Man plojimų visai nereikia…

***

**Kai į priemiesčius džiazas sugrįžta

Atbulom kaip vidudienio laikas

Kai jūs žiūrit pro uždangos plyšį

Man plojimų visai nereikia**

(Vainius Bakas, „Pretekstai“)

*

Tikrai – man plojimų nereikia! Bet vakar šios svetainės lankytojų buvo rekordinis per trejus metus skaičius – 1825. O už lango – pavasaris! O mano „širdis repetuoja infarktą“, anot poeto. O anūkėliai auga ir čia pasigirti norisi. O kažkas su manimi šneka kaip su ligoniu, kuris rimto darbo nebedirba, o tik čia rašinėja. O aš ir pats manau, kad žiniatinklio žmonės yra pacientai ar potencialūs pacientai. Bet ir dabar, po valandos, mūsų gimnazijos naujos svetainės „generalinė repeticija“ – ir aš nežinau, ko norėti iš jos autorių…

*

O ir tas šaunuolis jaunuolis Vainius Bakas, kurį jau antrą kartą cituoju, kam parašė tą knygą beveik be skyrybos ženklų, beveik be prasmės ir esmės, beveik neišverčiamą žodžių kratinį? Tik tam, kad viena gimnazistė atneštų ją man (poezijos žinovui, žinia!) – kaip išskirtinio dėmesio vertą knygą. Ir aš džiaugiuosi, baltai pavydžiu, radęs vieno opuso antraštę: PUSTO.TA

***

Bet labiausiai, labiausiai mane intriguoja tas jūsų anonimiškumas! Kam aš čia rašau? Kas jūs tokie? Ko jūs čia ateinate? Kodėl jūs nenorite, kaip tas vyrukas Vainius, tiesiai ir atvirai pasakyti: štai aš, Vainius Bakas, pateikiu jums tokius žodžių karakulius – ir man nerūpi, kad jums keista, kad jums patinka ar nepatinka! „Man plojimų visai nereikia!“ Bet aš, Vainius, noriu, kad jūs žinotumėte – tai mano kūryba! Ir aš ją išspausdinau XX egz. tiražu (leidykla „Naujoji Romuva“ tiražo nenurodo…), ir „knygos išleidimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija“ (kodėl? kiek parėmė?).

***

O šios svetainės niekas neparėmė… Nes ji negriūva. Ir aš rašysiu, kol norėsiu. Bet jūs, čia atsitiktinai užklydę anoniminiai keleiviai, nerūstaukite, jei jums nepatiks, jei rašysiu dabar rečiau (nes saulė aukščiau ir man laikas sėti, sodinti, grėbti…). O jei kada sumanysite – pradžiuginkite mane prisistatydami. Nes juk jūs žinote – daugelio jūsų prisistatymas, išnėrimas iš anonimų jūros mane nustebintų ir pradžiugintų.

Atsakymai

Burgis, 2011-03-23 15:23:32

Temos reitingams…

Darth Vader, 2011-03-23 16:03:53

Geras lankomumas (kitas iš Google ads pradėtų pinigus uždirbinėti…).

Prisistatymas? Prisipažinsiu, kiek bijau pasisakyti. Pernelyg daug gestapo teroro, pernelyg skubiai kuriama VSD kariuomenė, pernelyg aktyviai sekami visų žurnalistų pokalbiai ir šnipinėjami jų emailai. Kai Lietuva taps laisva demokratine valstybe, galėsiu pasakyti bent jau vardą ir pareigas. Tik ne dabar, deja.

įdomu, 2011-03-23 18:19:38

Gerb. Aurelijus savo pirmajame įraše http://vklase.livejournal.com/5232.html tiki, kad “virtualų dvasinį vojerizmą anksčiau ar vėliau pakeičia virtualus dvasinis ekshibicionizmas.”

Deja aš nebūčiau toks tikras, yra skirtingi dalykai stebėti ir pačiam afišuotis.

O ateinu, nes įdomu skaityti skirtingus žmones, pamatyti įvairių sričių “virtuvę”: viename bloge paskaitau ką mąsto ir kokias problemas gvildena televizininkai, kitame – mokyklos direktorius, trečiame – žurnalistai, kitame – politikai, dar kitur – šiukšlių išvežimo darbuotojai, kompiuteristai, statybininkai, architektai, fanatiški katalikai, ekonomistai, vadybininkai, literatai, kalbininkai ir t.t. ir t.t. Visur savos ir po kiekvienu lapu šiek tiek skirtingos spalvos, kurių šiaip sau nepastebėtum nesisukdamas toje srityje. Net nepagalvotum. Įdomu.

Evaldas, 2011-03-23 19:26:33

Su rekordu sveikinu!!! Vakar tikrai buvo gana intriguojanti tema – Jūsų sukurtas testas. Daug kam įdomu save išbandyt… Arba vertint patį testą – čia jau pagal savo “sugedimo laipsnį”.

Tema prisistatymams jau buvo kažkada… Na, tai nėra bėda.

Anonimiškumas? O juk daug kas prisistato savo tikru vardu. O pavardė neskamba, ne taip kaip Burgis :-)) Tačiau jei įdomu sužinoti daugiau, galima ir ant vardo pelės kursoriumi spustelti…

laisvas, 2011-03-24 02:01:05

Prisistatau: esu paprastas “dalnobojščikas”, ( o kam ta pavardė, jei mes visai nepažįstami? ). Štai jau valandą galvoju kodėl tik pasijungęs internetinį ryšį, pirmiausia aplankau šią svetainę. Atsakymo nerandu. Gal jūs paskysite kodėl? (Klausimas atviras, visiems.)

