Mes matome abi pasaulio puses. Ir keičiame tą pasaulį.

mokymai

*

Ritinio pagrindo apskritimo ilgis lygus 30, o ritinio aukštinės ilgis lygus 6 (žr. pav. – tikrai, brėžinys pateiktas! – B.B.). Apskaičiuokite šio ritinio šoninio paviršiaus plotą.

*

Kurioje klasėje moksleiviai sprendžia tokius uždavinius? Penktoje? Šeštoje? Neatspėjote – tai VBE uždavinys. Sudarytojai akivaizdžiai teigia, kad jūsų vaikai turi proto negalią, bet abiturientų tėvai tyli…

*

Ir per mūsų radijo laidą prieš kelerius metus nuskambėjo „klausimėlis“ prieš pat abitūros egzaminus. Tuoj rašysiančio baigiamąjį rašinį jaunuolio buvo paklausta: „Kas parašė „Katedrą?“ Ir visai Lietuvai nuskambėjo atsakymas: „Marčiulionis.“

(lrytas.lt)

*

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos auklėtinis Kristijonas Kerekeš, gavęs penkis „šimtukus“ iš VBE (lrytas.lt jį kažkodėl pavadino „geriausiu Lietuvos abiturientu“, nors du KTUG abiturientai irgi gavo po penkis „šimtukus“…) pasirinko mechatronikos studijas KTU. Kas bus jo bendramoksliai?

*

Šiandien pietavome Kauno „Kregždutės“ kavinėje. Maistas neblogas, bet padavėja, padavėja… Įrankių nesuskaičiuoja, užsakymą užmiršo, savo užrašų nesuranda… Va, ji ir sprendė tokį uždavinį, nuo kurio pradėjau šią temą.

*

Žiniasklaida praneša – universitetai patvirtino priėmimą. Jokio universitetų skaičiaus mažėjimo nėra, jokio atrankos griežtinimo nėra, bet veidmainystė – yra!

*

O čia – be melo ir apgaulės…

vandenyje

Atsakymai

Regina, 2015-07-25 22:54:31

Ta jūsų aprašytoji padavėja nė iš tolo negali lygintis su Biržų “Apaščios” kavinės padavėja: paprašyta mineralinio, ji atsakė, kad nėra, tada paprašiau įpilti iš krano vandens ir atnešti, tai ji atšovė: “Negaliu. Nes kaip aš jums apskaičiuosiu, kiek mokėti…” Paprašiau ledų su likeriu, tai ji vėl paaiškino, kad meniu įrašyti tik ledai, o užpilti šaukštelį likerio ji negali, nes nežino, kiek kainuoja šaukštelis likerio 🙂 .

Random, 2015-07-26 00:42:21

Regina, vienas atvejis yra žioplumo ir protinės negalios pakelti krūvį, o kitas yra tiesiog durnumo ir nesigaudymo socialinėse situacijose (tiek iš jūsų, tiek ir iš padavėjos pusės). Ar jūs suvokiate, kad buvote ne didmiestyje, o Biržuose (galit pakeist į bet kokį mažesnį miestą), kad ten aptarnavimo lygis iš esmės bus žemesnis, nes beveik visi protingesni, labiau įgudę iš tokių vietų išvyksta, o tiems kas lieka ir taip gerai, kaip yra? Ar jūs suvokiate, kad gal jos viršininkas yra labai griežtas, net jai pačiai neleidžia vandens iš krano gerti, o ji nenori kaip nors suklysti, kad ir iš taip mažos algos dar ko nors neatimtų? Beje, pastebėsiu – kavinė, o ne restoranas, tad spontaniško nuokrypio nuo įprasto meniu eidamas net nesitikėčiau.

Iš kitos pusės: juokinga, kai gaila vandens klientui, kad ir savo sąskaita. O jei tai būtų tiesiog ištroškęs praeivis gatvėj? Panašu, kad irgi neduotų, nes nesugebėtų paskaičiuot kiek paprašyt už išgertą vandenį 😀

Andrius, 2015-07-27 10:07:42

Uždavinys paprastai geras! 🙂

Andrius, 2015-07-27 11:17:12

O kur jūs matėte savo darbą išmanančią padavėją? Man tokios neteko sutikti.

Random, neteisinkite. Tam nėra jokio pateisinimo.

