministerijoje. Pas tą tarnautoją, kuri aiškino, kad viską sprendžia kita ministerija.

*

Dabar apsiginkluosiu raštais ir užpulsiu tą kitą ministeriją. O ką daryti?

Algirdas, 2010-07-02 09:16:57

Broniau, o kokia ta kita ministerija? 🙂

Burgis, 2010-07-02 11:51:48

Algirdui: nesusikalba Finansų ir Švietimo ministerijos. Jau visą savaitę bandome gauti rezultatą – veltui… Mane stulbina vien tas faktas, kad darbo dieną beveik niekam negali prisiskambinti! Popiet gal pavyks pakalbėti su Šv. Viceministru.

D., 2010-07-02 14:10:35

Burgiui: taigi gal “pagrabe” buvo 🙂

Algirdas, 2010-07-06 22:22:29

Burgiui: o vat aš norėčiau į Energetikos ministeriją. Išsakyčiau viską ką manau apie “RST” bei “VST” jungimą, AE statybas… bet kaži ar kam įdomu ir ar klausytų kas 🙂 šuns (?) balsas į dangų neina..