Mauras padarė savo darbą…

… mauras gali išeiti?

Taip, Genadijus Oniščenka išėjo… Sako – „atleistas“. Tai gal paaukštintas? Gerai atliko savo maurišką misiją ir nusipelnė padėkos?

*

Tokie išėjimai („atleidimai“) man visada įkaitina kraują…

Pasikeitė Prezidentas, ministras, rektorius, vedėjas, direktorius… Kaip pasikeitė? Kas mums iš to?

Dar viena nebaudžiamumo pamoka, štai kas! Stebėkite, kaip keičiasi aukščiausioji valdžia: vos ne kas antras išeidamas prikiaulina; beveik visi išeidami išsineša tik savo „portfelius“ – nepalieka nieko, ką būtina tęsti, ko negalima iškraipyti…

*

„Vienas žmogus nieko nelemia“, – pasakysite jūs.

„Tai gal jo nė nereikia?“ – paklausiu aš.

Žmogus nelemia, bet postas, pareigos lemia! Mes vos ne kasdien matome prieštara tarp to, kad vadovus reikia keisti ir kad vadovų keisti nereikia. Jūs tik pasižiūrėkite, kaip pradeda dirbti tas, kuris sužino, kad netrukus bus atleistas! Varge, vargeli… Toks darbas – nelaimė visai įstaigai, bendrovei, miestui, valstybei. Tiesa, yra išimtys: jei tas atleidžiamasis yra paaukštinamas toje pačioje sferoje; jei atleidžiamasis tikisi grįžti; jei atleidžiamasis planuoja daryti viešą karjerą.

*

Jau esu čia rašęs apie mokyklų vadovų rotaciją. Rotuokite mane, rotuokite! Kaip tai darysite? Atleisite iš direktoriaus pareigų ir duosite kito darbo mūsų gimnazijoje? Duosite kitos gimnazijos direktoriaus postą? Išmesite į gatvę, išmokėdami didelę išeitinę kompensaciją?

Nė vienas variantas jums netinka! Ne man netinka – jums netinka.

*

Labiausiai pavojingi tie, kurie jau neturi ko prarasti. Pavyzdžiui, atleidžiamieji pensininkai. Jie man kažkuo panašūs į džichado karius. Vos ne kasdien mes skaitome: nužudė ir nusižudė…; susisprogdino ir pražudė tiek ir tiek žmonių… Žinoma, čia ne dėl to, kad atleido iš darbo! Bet nuostoliai, kurių pridaro atleidžiamieji iš darbo, irgi yra milžiniški!

*

Tik jau nebijokite, aš išvaromas niekam nekenksiu! Bet ir nepadėsiu…

Atsakymai

Burgis, 2013-10-24 08:59:31

Reitingams…

Adefagija, 2013-10-25 09:03:39

Kodėl niekas neišdrįstat pasakyt, kad mokyklų vadovus reikia rotuoti? – Būtinai reikia! Ypatingai tokių prestižinių gimnazijų, kaip KTUG ir Vilniaus licėjus. Taigi jos ir taip geros mokyklos, kam gi dar tie direktoriai?

Va, o ponus Jurkevičių ir Burgį, reikia nurotuoti į kokias Kerebėžo ar Purnuškių vidurines, kur susirenka vieni Maugliai 🙂

Tai iš tų Mauglių, tegul padaro civilizuotus žmones, mokančius ne tik skaityt ir rašyt, bet ir skinančius laurus tarptautinėse olimpiadose….o vėliau šturmuojančius kembridžus ir oxfordus….

Kas už rotaciją, – PRABALSUOKIT !

ak, 2013-10-25 09:31:49

Deja, visada tenka palikti savo darbą – neseniai Telšių rajono architektas buvo priverstas atsistatydinti. Būtent jo pastangomis Telšių senamiestis tapo šedevru ir dabar Žemaitijos sostinėn plūsta turistai. Apkaltintas architektas buvo viešųjų ir privačių interesų sumaišymu – mat jo patvirtintus projektus ruošdavo jam priklausdanti studija… Paruošdavo tuos projektus, beje, labai gerai ir nebrangiai…. Dabar architektas pergyvena matydamas, kad naujoji rajono architektė visai nesiruošia tęsti jo pradėtų darbų bet ir šiaip nelabai gaudosi ir kuria kažką kito, kas gali jo kelioliką metų puoselėtą kūdikį -Telšių senamiestį sugadinti. Na ir ką padarysi? Juk vis tiek anksčiau ar vėliau būtų tekę užleisti tą vietą kitam. Taigi ir Burgis, galiausiai kad ir su grabu bus išneštas, bet vis tiek jo nebeliks ir kažkas gadins jo gimnaziją. Nieko amžino pasaulyje nėra ir reikia su tuo susitaikyti.

qwerty, 2013-10-25 10:02:16

Tik dabar supratau, kad tinklaraštininkas yra tiesus ir sąžiningas žmogus, kurio viešoje kalboje mažai melo, o gal net ir visai nėra. Tokie žmonės mieli, nors aš vienodai myliu ir suprantu melagius, jeigu tik jų melagystės yra savigyna, apsaugantis juos nuo bausmių už tinginystes ar panašiai ir jei jie tuo savo melu jie neturi tikslo pakenkti kitiems.

