Mažųjų mokslo lyderių turnyras – 2. Dvilypis jausmas

Šį šeštadienį – ketvirtasis MLT ir antrasis MMLT. Dėl to antrojo…

Aš nežinau, kaip elgtis: agituoti, gundyti penktokus, šeštokus ir septintokus dalyvauti?

Bet juk 40 litų…

Bet bus įdomu!

Ar už 40 litų?

Bet ar jums gaila savo vaikui?

Bet ar jam reikia?

Reikia, reikia, jūs jo paklauskite!

Ar ir apie ledus, apie tortą, apie energetinius gėrimus paklausti?

Bet juk jis turi kuo nors domėtis, kur nors dalyvauti!

Už 40 litų? Tegu namuose tūkstantmečio vaikų konkursą per TV pasižiūri – nemokamai.

Bet jis nori dalyvauti, ne tik pasižiūrėti!

Ir mes norime dalyvauti Vyriausybės darbe, bet leidžia tik pasižiūrėti…

Bet mes stengiamės, dirbame ir tie jūsų pinigai nėra tinkamas užmokestis už mūsų darbą.

Tai kam dirbate? Nedirbkite!

Bet mano anūkėliams reikės gyventi su jūsų vaikais… Nenoriu, kad anūkėliams būtų nesmagu!

***

Ai, darykite kaip norite! Mes jau patikrinome – kontrastai milžiniški! Vakar savo penktokams daviau testuką – vienu žodžiu pratęsti vaikiškos dainelės ar eilėraštuko sakinį. Buvo penkiolika užduočių. Rezultatai – nuo 5 iki 11. Galvokite…

 

 

Atsakymai

Burgis, 2012-03-21 14:27:43

Kas su mumis?…

Darius, 2012-03-21 14:54:50

Mono penktokėlis dalyvaus. Nori, nenori – reikia! Gal dabar jam ir nereikia. Mokykloje gauna gerus pažymius, bet tik dalyvaujant tokiuose renginiuose pamatai tikrąjį lygį ir sužinai kur reikia pasitempti ir patempti.

O vistiek artimiausias tikslas ateityje KTUG…

laguna, 2012-03-21 15:18:24

Aciū už tokį žinių pasitikrinimą! Mūsų šeštokė dalyvavo ir pirmajame. Dabar džiaugiasi kad už lango ne -32 šalcio. Atlėksim iš Vilniaus.

Burgis, 2012-03-21 15:31:27

Tai aš stengiuosi… Pats sukūriau po vieną testą penktokams, šeštokams ir septintokams. Jaudinuosi, kaip jaunimas įvertins.

Erikas, 2012-03-21 17:28:55

Labai Jums, direktoriau, dėkoju už Jūsų rengiamus MLT! Jie suteikia papildomą galimybę įstoti į Jūsų gimnaziją… Šeštadienį aš taip pat ruošiuosi dalyvauti ketvirtajame MLT. Tikiuosi, kad jis man šiek tiek padės praverti Jūsų gimnazijos duris…

Iš arčiau, 2012-03-21 19:12:00

Du bilietai į kiną už tuos 40 lt, bet aš paaugęs, sugadintas 🙂

Liūd(n)as(pa)Vasaris, 2012-03-21 21:19:02

Juk geriau tėvas pragers ar mašinai detalę nusipirks, nei savo vaikui KETURIASDEŠIMT litų duos vardan mokslo… O dar ir ŠEŠI ŠIMTAI per metus reikia mokėt už mokslą, kokie dideli nuostoliai!

Deja, bet taip galvoja tipinis neišsilavinęs lietuvis… Taip galvojo ir mano tėvai, kol mokiausi gimnazijoje. Suaugusiems atrodo, kad jeigu esi nepilnametis – neturi teisės leisti pinigų, nes tu jų neuždirbi. Vis vien paaugsi, vėliau nusipirksi kai savo užsidirbsi.

Jie pamiršta tai, kad investuoja į vaiko ateitį, kad vaikas nori gyventi geriau ir būti labiau išsilavinęs už savo tėvus, kurie gyvena nepritekliuje ir negali patenkinti savo vaiko poreikių.

