Mes visi esame pagauti…

Vietoj “pagauti” turejo buti “ikaitai”, bet as nemoku siame “MacBook Air” ijungti lietuvisku raidziu. Bet tai dar geriau – atitinka tema: esu “Microsoft” ir IBM ikaitas. Zinama, galeciau isilaisvinti, rasti ta perjungima ir siame kompiuteryje, bet laiko turiu mazai – tuoj vel dirbsiu seneliu.

*

Mes visada neturime laiko, todel sutinkame buti ikaitai. O karta sutikes – jau nebegali pasirinkti. Jei sutikau tureti vaiku, turejau numatyti, kad teks tureti ir anukeliu. Sutikau buti gimnazijos direktorius ir praradau galimybe keiktis, nusigerti. Sutikau buti destytojas ir mano kasdieninis raumenu pumpavimas baigesi. O juk tuo megavausi kolukyje…

*

Bet yra nepagautu. Seimo narys meluoja ir neraudonuoja – buvo gerai pasirenges, kai balotiravosi. Zmogelis duoda priesaika prie altoriaus ir po keliu metu ar net menesiu susiranda atsargine lovos partnere. Skurstantis (ar tikrai?) mokytojas keikia valdzios atstovus, imancius didelius valdiskus atlyginimus, bet keikia tik tol, kol pats “prieina prie lovio”. Maistininkas zuvo, tegyvuoja drakonas!

*

Keistai mes, pagautieji, naudojames ir zodzio laisve. Niekas niekada nebegali suprasti, kiek zmogus islieja sirdi, o kiek atlieka uzsakyma. Paskaitykite kad ir sios dienos portalus – kiek “valdomu” minciu, kiek uzsakytu rasiniu, kiek dirbtiniu komentaru?

*

Atlikau pareiga, atkreipiau demesi i problema. Atsiprasau, kad taip keistai rasau, man ir lietuviskoms raidems – atostogos.

Atsakymai

Burgis, 2011-08-07 14:11:41

Iverciams, kuriuos matydamas zinau, kas neatostogauja…

Tūlas, 2011-08-07 16:53:01

priminė man šitas įrašas, rusiška filmuka va tokį va (http://www.youtube.com/watch?v=QpmoSv_CTLc). Idėja panaši ir sakyčiau visai teisinga, kuo aukščiau lipam, tuo mažiau mūsų lieka. Vat ką tik į pasaulį išlėkęs, kūdikėlis žybsi akytėm ir neturi jokių įsipareigojimų, jokų prievolių, ar užslėptų kėslų, laisva siela, kitaip sakant. O vos tik pradedam susivokti kur patekom ir kaip veikia visuominė, aplink mus pradeda formuotis visokie rėmeliai, kurie vienaip ar kitaip varžo tas mūsų laisves. Gerai jei dar esi paauglys, tai tas rėmelis visai laisvas ir gali sau leist pakvailiot, bet kai pakyli, iki ponų direktorių, gerbiamų ir žinomų bendruominėj žmonių (o jei dar iki visų aukščiausio rango – tėčio ar vėliau senelio) tai gauni tiek visokių įsipareigojimų, kad kartais netgi sunku prasimušt iki pačio savęs, o ne tos visuominės primestos rolės. Aišku nėra tos rolės tokios blogos (na ne visos) ir jų bijot nereikia, tikiu kad jos gali patapti grynu malonumu, gal netgi galima sakyt, kad iš tų rolių žmogus ir susideda, ir tos rolės ir yra žmogus. Bet vis tik, manęs tai neapleidžia jausmas, kad kartais tenka save ribot, nes taip reikia… o norėtus kitaip, ir liūdna… nes norėtus kartais pabūt tokiu laukiniu laisvu nuoširdžiu žvėrimi… bet, nuo šito, aš kiek matau, tai niekaip nepabėgsi, nes esam visuominės dalis, ir jei esi moralus ir norintis kažkaip bendruominei gera daryti žmogus, tai teks prie jos ir derintis ir teks leistis būti pagautam, nes kitaip nebent imsi ir tapsi tuo nepagautuoju, o iš tokio titulo maža garbės ir džiaugsmo…

Darth vader, 2011-08-07 17:58:12

Oi tu naivume naivumėli žaliasai…

Aišku, egzistuoja įkaitaio, bet daugumoje – savo noru.Anava kiniečiai turi krūvas komentatorių, kurie visur stengiasi “numušinėti” temas susijusias su Kinija: žmogaus teisės, Tibetas…ir gauna ar ne 0,5$ už tam tikrą kiekį pranešimų. Štai čia – įkaitai, bet savanoriai, nes savo noru sunaikino savo laisvę.

Aš nesu įkaitas. Niekieno. Esu laisvas ir todėl puikiai suprantu, kad laisvė lygu atsakomybei. Kad prisiimdamas Konstitucijos duodamas teises, automatiškai prisiimu ir pareigas, kad ten kur teisė, ten ir pareiga (meluos tas, kas tą neigs). Todėl būtų neatsakinga teigti: mes – įkaitai. Taip, yra laisvė prisigerti iki žemės graibymo, tačiau kadangi ji griaunanti, ji nėra laisvė, o tik vergija. Todėl jei man sako “tapęs rektoriumi, netekau laisvės prisigerti ir auginti raumenis”, galiutik nusijuokti iš logikos neišmanymo. Aš tokį sakinį paversčiau logiškai teisingu – “prisiėmęs rektoriaus teises ir pareigas, atsisakiau 1 žalingo įpročio ir 1 visuomenei nereikšmingo įpročio vardan didesno gėrio visuomenės labui”.

Belenkas, 2011-08-08 14:08:28

KTU gimnazija pagal reitinga antri….. silpnai… apleidot lyderio pozicija…. bet vistiek respect 😀

Burgis, 2011-08-08 19:41:43

Belenkam: ačiū, mes esame ne sostinėje, mums tinka antroji vieta… :-).