PS: žinoma pirmiausia dėl pačio B.Burgio minčių ir dėl Rasos komentarų. 😀

Rasa, 2011-03-24 08:59:03

Laisvam: atsiprašau, bet “moja chata s kraju, ja ničievo ne znaju…” 😛 O aš čia prie ko? Užeinu tik sau patyliukais tyliai ramiai, pasižvalgau… 😛

Bet ačiū, kad skaitot. Nes, manau, kad tikrai kai kas mano komentarus ir praleidžia :)))))

Bet kai paskaitau, kiek daug žmonių čia skaito, tai man kažkaip baisoka ir rašyt pasidaro, aš blyn ne Leninas, aš masėms nepratus kalbėt… 😀

Evaldas, 2011-03-24 10:25:26

Rasai: svarbus ne poreikis kalbėti masėms. Daug svarbiau – masių poreikis klausyti Jūsų, t.y. skaityti Jūsų mintis… :-)))

nustebusi, 2011-03-24 13:38:48

Svetainės atvirumą suprantu kaip jos šeimininko kvietimą užeiti, kai bus pakabinta spyna (atsiras registracija) – nevaikščiosiu. O užeinu vedina smalsumo – kuo gyvas kolega, ugdymo įstaigos vadovas.

Smokas, 2011-03-24 16:15:49

http://www.youtube.com/watch?v=kbnjZHJezp8&NR=1

Burgis, 2011-03-24 16:37:08

Ačiū, Smokai! Puiku! Ir aš apie tai parašysiu kitoje temoje. Vėliau…

sonata, 2011-03-24 19:48:59

paskaičiau mieląjį Vaderį… keista, bet pasijutau lyg gyventume skirtingose valstybėse;) seka? tegu seka (jei seka, jausčiaus toookia reikšminga:))). Ar darom ką nors tokio, pasibaisėtino? Iš kur tas nesaugumo jausmas? Na lyg ir neteko girdėti, kad šiais laikais ištremtų kur nors šiauriau, pvz. į Biržus:)

Daiva, 2011-03-24 20:10:26

Esu buvusio gimnazisto mama. Kai mano vaikas savarankiškai (pats susirado šia gimnazija, pats suruošė dokumentus, lankė MLT, išlaikė egzaminus) nuo to laiko aš lankausi B. Burgio svetainėje. Pradedu šia svetaine ir užbaigiu (nes kitose svetainėse info, straipsniai sukelia nemalonias emocijas). Ačiū B. Burgiui, kad esate.

Vienam lankytojui labai “simpatizuoju” – tai “Nepris” jis žino pasaulio (visatos) dėsnius. Gal jis turi savo svetainę – su malonumu lankyčiausi ir pas jį.

Ačiū B. Burgiui, kad jūs esate.

Burgis, 2011-03-24 20:23:38

Ačiū, miela Mama Daiva! Ši Jūsų dovana prilygsta šios dienos žiniai apie mūsų mažiausios anūkėlės pirmąjį dantuką… :-). Tegu mudviejų gimnazistui (Jūsų vaikui) tenka tokia pat laimė!

Lėlys, 2011-03-24 20:26:19

Po anonimiškumo kauke galima daug ką paslėpti. Pvz, kaip smoko nuorodoje – savo kvailumą, menkumą.

Ir tuo pačiu, visi mes čia tampame vienodai nuogi. p.Burgis čia vienas sau prisidengęs savo statuso drabužiais, o kiti – netgi gerai, kad “neaiškios asabos”. :)) Galima ramiai reikšti savo mintį. Dalnobojščikai ir mokyklų direktorės, elitiniai istorikai ir paprasti programuotojai – visi ramiai bendraujame kaip žmonės. O ne kaip vadovai ir pavaldiniai.

Kaip 12-oje klasėje, kai visi dar priklauso vienai bendrai žmonių grupei. O nei kaip po 10 metų per klasės susitikimą, kai visi sangiasi parodyti kuo didesnį savo pasipūtimą – kiek jie daug pasiekė, kokie jie dideli šašai, kieno kokie krūti vaikai, kas kiek vilų turi….

Ar ne tiesa, kad taip, kaip čia – paprasčiau reikšti savo ir skaityti kitų mintis?

Evaldas, 2011-03-24 20:56:42

Lėliui: patikėkit, klasės susitikime po 30 metų tas buvęs pasipūtimas vėl kažkur dingsta… :-)))

sonata, 2011-03-24 21:10:18

Evaldui: su viena sąlyga – jei klasiokų tarpe nėra “Mėslitos” milijonieriaus:)

Nepris, 2011-03-24 21:33:02

Miela Daiva, dėkui už gerą žodį. Jei tikrai įdomu, galite dar šį bei tą rasti paspaudusi ant mano vardo.

Nepris, 2011-03-24 23:45:19

Per porą valandų 20 paspaudimų. Kokie jūs vis tik smalsučiai. 🙂

Rasa, 2011-03-25 08:49:25

Evaldui: “Daug svarbiau – masių poreikis klausyti Jūsų, t.y. skaityti Jūsų mintis… :-)))”- nu jo, kai jau masės išmoks skaityti mano mintis, tada jau bus “šakės” visai, liaudiškai kalbant… Geriau jau tegul jie ir toliau tik mano papliurpimus skaito :)))