Rasa, 2015-07-27 12:51:39

Andriui: nėra pateisinimo kam? Kad žmogus darbo vietoje dirba, kaip jam liepta ir nesavivaliauja? 🙂 Po teisybei mano darbdaviams taip patiktų 🙂

O antra- tai po kokias skyles tu vaikštai? Jei nesi sutikęs išmanančios padavėjos? O trečia, jei vaikštai po įvairias kavines ir visos jos (padavėjos) tau atrodo kvaišos, tada tai jau ne jose, tai tavyje problema 🙂 Man taip atrodo 🙂

pwl, 2015-07-27 13:08:31

O aš prašiau bulvyčių fri prie kepsnio vietoj virtų.

Atsakymas: “Čia nepagal meniu”

Andrius, 2015-07-28 07:35:22

Rasa, nenoriu išsiplėst. Esu mokęsis aptarnavimo amato. Nesakau, kad esu specas, bet kartais užtenka pamatyti, kaip padavėjas neša lėkštes ir tampa viskas aišku.

Jei žmogus išmano savo darbą, tai jis blogai nedirbs. O jei viršininkas neleidžia gerai dirbti – tai jis žioplys ir tai dar didesnė problema.

Gaila, bet net ir didžiausia skylė kituose kraštuose turi žymiai aukštesnę aptarnavimo kultūrą nei mūsų prabangios skylės.

petras, 2015-07-28 08:27:29

Aš tai nesuprantu, kas per kompleksas pas ne mažą dalį žmonių. kitose šalyse didžiausia skylė turi aukštesnę aptarnavimo kultūrą nei pas mus prabangi skylė ?? kas čia per nesąmonė

Andrius, 2015-07-28 09:03:12

Kurioje vietoje tau čia nesąmonė?

petras, 2015-07-28 09:44:48

nesąmonė, kad kitų šalių didžiausios skylės turi aukštesnę aptarnavimo kultūrą, nei mūsų prabangios maitinimo įstaigos. nebent galėtumėte konkrečiai įvardinti tas skyles iš kitų šalių ir tas prabangias mūsuose. apskritai žodžių junginys prabangi skylė jau nelogiškas, nes prieštaringas.

Andrius, 2015-07-28 09:52:40

Prisipažinsiu, “Stikliuose” nesilankiau. Bet mano patirtį ir nuomonę vadinti nesąmone – įžūlu.

Prabangus gali būti interjeras, bet aptarnavimo kultūra žemo lygio.

petras, 2015-07-28 14:38:56

nematau nieko įžūlaus.

paprašiau pavardint konkrečiai ir šnipštas. neaišku ar esat buvęs prabangiam restorane mūsų šaly (žinot tik stiklius bet ten net nebuvot). tai juo labiau nesu tikras ar buvot kitų šalių skylėse. todėl jūs čia įžuliai teigiat, nors negalit jokių įrodymų pateikt. tai kažkokias jūsų paskalas turėčiau priimti kaip tiesą ? nes visų pirma jūsų sakinys, lyginantis aptarnavimo kokybę, nebuvo parašytas kaip nuomonė, labiau pateiktas kaip faktas. deja be įrodymų.

Andrius, 2015-07-28 15:07:43

Petrai, aš rašiau, kad man neteko sutikti išmanančios padavėjos. Čia faktas ar nuomonė? Rasai rašiau, kad nenoriu išsiplėsti. O tamsta mane provokuoja.

Esu buvęs bent 5 užsienio valstybių maitinimosi įstaigose. Lyginu jas su lietuviškosiomis. Dar šį tą žinau apie aptarnavimo standartus. Manau to pakanka nuomonei susidaryti ir jai išsakyti.

Random, 2015-07-29 02:18:29

Andriau, va čia jūs ir suklydote. Savo nuomonę piršote kaip faktą. O ta jūsų nuomonė yra sudaryta iš labai mažos apimties mėginio. Tad jūsų iliuzijai petras ir prieštarauja 🙂 O aš esu turėjęs labai gerą aptarnavimą Lietuvoje ir gan prastą užsienyje, bet tai juk nieko nereiškia.

Andrius, 2015-07-29 07:53:54

Esmė ta, kad man nusišvilpt, ką mano petras ir Random. Aš sakau, kad išsakiau savo nuomonę, o jūs teigiate, kad aš peršu tai kaip faktą. Jums mat “geriau matosi” suklydau aš ar ne, turiu aš daug patirties ar ne… Paistalai! Tolimesnė diskusija bergždžia.