Mes kitaip negalėsime…

Į Lietuvą atvyko Jungtinių tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. Ir iškart jis tapo Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaru.

Aš galvoju: kam čia daugiau garbės – sekretoriui ar universitetui? Panašu, kad nei tam, nei tam. Tiesiog kitaip negalima. Tokia tarptautinė praktika. Kaip ir iškart skirti ordiną naujai išrinktam šalies prezidentui.

*

Bet juk tai absurdas! Juk taip mes amžinai būsime šamanistinių ritualų įkaitai! Deja, dar ilgai būsime…

Prisimenate, mano bendraamžiai, kaip buvo šaipomasi iš sovietinių ritualų: padėkoti partijai ir vyriausybei; Plungės rajono kolūkio susirinkime iškelti deputatą iš Maskvos į Maskvos sudaromą visos šalies valdžios iliuziją; kasmet skelbti apie vis didesnį derlių, vis didesnį iš vienos karvės primelžto pieno kiekį; be paliovos kovoti su vis dar pasitaikančiomis negerovėmis…

Dabar mes turime pastatyti po stendą visur, kur nubyrėjo bent euras ES paramos (Europos Sąjunga remia mus! Bet mes juk ir esame Europos Sąjunga!?). Dabar mes (jie? ES?) turime dosniai mokėti europarlamentarams. Kažin, gal būtų pigiau, jei jie reziduotų Maskvoje? Dabar jau nereikia „iškelti“ jokių deputatų – jie patys save išsikelia.

***

Bet štai ateina pirmadienis, antroji lapkričio pusė, o vis dar gana šilta! Gyvename maloniais savaitgalio įspūdžiais iš Vilniaus, kur susirinko vis tie patys – aštuoni jau keturiasdešimt metų! Visi jauni ir gražūs!

O šeštadienio turgelis prie Kauno pilies – pilnutėlis perkančių ir parduodančių. Panašu, kad tikrai vis daugiau turime mėsos ir pieno, daržovių ir kiaušinių… Panašu, kad ES vis tik yra gėris. Na, ir kas, kad Kaunui trūksta 100 milijonų litų Panemunės tiltui pabaigti, šiandien – ryt bus baigtas mūsų gimnazijos „plėtinio“ antrajame aukšte remontas!

*

O į pirmąjį „Mokslo lyderių turnyrą“ susirinko 368 moksleiviai! Ar galima patikėti, kad žmonės nebemato mokslo naudos? Todėl galima patikėti, kad būtent mokslas pagaliau sunaikins šamanistinius ritualus.

Atsakymai

Burgis, 2013-11-18 08:47:55

Nosis aukštyn!…

Aušra, 2013-11-18 08:56:44

Man tai ne tas pats. Jums gerai kad nereikia kiekvieną rytą važiuoti iš Panemunės į darbą ir po darbo grįžti atgal. Pamatytumėt kokie ten būna kamščiai.

Burgis, 2013-11-18 09:22:04

Aušrai: ne, ne, nesupraskite klaidingai! Mane tiesiog šiurpina tokia tiltų statyba Kaune! Mes Čiurlionio tilto laukėme, laukėme, dabar Jūs turite laukti… Be to – kodėl man atrodo, kad 200 milijonų už tiltą yra pernelyg daug?

D., 2013-11-18 10:36:20

Aš taip pat skaitydamas sovietinių laikų spaudą pagalvodavau, jei jau tas pieno primelžis taip auga, tai kas bus po 20 metų? Karvės bus 5 metrų aukščio ir duos po 60 litrų pieno 🙂

laguna, 2013-11-18 10:49:03

B.Burgiui: 368 moksleiviai – tik aštuntokai? Ar apskritai visi dalyviai 5-8kl?

Burgis, 2013-11-18 10:52:22

Lagunai: Tai visi moksleiviai, aštuntokų buvo 280.

Tautvilas, 2013-11-18 11:10:27

Tai reiškia apytiksliai 4 į vieną vietą. Jeigu priima 78 moksleivius.

Aušra, 2013-11-18 11:32:47

Kai jūs toks nuostabus direktorius ir visas jūsų kolektyvas nuostabus, tai jus visi sugebat kažką gero padaryti kad jūsų gimnazistams būtų geriau mokytis ir gyventi.

Rytis, 2013-11-18 12:42:41

Gerbiamas šeimininke, ar matytumėte problemą, jei Ban Ki-Moon’as būtų tapęs KTU garbės daktaru? Čia jūsų racionalus protas ar daugiau KTU patrioto pavydas kalba? Nepykite, bet nepamenu, kad būtumėte labai pykęs, kai pirmą kartą į Lietuvą atvykęs R. Bransonas KTU iniciatyva buvo, jam nežinant (!), pagerbtas tuo pačiu būdu.

Burgis, 2013-11-18 12:46:37

Ryčiui: taip, mačiau problemą su R.Bransonu ir matysiu problemą tol, kol tie „garbės daktarai“ bus gimdomi! Suprasčiau, kad garbės daktaru būtų paskelbtas tikrai tam universitetui nusipelnęs žmogus. Tik jau o ne apskritai koks nors žymus žmogus!