Adefagija, 2013-10-25 11:33:10

ak, teisingai pastebėjot, kad “visad tenka palikti savo darbą”….

Valdiško darbo iš tiesų, namo neparsineši ir neužsikonsevuosi juodai dienai 🙁

Galima nebent parsinešti ką nors iš darbo (nuo sąvaržėlių, iki….”vėjelio” iš tualeto); arba, blogiausiu atveju, tave “išneša” iš darbo.

O dėl tų architektų, tai jų gailėtis tikrai nereikia. Nes tai yra pati korumpuočiausia pareigybė savivaldybėse. Ir jūsiškis tas, nekaltai susikūręs savo kuklią projektavimo firmelę, o per ją visi derinimai praeidavo, kaip vazelinu patepta …..Garantuoju 😀

P.S. O kaip atrodo Telšių senamiestis? Ar daug “slonikų” pristatyta?

A Telše kap Šiaule – veini mura? :DDD

ak, 2013-10-25 12:35:09

Atvažiuok ir pamatysi. Patiks. Šis architektas nebuvo blogas(kaip architektas) šiaip, aišku, “ėmė” ir pasiėmė nemažai. Bet ir padarė…

Adefagija, 2013-10-25 15:54:40

Hm,…. Dabar galvoju, ar man važiuot į tuos Telšius, ar ne…… Nu gerai, ir ką aš ten ypatingiau pamatysiu, nei kitur? Bažnyčios visur panašios….Centrinė aikštė, kurioje senovėje vykdavo jomarkai, dabar išgrįsta kinietišku bruku….Viduryje stovi koks nors babaušis – paiminklas…Aplink aikštę pristatyta socialistinio klasicizmo architektūros šedevrų, kuriuose įsikūrę merija, policija, paštas, telekomas, teismas…..

Senamiestyje, kas antram pastate – dėvėtų rūbų parduotuvės…

Nu gal dar sudomintų mane maitinimo ir girdymo taškai. Kiek Telšiuos yra kavinių, barų, restoranų? – Bet vėl gi, kad Telšiuos mažai vyriško potencialo. “Mastyje” dirba vienos bobos, kunigų seminarijoje vyrai celibatiniai….

Jauni, – arba vedę, arba išvažiavę….

Pensininkai, – kiek gali iš pensijos kavinėj sėdėt?

Vaizdas nykus 🙁

Gal geriau savaitgaliui į kokį Paryžių ar Milaną ištrūksiu. O kas, – dvi, trys valandos ir aš ten…..Man sąlyginai arčiau ir pigiau negu į Telšius….Taigi į tą jųsų “sostinę” lėktuvai net neskraido :DDDDD

Adefagija, 2013-10-25 22:19:16

IŠVADA:

Balsavimo rezultatas neigiamas, todėl gimnazijų direktorius nerotuosim.

Ką gi, tegul jūsų visų valia bus pasiutesnė…..bet tuomet neverkšlenkit, kad jaunimas B U K Ė J A.

Darius, 2013-10-25 22:45:13

BUKĖJA tik pavieniai šios svetainės lankytojai…

Povilas, 2013-10-26 13:40:42

ak-ai – baik su nešvankybėm, ba svetainės šeimininkas Burgis vėl išmes patį UŽ BORTO…

ak, 2013-10-26 15:36:12

Keikiasi jie taip, kad tamsta su visais savo žodeliais prie jų pritiktum. Beje tavo posakį toks Petras man daugybę kartų kartojo tokiame bare. Turiu omeny lotynišką. Na o šiaip Kunigų seminarijos vaikiai nematomi, dailės akademijoje vienos mergos, tad kultūra diktuoja kolegijų ir profkių vaikinai, jų beje gana daug.

Adefagija, 2013-10-26 16:03:20

Aš ne kokia Telšių profkinė merga ar Kauno gimnazistė, todėl viešoj vietoj tikrai nesikeikiu.

Negana to, žinau etiketą, moku naudotis stalo įrankiais, išmanau kaip apsirengti ir kur nusirengti….Todėl prašyčiau apie mane taip supaprastintai negalvoti.

Va, o keiksmažodžiai yra kiekvienos šalies tautosakos dalis, – tą kaip istorikas turėtumėt žinoti ir gerbti.

ak, 2013-10-27 12:40:02

Na, kad merga – tai tikrai. O kokia – nepabandęs nesužinosi… Na bet nepyk – aš deja irgi jau Burgio amžiaus. Mano dukra, (prieš porą metų baigė) įtariu nedaug už tave jaunesnė, tad mes , ko gero, galime tik pablevyzgojimais užsiimti.