Mano išmanusis automobilis

Anksčiau važinėdavau automobiliais, kurių salone būdavo dėžutė monetoms – tai šen, tai ten reikėjo mokėti, net vežimėlio parduotuvėje be lito negausi…

Dabar mano automobilyje monetų nėra. Už viską automobilis moka pats. Mieste kur noriu, ten jį pastatau, palieku negalvodamas, kiek laiko stovėsiu – pinigėliai iš automobilio lėtai kapsi į aikštelės kasą.

Atvažiuoju prie benzino kolonėlės, įsipilu degalų ir nuvažiuoju – automobilis užmoka pats.

Įvažiuoju į plovyklą, nuplaunu automobilį ir išvažiuoju – plovykla iš automobilio gauna atlygį.

Dabar atsirado daugiau greitkelių, kur už važiavimą reikia mokėti. Įpratau į Vilnių važiuoti per Jonavą ir Ukmergę – sutaupau maždaug du litus. Bet kartais važiuoju pro Elektrėnus – kai noriu pasnausti. Šiuo keliu važiuojant automobilis vairuoja pats. Žinoma, reikia mokėti pinigėlius, bet tai daro automobilis, man  ne taip gaila, kai nematau. Žinoma, kelionės pradžioje automobilis įspėja, kad reikės mokėti tiek ir tiek, o išvažiuodamas iš greitkelio užmoka ir man ekranėlyje parodo, kiek užmokėjo.

*

Pagerėjo ir mano išmanusis telefonas. Koks jau ten telefonas – išmanusis įtaisas! Jis užmoka už prekes, kurias, nesustodamas prie kasų, išsivežu iš parduotuvės. Įtaisas, man paprašius, balsu man primena mano dienotvarkę, informuoja apie mano kūno temperatūrą, kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje, mano svorį ir kt.

*

Visi nešiojamieji įtaisai – be baterijų. Įkraunami mano kūno šiluma. Juk bent 36 laipsnius kasdien nešiojuosi! Žinoma, dabar šiek tiek daugiau valgau… Pinigus į automobilio kasą, į išmaniojo įtaiso kasą įkraunu iš savo banko sąskaitos. Tai darau pats, kitais, net elektroniniais, pagalbininkais nepasitikiu…

Atsakymai

Burgis, 2014-07-31 09:54:30

Norėtumėte…

petras, 2014-07-31 15:22:43

Kam su tuo automobiliu laiką gaišt, geriau teleportuotis 😉

Žydrūnas, 2014-07-31 20:55:03

Kažkas panašaus turėtų būt greitu metu, viską kas čia parašyta įmanoma jau įgyvendint. Su teleportu sudėtingiau 🙂

petras, 2014-08-01 08:25:52

Kažkur kažkas sake, kad švedai jau galvoja ateity atsisakyti popierinės valiutos ir naudotis tik skaitmenine (beje, švedai pirmieji europoje pradėjo vartoti poppierinius pinigus).