Medų dovanoja tik bičiuliai

Kas dovanoja gėlių, medaus, naminio sūrio, sulos, pyrago? Tai dovanoja tik labai mieli žmonės, bičiuliai. Grįžau iš Raseinių apdovanotas ne tik šiomis gėrybėmis. Žmonos dėdė Vladas ne tik pagerbė mane keturias valandas gražiai klausydamas (žmogui 84 metai!), bet ir dovanojo savo drožtą medinį meninį šaukštą. Dėdė Vladas yra puikus liaudies menininkas!

*

Žinoma, savo parengtą programą turėjau staiga keisti net kelis kartus, nes staigmenos laukė manęs visur… Nesitikėjau, kad ten bus dėdė Vladas ir mudviejų nuostabioji svočia Dalė, net mudviejų vestuvinių nuotraukų atsinešusi. Nemaniau, kad ten bus net keli žmonės, besilankantys šioje svetainėje ir net KTU „seminaro“ įrašą mačiusieji. Erdve ir grožiu pritrenkė Raseinių biblioteka! Jūs negalite nė įsivaizduoti, kokia tai prašmatni, šiuolaikiška biblioteka su žaisloteka ir kompiuterių klase.

*

Aš čia buvau rašęs – važiuoju į nežinią. Pasitvirtino. Prieš renginį norėjau aplankyti savo pirmosios nakties namelį – nė pėdsako… Kažkoks greitkelis tiesiamas? Nei namelio, nei kiemelio, nei kaimyninių namelių, nei sodų, nei daržų… Senas jau aš, senas…

*

Todėl ir ten buvę moksleiviai į mane žiūrėjo kaip į seną priedą prie jų jauno gyvenimo… Laimė, kad aš jau įpratęs prie to. Ir kai jie, pusė klausytojų, išvažiavo namo, į kaimus, savo mokykliniu autobusėliu, aš kalbėjau ir galvojau – kaip jie ten gyvena, kuo jie ten gyvena maršruto gale? Norėčiau tai suprasti, pajusti, bet tam neužtenka probėgom susitikti kartą ar kelis atvažiavus…

*

Suaugusieji priėmė taip jaukiai, kad vėl netiko mano tribūninė programa. Pažadu, kitą kartą, gal kitur, aš būsiu pasirengęs bent keturis variantus „meniu“, nes aš noriu įtikti ir patikti, noriu! Nes žmonės, su kuriais susitinku, man atrodo verti nežemiško gėrio.

 

Atsakymai

Burgis, 2012-03-26 20:50:39

Ar tai galima įvertinti?…

Saulius, 2012-03-26 21:50:25

Bravo 😉

P., 2012-03-27 10:35:55

Aciu uz grazius zodzius mano gimtiesiems Raseiniams ir ju zmonems. Laukiau Jusu ispudziu is susitikimo. Dziaugiuosi, kad raseiniskiai Jusu nenuvyle (kitaip ir but negalejo!).

Audrius*, 2012-03-27 11:30:21

Gerb. direktoriui: Paskutinė pastraipa, paskutinis sakinys… Tai galėtų būti pirmieji žodžiai, ištarti kiekvieno mūsų, kai nubundame ir pradedame sapnuoti.