Matrica. Kitaip.

Ką jūs pagalvotumėte, gavę štai tokią knygą,…

… kurios visi 335 puslapiai užpildyti štai taip:

„Matrica įsisiautėjo!“ – pagalvotumėte. Laimė, gavau ir tos knygos dublerę, dvynę, kurios turinys – sovietmečio istoriografija. Abi knygas ir dar keturias kitokias (apie dvi jau rašiau kitoje temoje) padovanojo seniai gimnaziją baigęs vyrukas, kuris tų knygų metrikose įvardijamas labai gražiai: „Knygos dailininkas Tomas Mrazauskas“.

*

Didelis netikėtumas, kad buvęs gimnazistas tapo knygų dailininku. Dar didesnis – kad jis jau susišlavė krūvą apdovanojimų (pulkite į internetą ir skaitykite!).

Citata iš Tomo laiško:

*

Pamiršau pasakyti, kad Bernardinų knyga taip pat laimėjo pirmąją vietą Baltijos knygų meno konkurse –

http://kultura.delfi.lv/news/entertainment/book/nosaukti-baltijas-gramatu-makslas-konkursa-uzvaretaji.d?id=37178307

__


__

Pirmos vietos trys, bet svarbu tai, kad lietuviškas knygas vertino latvių ir estų komisija, latvių knygas – estų ir lietuvių, o estų knygas – lietuvių ir latvių. Dažniausiai šios tarptautinės komisijos sprendimai nesutampa su mūsų nacionalinio konkurso rezultatais, bet šie metai buvo išimtis.
***
Visos šešios knygos išleistos taip originaliai, kad negali nematyti dailininko darbo!
*
Tomas gimnazijoje nebuvo žvaigždė, nebuvo… Bet jau gimnazijoje jame buvo kažkas meniško, benderiško (gal todėl ir nepajėgėme priversti mokytis…). Tuo maloniau, kad gavau įrodymą, kokie įvairūs keliai į viršūnes. Tai turėtų pridėti ryžto dabartinės kartos gimnazistams. Ačiū, Tomai!

Atsakymai

D., 2011-05-26 19:05:23

Aš pagalvočiau, jog reikia apskaičiuoti determinantą 🙂

Marius A., 2011-05-26 23:53:32

Aš ne poetas, ne dailininkas ir išvis ne menininkas (nebent programavimą vadinti menu, kas yra dalinai teisinga), todėl aš pagalvočiau, kad tai yra tiesiog išmesti veltui pinigai išleisti tokiai knygai (355 puslapiai – tai vistik cool!).

Tačiau galima labai praktiškai pritaikyti šią knygą – tai puikus raktas slaptiems laiškams persiuntinėti – pabandyk iššifruoti, neturėdamas knygos ir nežinodamas sistemos 😉

Burgis, 2011-05-27 09:21:39

Mariui A.: Atsiprašau, nepaminėjau svarbaus fakto: „matricos“ tipo knygų tiražas – tik 25 egz. Visi pasirašyti autoriaus, sunumeruoti. Aš gavau 21 numerį. Tikrosios knygos tiražas – 800 egz.

Marius A., 2011-05-27 13:13:26

Na, idėja šiaip įdomi, tačiau manau, kad tokiai idėjai išreikšti pilnai pakaktų ir 35 puslapių, tarkim.

Bet gal autorius matė tame ir gilesnę prasmę (Būtų įdomu išgirsti ir jo nuomonę 😉

P.S. Beje, pasižiūrėjau internete – matricos kodas buvo ne tik skaičiai. Bet čia smulkmena.