Tautvilas, 2013-11-18 12:52:08

Manau KTU gali duoti atkirtį prieš kokį nors koncertą suteikdama Lady Gagai ar Bieberiui garbės daktaro garbę už nuopelnus kokius nors.

petras, 2013-11-18 13:10:58

tautvilai, tai kad ne už nuopelnus duoda. o už tai, kad į universitetą atvyko. jei nebūtų atvykęs, tai ir garbės daktaro apdovanojimo jam nebūtų nusiuntę :))

Adefagija, 2013-11-18 15:50:55

Duoda – imk, muša – bėk….

Tai ir paėmė Ban Ki Moonas tas regalijas……Juk geriau gauti kažkokių dovanėlių, negu mušti.

Lenciūgas tai sunkokas kasdien tampyt ant sprando, bet “daktarinė”toga, tai vietoj kokio rytinio peniuaro visai susigadys.

Aš manyčiau, kad ir KTUG turėtų prisigaminti regalijų ir pradėti kurti savo garbės svečių galeriją. Tiesa, daktarų laipsnių gimnazija negali dalint, tai bent jau Garbės Direktoriaus.

Girdėjau, kad Lukašenka ruošiasi vizitui į Lietuvą, tai imkit ir nušluostykit nosį Vilniaus licėjui 🙂

Garbės sanitaras, 2013-11-18 22:32:52

Dėl garbės daktarų – žiūrim, ką turim: V.Adamkus (pvz.) yra, be kitų, šių univerų garbės daktaras (čia tik keli pavyzdžiai): Indianos valstijos Šv. Juozapo koledžo; Nortvesterno universiteto; Astanos universiteto; Čikagos De Paul universiteto; Čilės universiteto Santjage; Jerevano valstybinio universiteto; ir t.t. (IR NET KTU!!!) Galite papasakoti, kokie čia ryšiai ir prasmė? Ar tuose univeruose sėdi tokie pat 2rniai, dalinantys regalijas, kaip ir tie iš VDU, suteikę garb. dr. laipsnį JT vadui, ar KTU, suteikęs Bransonui? Dar keli pvz.: B.Gates yra g. dr.: Nyenrode Business Universiteit, Breukelen (NL), Tsinghua University, Beijing; Waseda University, Tokyo, ir t.t.; pats jis, beje, univero nebaigė; tas pats Bransonas dar yra Loughborough Univero (ar žinote tokį?) garbės dr.; Mike Tyson yra Central State University, in Wilberforce, Ohio, garbės dr., ir t.t., ir pan. Vienžo, pasidomėkit, ką tas “garbės daktaras” reiškia, prieš putodami čia.

Burgis, 2013-11-19 10:21:56

Garbės sanitarui: vienžo, prieš putodamas čia, pasėdėk ir pagalvok, ką rašyti ir ko nerašyti…

*

Jei kiti kitiems dalija laipsnius, tai ir yra įrodymas, kad tai gerai?! Bet juk apie tai ir tema, kad tai yra blogai!

*

Vienžo, gal geriau dirbk sanitaru…

Adefagija, 2013-11-19 15:20:24

Garbės sanitare, kokias tamsta gavai regalijas, kad mokai mokytus? Į vieną ranką šluotą, į kitą basoną?

Baik čia visus trolint, nes puikiai żinom, kad Garbės daktaro vardas su medicina yra niekaip nesusijęs….Ir iš viso, gali būt bemoksliu, netgi KTUG nebaigęs kaip tas tavo Bransonas, o vardą gavo….

Čia yra taip sau sugalvota, dėl mandagumo ir nuobodulio….Tarkim, universitetas turi per daug garbės ir nori su kažkuo pasidalint. Tai jis tos garbės pasiūlo nusižiūrėtam asmeniui….O iš to asmens irgi gauna trupinėlį jo garbės (nes dažnai būna jau kitiems išdalinęs)..

Materialiam pavidale, univeras įteikia regalijas, o naujai iškeptas Garbės daktaras – portretinę jaunystės nuotrauką

.Nu va, taip ir apsikeičia ta garbe, – kas dar gali būt neaiškaus?

sonata, 2013-11-19 17:04:00

D.: Karvės kaip buvo savo ūgio ir tešmens talpos, taip ir liko. Na gal kažkiek selekcija pagerino ar į mėsos, ar į pieno pusę. Esmė ta, kad Lenino ordininkės primilžius didindavo kitų dviejų – trijų melžėjų primelžto pieno sąskaita. Pastarosioms būdavo išrašomos premijos už gerą darbą (tylėjimą), o ordininkė papuošdavo kokį nors prezidiumą. Va ir visa aritmetika.

D., 2013-11-20 09:33:29

Sonata, ačiū už išaiškinimą 🙂 man pačiam teko visus metus dirbti pienininkystės srityje (ne Lietuvoje), tad karvę mokėčiau pamelžti ir žinau kiek ji galėtų duoti pieno ir ką jai duoti, kad ji daugiau duotų 🙂 Žinau ir tai jog kolūkių laikais melžėjos buvo vienos iš daugiausiai uždirbančių darbuotojų.

sonata, 2013-11-21 11:45:12

D.: visada prašom;) apie kukurūzų sodinimą kvadratiniu – lizdiniu būdu ir kaip žmonės įsigudrindavo iš to reikalo negavus derliaus nenumarinti gyvulių badu pristaikysiu kokioj kitoj temoj papasakot:)