Matyk skirtumą

… Man šeima tartum vientisas organizmas, tartum augalas, kurio esu neatskiriama dalis. Vienas negalėčiau egzistuoti; vienas su vaikais be jų motinos taip pat ne: mano kraujas teka didžiosiomis arterijomis, kurios eina iš širdies, išsišakoja moters įsčiose ir pasklinda mano vaikų kūneliuose. Tai ištisa sudėtinga kraujotakos sistema. Perpjovus vieną gyslą nebeliks ir gyvybės, kuri ištekės su krauju. Užtat žmonos neištikimybė yra baisus nusikaltimas.

***

Augustas Strindbergas. „Pamišėlio išpažintis“

***

Ne pirmą kartą lankiausi tos šeimos namuose. Niekada nebuvo malonu lankytis, bet aplinkybės vertė. Kodėl nebuvo malonu? Todėl, kad šeimininkai visada demonstravo prabangą (jų supratimu…), pranokstančią jų realias galimybes.

Ir dėl to, kad šeimoje nebuvo santarvės.

Tą kartą jų namuose pamačiau didelę prabangią molinę vazą ir pagalvojau, kad ji, ko gero, senovinė.

– Tai vazai maždaug 600 metų! – lyg atspėjusi mano mintis išdidžiai pasakė šeimininkė.

Pasimėgavusi mano nuostaba, išklausiusi mano pagyrų, lyg tarp kitko pasakė:

– Ta vaza suklijuota iš rastų šukių, bet taip gerai suklijuota, kad visai nesimato…

***

Daug metų prabėgo nuo to laiko… Dabar aš jau žymiai greičiau ir geriau pastebiu, kieno gyvenimai suklijuoti iš šukių. Slėpk neslėpęs! Ir tą dirbtinę prabangą bematant „perkandu“. Ir tuos žmones, kurie ne kitiems pasirodydami, o sau gyvena, visada mielai priimu į savo gyvenimą. Su jais gera, jauku.

***

Šiandien mane pasveikino sūnus, marti ir anūkėlės. Tėvo diena. Šiandien visi prisikirtome blynų, vaflių su skania vakar išsivirta abrikosų uogiene. Šiandien ypač gerai pajutau, kad tas švedas A. Strindbergas yra teisus: „… mano kraujas teka didžiosiomis arterijomis, kurios eina iš širdies, išsišakoja moters įsčiose ir pasklinda mano vaikų kūneliuose…“ Pasklinda toliau – į anūkėlius!

Atsakymai

Lina, 2016-06-05 21:07:12

Teisingai pasakyta “ne kitiems pasirodydami gyvena, o sau” – juk širdies neišplėši, kad parodytum, ką jauti. Jausmas matosi kitaip – žmogus žydi, šviečia ir dalina save kitiems. Va tada prie tokio žmogaus kitiems norisi prieiti ir jis yra laukiamas. Renkuosi tokius žmones, stengiuosi pati dalintis.

Ačiū Tėčiui, ačiū Mamai už mano tėtį. Ačiū mano vyrui, kuris tėtis, bet tik su mano pagalba 😀

“ESAME VIENI DĖL KITŲ!!!!!!!” (A. Saulaitis )

skaitytojas, 2016-06-05 23:14:31

Tai jau taip… Manau ,ypatingomis progomis,kaip ši galime pajusti savyje ir kunigaikščių Radvilų genus…

Sokolovas, 2016-06-06 06:24:38

Sėkmės abiturientams valstybiniame lietuvių kalbos egzamine !

Ingrida, 2016-06-06 22:25:18

P. Burgiui: o man atrodo, kad Jūs paprasčiausiai pasiilgot arklio, kaip Just. Marcinkevičius kadaise rašė. Nes tie ,,paprasti žmonės”, kuriuos Jūs, pastebėjau, jau kažkelintą kartą idealizuojat, yra visokie: ir tinginiai, ir silpnavaliai, ir išdavikai… Ir, žinoma, šilti ir jaukūs… Visokie. Žavitės, nes jų nepažįstat, ilgitės, nes ne jie Jus išdavė

Burgis, 2016-06-07 06:54:26

Ingridai: yra tiesos jūsų žodžiuose… Vaikystę praleidau kaime, kuriame buvo ir girtuoklių, ir vagių, ir tinginių, bet gal tik vienas kitas niekšelis, išdavikas…

Sokolovas, 2016-06-08 06:58:34

Sėkmės abiturientams fizikos valstybiniame egzamine…!