Lytinio švietimo programa

Ar tai man rašyti šia tema, kuris vis sukelia aistras švietimo padangėje? Aistros nurimsta, o vežimas vis ten pat…

Taip, man reikia rašyti! Nes aš matau, kaip pirmokės, antrokės gaudo kiekvieną žodį ta tema, kokios kreivos šypsenėlės pasirodo jų veideliuose. Tai jau pašlemėkai apšvietė? Nelaukdami, kol mokytojai (mokytojos), sukdami akis į šalį, ką nors pralemens…

*

Aš vis klausiu savęs, kada mano anūkėliai perskaitys Vladimiro Nabokovo „Lolitą“? Kada jiems kas nors parodys filmą „Kaligula“? Mes jį matėme didžiausioje Kauno kino salėje dar sovietmečiu, ir aš niekada nepamiršiu šlykščių replikų salėje… Ar bus toms dabartinėms mergytėms taip, kaip „Erškėčių paukščių“ mažajai herojei, kuri kunigui guodėsi, kad greit mirs, nes vis kraujas bėga?

*

Mane siutina, kad dabar ta lytinio švietimo programa tampoma nuo vieno kraštutinumo į kitą. Kokios tos kraštutinumų kryptys?

*

  1. Puritoniškoji-katalikiškoji kryptis: jokio sekso! santykiai – tik vaikams pradėti! jokių lytinių santykių iki pilnametystės! jokių abortų! jokių apsaugos priemonių! (tiesą sakant, jei nėra sekso, tai nėra ir nuo ko saugotis…)

*

  1. Hedonistinė-fiziologinė kryptis: jei gamta sukūrė malonumą, reikia juo naudotis; pasimylėti (koks žodis!) nė kiek ne reikšmingiau nei išgerti ištroškus stiklinę vandens; apie viską reikia kalbėti, viską reikia rodyti, viską reikia aptarti; apsaugos priemonės patikimos, reikia išmokti procesą; seksas ir meilė yra skirtingi dalykai, nepainiokite.

*

  1. Romantinė miglovaros kryptis: nei aš žinojai, nei aš mokėjau, bet viskas pavyko; turėk gėdos, nekalbėk apie tai, ko viešai nedarai; tegu tėvai moko, jei jau nori; dabar jie patys visko išmoksta – iš interneto; yra svarbesnių dalykų ir už tą seksą, ir už tą meilę…

*

  1. Manieristinė-destuktyvinė kryptis: reikia vieną kartą liautis žmones skirstyti į vyrus ir moteris! nesvarbu, koks gimei, gali pasidaryti ir tuo, ir kitu; malonumą gali patirti ir su juo, ir su ja, ir su jais – nestresuok! būk laisvas ir tegu kiti spėlioja, kokios tu lyties – tai įdomu!

*****

Ak, jūs vargetos, vargetos, bestuburiai lytinio švietimo nešėjai! Ryžtingai pasukite visuomenę ta kryptimi, apie kurią paslapčia svajojate, ryžtingai, drąsiai – tada pamatysite, ką apie tai iš tiesų mano žmonės. Tai ne, nedrįstate… Tik progai pasitaikius kišate savo snapą į mūsų vaikų, mano vaikaičių gyvenimus. Aš turiu jus pralenkti, išmokyti savo vaikaičius atmesti šlykštynes, suprasti jaunystės grožį ir didybę, parodyti kelią į Meilę ir gamtos visiems dovanotą gėrį.

Atsakymai

skaitytojas, 2016-08-08 20:49:12

Mano nuomone,vaikams reikia skaityti Šventą Raštą ,šiuo atveju Senąjį Testamentą (atsiprašau ateistų)-ten aprašyta keliatūkstantmetė žmonijos patirtis…

Lina, 2016-08-08 21:31:14

o aš manau, kad reikia aiškinti sekso teikiamą vertę (meilę kaip vertybę), o ne aiškinti vaikams sekso techniką.

———–

Kaip gali nestabilia tapti šalis, kurioje vaikinukų daugiau negu jų bendraamžių mergaičių (Švedijos pavyzdys) arba kaip jauniems vyrams uždrausti lytinius santykius ir gali lengvai juos skatinti žudyti kitus: tik duok jiems ginklą…

Juozas P., 2016-08-08 21:33:16

Nabokovo Lolita…. tai praėjęs, ar net užpraėjęs amžius…

Vaikučiai, va kas jūsų (= mūsų) laukia… Ievos dukrų dukrų…

Tik veik 4 minutės, paklausykite Eric Satie, tai monotoniška kiek, bet – pažiūūūūrėkyt visą klipą

https://www.youtube.com/watch?v=e9Fv0Ft0muQ

P.S. Buvo toks Vakarų kultūra paremtas klipas (na, foto maždaug 1930 metų, tokia eleganiškai meniška erotika, dailus toks… ) bet tolerastijos pasekmė – liko tik šis..

Tai mūsų Ievų dukrų dukrų ateitis ???.

petras, 2016-08-09 09:18:30

Lina, gal pasakysit, kur tą sekso techniką vaikams aiškina ? ar nemeluojat kartais ?:)

Kęstas, 2016-08-09 19:57:22

Jei paauglys su tėvais gyvena nedideliame bute, anksčiau ar vėliau jis išgirs girgždančią lovą tėvų kambaryje ir keistai dejuojančią mamą. Retesniais atvejais – ne tik išgirs, bet ir pamatys. Mano nuomone, tai yra pats natūraliausias lytinio švietimo metodas.

kaimietė, 2016-08-10 19:10:32

Bravo už miglovarą(sąvoką). Taiklu.

Random, 2016-08-10 20:57:52

O kaip jums tokia programa?

http://ktug.lt/2016/08/10/treciuju-klasiu-sarasas/

Aš tai sakyčiau visiškas parsidavimas… Ir mažos mokyklos sunaikinimas. Klasių vienybė dings kaip į balą 🙁

Burgis, 2016-08-10 21:21:55

Random: aš nieko nesupratau… Keturios trečiosios klasės? Iš kur? Sutarčių pasirašymas trečioje klasėje?! Tai tie mano vaikai jau nebeturi sutarčių?

*

Pagaliau – koks skirtumas? Tai jau ne mano Gimnazija.

mamaR, 2016-08-14 04:10:54

p.Petrui: deja, pasaulyje tai vyksta:

http://www.propatria.lt/2016/08/kokia-lytinio-svietimo-programa-norima.html?m=1

petras, 2016-08-16 08:29:49

mamaR, man atrodo kažką supainiojot. šiame filmuke apie sekso technikos mokymą vaikams nieko nerodė arba aš nepastabus labai, gal galėtumėt nurodyt nuo kurios minutės paleist filmuką ?