Man patinka Lietuvoje

Kodėl man patinka Lietuvoje?

  1. Lietuva yra maždaug mano dydžio. Ji visa manyje – nuo Biržų iki Druskininkų, nuo Nidos iki Zarasų, nuo Mažeikių iki Vilniaus… Jis visa man žinoma, lengvai telpa manyje.

  2. Man patinka tobula lietuvių kalba. Mėgaujuosi, kai galiu niuansuoti: mergytė, mergaitė, mergšė, mergelė, mergužėlė, merga, mergina, …; lapnoti, tapnoti, letežiuoti, teležioti, …

  3. Man patinka, kad aš Lietuvoje esu ne niekas. Maždaug vidutinis. Šen ten net žinomas. Šį tą net galintis. Greitai reikiamą dalyką, žmogų, vietą randantis. Žinomais keliais važinėjantis. Su žinomais žmonėmis kalbantis.

  4. Man patinka, kad man žinomas žmonių gyvenimas ir lūšnoje prie Kelmės, ir Konstitucijos prospekto dangoraižio kabinete. Man patinka, kad žinau savo žmonių alkio ir sotumo jausmus, aprangos poreikius, požiūrį į darbą, moteris, degtinę…

  5. Čia yra ką veikti ir verta veikti. Labai aiškiai matau prasmingos veiklos barus, labai noriai juose „ariu“. Tiksliai žinau, kiek mus, lietuvius, galima pakeisti, o kiek norėtume pa(si)keisti…

  6. Čia esu ištyręs nusikaltimų, sukčiavimo, vengimo būdus, todėl jaučiuosi saugus – kaip dresuotojas žvėrių narve. Man patinka jausti pavojus ir mokėti jų išvengti. Pavojai gerokai lengviau prognozuojami negu, pavyzdžiui, Sudane… Čia galiu susiremti net su niekšu, menkysta ir žinau, kad laimėsiu!

  7. Man patinka gyventi su JA ant Nemuno kranto. Aukšto kranto. Tiesa, labiau norėčiau Žemaitijos pusėje, bet nuo mūsų Suvalkijos, kur gyvename, Žemaitija visai netoli, todėl dar nesuvalkėjome… Gera šalis, kurioje JI gyvena!

  8. Man patinka, kad esu laisvas savo šalyje: galiu kada panorėjęs išvykti trumpam ar ilgam, gal net visam laikui. Šis žinojimas ir neskatina išvykti – kam imti tai, kas lengvai pasiekiama? Galiu ką panorėjęs išbarti, supeikti, bet kaip tik todėl, kad galiu, darau tai tingiai, retai… (?)

  9. Man patinka lengvas mūsų kičas: tie valgiai, tie simboliai, tos tradicijos, ta religija, tos apeigos… Kitur tai labiau išreikšta arba jau visai nepastebima. Reikia, kad būtų!

Su šventėmis!

Atsakymai

Nepris, 2011-02-16 12:58:43

Graži kalba. Patriotizmas žmogišku veidu. Ačiū.

Lina L., 2011-02-16 13:12:49

Ir man patinka Lietuvoje; patinka ir B.Burgis, ir jo kalba.

Mr. Student, 2011-02-16 22:07:02

Džiaugiuosi, gerb. Dėstytojau, kad jūs man dėstote ir, kad turėsiu galimybę jus pažinti. Tai ką parašėte aukščiau yra unikalu ir atrodo taip stipru ir tikra. Su viena gražiausiu Lietuvos švenčių visus!

Donatas, 2011-02-16 23:54:26

Labai geras sąrašas ir puikia tinka šiai dienai 🙂

sweden, 2011-02-17 15:51:17

Kazkokia nesamone,sutikite? aisku ,kad nesutiksite nes realybe toli nuo jusu nutolus! “patriotizmas zmogisku veidu” neteko dar didesnes nesamones girdeti ! lietuvoje patinka,man taip pat patiktu jei nereiktu galvoti is kur gauti pinigu artimiesiems padeti issilaikyti ir tureciau sau koki artima seimuna tada viskas butu zalia kaip Amerikos doleris,ir nerasinekite nesamoniu “tipo patriotai apsikakoje”,geda uz tokia tevyne ir uz tokius patriotus

jurgis, 2011-02-17 19:14:49

@sweden

antipatriotizmas žmogišku veidu?…

Burgis, 2011-02-17 19:27:52

sweden: aš švediškai šiek tiek suprantu, bet Jūsų komentaro nesupratau visai… 🙂

Andrius, 2011-02-17 19:42:07

Gražiai parašyta.

Lietuvoje gera, taip, kaip Jūs aprašote, įsišaknyti.