Meras

Kas kauniečiams, visos Lietuvos gyventojams svarbesnis – Muammaras Gaddafi ar Kauno meras? TV žinioms klausimų nekyla – žinoma Muammaras Gaddafi! O aš ir vėl galvoju – kodėl Kaunui taip nesiseka su merais?… O gal kaip tik atvirkščiai – sekasi? Gal Kaunas – demokratiškiausias miestas ir nesureikšmina mero? Šiandien vienas, rytoj – kitas. Net imu galvoti, kodėl ir man nepabandžius porą mėnesių pamerauti? Švarke pasidaryčiau skylę mafijos kulkoms ir vaikščiočiau Laisvės alėja kaip Bogotos meras A. Mockus.

*

Bet gal geriau visai be mero? Nes kas dabar galėtų pasakyti, ką reikšmingo, išskyrus KTU gimnazijos aplankymą, nuveikė šis meras, kiek jis buvo blogesnis ar geresnis už, pavyzdžiui, V.Šustauską? Kas iš Kauno gyventojų pasakytų: „O, prie mero XXXXX tai buvo tvarka! Gyvenimas gerėjo, miestas gražėjo!“

***

Mes patys, piliečiai, turime orumo tiek, kiek jo suteikiame vieni kitiems. Tiek bet kurios pareigos garbingos, kiek mes jas sureikšminame. Va, tik vakar sužinojau, kad docentų ir profesorių vardai – jau tik „universitetiniai“, vietiniai, diplomus patys išsispausdinsime HP spausdintuvu… Gal ir gerai, nėra čia ko pūstis. Chunveibinai Kinijoje seniai taip sakė.

*

Bet man, senamadžiui, norisi pasigėrėti, kad Meras aplankė gimnaziją! Man norisi pamatyti, kaip miestą gali bent vos vos pakeisti tas vienas žmogus – svarbiausias miesto žmogus. Kada jis toks ateis?

Atsakymai

Burgis, 2011-10-20 21:50:19

Įvertinkite norą…

Ernestas, 2011-10-20 22:00:30

Neateis, net mano kartoj netikiu kad ateis 😀

Nida, 2011-10-20 23:26:53

Kaunui reikia bent Zuoko…

del sazines neturekim jokiu vilciu artimiausiam dvidesimtmeciui…tiesiog mazdaug tiek laiko turim zutbut islikt Don Kichotais…

petras, 2011-10-21 09:03:05

daugiau mažiau norimą merą gal ir įmanoma turėt, jei būtų tiesioginiai mero rinkimai. tačiau ar jam pavyktų dirbt, tai klausimas 🙂 o šiaip pritariu nuomonei, kad tiesiog reikia laukt, kol pasikeisim mes, visi Lietuvos piliečiai.

sonata, 2011-10-21 09:58:46

Petrui: ar laukt reikia? reikia k e i s t i s:) Va vedžiojau užvakar užsieniečius po vakarinį Kauną – turim ilgiausią pasaulyje tiltą (tikiuos žinot tą gražią istoriją). Tiltas tamsus kaip… Turim du funikulierius – jie turi veikti iki 19 val. vakaro. 18 val. jau neveikia nė vienas – važiuojam aplinkui į apžvalgos aikštelę – apžiūrim. Kaunas įtartinai tamsus. Rotušė matoma ir dar Prisikėlimo bažnyčia. Pamaldos vienintelėj ne šventojo vardą turinčioj Vytauto bažnyčioj – na nors čia yra gyvybės ženklų. Katedra uždaryta. Rotušės aikštėj telefonais apsišviečiam stendą, pasakojantį apie klestėjusią žvakių gamybą. Prie Kauno pilies 19.30 jau tamsu, kaip prieš trisdešimt metų mano bažnytkaimyje. Vos nenusiridenam nuo skardžio – nesimato – ėjom į Santaką, kur popiežius laikė mišias. Dar buvo svečių klausimas, kodėl nesimato tokioje gražioje upėje plūduriuojančių kavinių – laivų. Ką atsakyt? Kad visi persikėlė į Akropolį? Grįžtant labai knietėjo parodyti pastarųjų metų įžymybę – “auksinį” tualetą. Nes jis matėsi gana ryškiai. Susilaikiau – negražu nešti šiukšles iš namų, taip mama mokė. Tikrai ne merui priklauso stovėti su prožektorium. Merui priklauso sugebėti prispausti atsakingus asmenis taip, kad jei nesugeba (nenori) apšviesti, stovėtų patys išsišipę kiekvienam skersgatvy – vis šviesiau būtų:)

laisvamanis, 2011-10-21 10:21:44

sonata, nežinau tos gražios istorijos, bet noriu sužinoti. ačiū

sonata, 2011-10-21 10:32:47

laisvamaniu: visada prašom:) tingėjau rašyt, nukopijavau :” Aleksoto tiltas buvo laikomas ilgiausiu pasaulyje: Kauno gubernijoje galiojo pravoslavų kalendorius (Julijaus kalendorius), o Užnemunėje – katalikų (Grigaliaus kalendorius), todėl per jį keliauti tekdavo net 13 dienų (XX a. senojo stiliaus kalendorius būtent tiek dienų buvo atsilikęs nuo naujojo). Tai va, saldainukas turistams:)

laisvamanis, 2011-10-21 12:13:33

ačiū, sonata.

petras, 2011-10-21 12:44:21

jau nebepasikeisim, per daug užstabarėjęs mąstymas ir gan siauras. o vienas lauke ne karys 🙂 todėl visi ir gyvenam toliau kaip gaunasi, nebent tik pasiskundžiam pakalbam ir tiek. nors man asmeniškai tai viskas kaip ir ok.

D., 2011-10-21 23:44:53

o gal užtektų ir tokio – http://www.manorajonas.lt/kino-pavasaris/3061-jbertaius-ir-akiuose-vyksta-gyvenimas

:D, 2011-10-24 14:05:37

Kai galima tuos atestatus atsispausdinti, tai iškart atirado “profesorių”, parašiusių apie du straipsnius ir pusę vadovėlio (t. y. prie kažko prisirašė).