Erikas, 2012-03-21 23:02:03

Noriu labai pritarti Liūd(n)as(pa)Vasaris. Mano šeimoje dar tokios “vertybės” nėra susiformavusios (ir ačiū savo tėvams, kad jiems mano mokslo pasiekimai svarbesni, negu kažkokios mašinos detalės ar pnš.)… Šiaip aš-kaip dar moksleivis (aštuntokas) dažnai pastebiu šią materialinę problemą… Dažniausiai suaugęs žmogus, turintis savo šeimą, kuri gyvena kaip eilinė bet kurio lietuvio šeima investuoja į tuos dalykus, kurie lengvai ir greitai atsiperka (pvz.: automobilio remontas…). Kai reikia remontuoti automobilį, kuris yra apie 15 metų senumo, iškart nedvejodami ir negalvodami puolame taisyti savo pagedusią “geldą”… O kai jau reikia truputį materialiai paremti savo vaiko ateitį, tai dažnas suaugęs labai pamąsto… Žinoma, pamąstyti verta… Mokslas – su kaupu atsiperkantis dalykas… Bet mašinos (kuriai 15 metų) skubus, neatidėliojamas remontas, ar iš tikrųjų toks skubus ir neatidėliojant reikalingas…(?) Vis vien kiek betaisytume savo automobilį, jį vis tiek reikės vėl remontuoti ir investuoti dar daugiau pinigų, negu į savo vaiko ateitį… Tai yra mano pamąstymas… Geriau vienąkart leiskime sau investuoti į vaiko ateities gerovę, kuri atsipirks visiems su kaupu…

sonata, 2012-03-22 07:46:39

Liūd(n)as(pa)Vasari, Erikai, mes visi – tiek tėvai, tiek vaikai mokomės vieni iš kitų. Kaži, ar daugelis tėvų sugebėtų atsispirti TIKRAM vaiko norui žinoti daugiau. Gal reiktų truputį iniciatyvos ir realaus veiksmo ir iš vaiko pusės – ne tik “aš norėčiau”, bet ir “aš siekiu” – bilietų į filmą kaina, čipsų kaina, galų gale laisvalaikio kaina išnešiojant laikraščius ar skrajutes. Kažkada vidurinėj patiko fizika – norėjau mokėti daugiau, nuo 9 klasės važinėjau 40 km iš kaimo į miestą kartą per savaitę – “pasitobulinti”. Klasiokės per vasarą uždirbtus pinigėlius leisdavo džinsam, na tada “lygis” buvo Lewisus nešiot:). Man tie pinigėliai ištirpdavo kelionėms ir pamokoms. Beje, mokytoją irgi pati susiradau. Užtat kai prireikė chemikės pamokų stojamiesiems, tėvai jau žinojo, kad teks nusileist “užsipyrėlei” 🙂

Andrius, 2012-03-22 08:48:47

Kaip užsiregistruoti į tą MMLT? Kiek tikrinu, tiek nera registracijos, arba ne ten ieškau. Bandau per mlt.ktug.lt. Į pirmą, lyg ir nebuvo problemų tą padaryti. Ar reikia per nauja registruotis kaip naujam dalyviui?

Burgis, 2012-03-22 09:50:02

Visas problemas su užsiregistravimu jums išspręs Rimas.

Nespėję užsiregistruoti vis tiek ateikite!

įdomu, 2012-03-23 14:52:54

Iš principo mažasis mokslo lyderis nėra tas pats kas jo tėveliai. Taigi klausimas bent daliai susiveda ne į “ar jums gaila savo vaikui”, o į “ar tau gaila 40 litų (kad pats dalyvautum)”.

Neturiu supratimo kiek pinigų valdo dabartiniai penktokai. 40 litų lyg ir neturėtų būti didelė suma, bet nežinau.

Bet kokiu atveju tas mokestis yra papildomas barjeras.

..Aha, dvilypis jausmas..

Matilda, 2012-03-24 10:22:28

Nemokamas sūris tik pelėkautuose.

Sėkmės mažiesiems lyderiams.