Melas gilina pasaulio raukšles…

„Net jei labai bijai, kad kas nors tave bars, vis tiek sakyk tiesą“, – mokau savo anūkėlius.

„Būk savo žodžių šeimininkas“, – mokau savo gimnazistus.

„Tiesa yra tavo turtas, neniokok jo“, – mokau visus ir save.

***

Karas visais laikai buvo ir tebėra šlykštus melu. Ką mes žinome apie karą Ukrainoje? Nieko mes nežinome! Mes maitinami propaganda. Toks yra karo stilius…

*

Ką mes iš tiesų žinome apie, pavyzdžiui, Lietuvos energetinę nepriklausomybę? Sužinosime tik tada, kai pasirodys wiljamsų, hitačių, ševronų ir pan. nebepakeičiama tiesa.

*

Ką žmonės žino apie atlyginimų paskirstymą biudžetiniams darbuotojams? Visiškai nieko nežino! Tai yra gal net didžiausia valstybės paslaptis! Kodėl klerkas ministerijoje turi gauti daugiau už Mokytoją? Niekas niekada to neįrodė, skaičiavimų nepateikė. Mokytojai rengiasi streikuoti todėl, kad mato – aviakompanijų darbuotojai streikuoja ir laimi! Tikrai nemanau, kad aviakompanijų darbuotojai atlyginimais labiausiai gali skųstis… Kaip ir mokytojai.

*

Pasaulyje susikaupė tiek daug melo, nežinios, netikrumo, kad darosi nejauku. Žmogaus žodis devalvuotas. Valstybių garbė paminta. Pradėkime atkuriamąjį darbą!

Atsakymai

Burgis, 2014-08-31 07:30:40

Įvertinkite…

anonimas, 2014-08-31 08:38:35

Labai teisingi žodžiai. Išties, pasaulyje prisikaupė siaubingai daug melo. Norėdami kažką pakeisti, privalome pradėti nuo savęs paties, tačiau ne visi nori pripažinti klydę ar klystą. Pirmiausia turėtumėme pasižiūrėti į save. Net nežinau, kiek yra tokių žmonių, kurie vis dėlto keičiasi, nes žino, kad ne viską daro gerai.

Giedrius, 2014-08-31 11:03:27

Kartais karas yra pats paprasčiausias pasirinktas kelias iš visų. Aš suprantu, kad jam prasidėjus apie alternatyvas jau nebegalvojama, nes per daug nežinomųjų ir per daug staiga visko vyksta vienu metu. Bet aš labai tikiu, kad jis būtų užgesintas vos tik prasidėjęs, jeigu būtų prieita abipusio susitarimo. Kažkam jį reikia inicijuoti ir tuo geriau jei jo mastelis nedidelis.

Mile, 2014-08-31 18:47:06

Blogiausias melas, kuriuo galime patiketi yra tas, kurį sakome sau…

ST, 2014-09-01 13:37:57

Arvydas Vilčinskas – Žodžiui reikia sugrąžinti