Metų knyga

Vakar iš spaustuvės parsivežiau gimnazijos „Metų knygą“. Moksleiviai išleido! Taip iškart „atsiriboju“, nes knygoje klaidų daugiau nei ankstesnėse… Kiek bekalbėčiau su leidėjais, jie vis tiek spausdinti atiduoda tą versiją, kurios klaidos neištaisytos. Nors visi dievagojasi, kad visas klaidas ištaisė… Mes visada skubame, visada vėluojame… Matote, mes gyvename greitai.

*

Kitos išeities nėra: arba knygą leidžia mokytojai, administracija, arba ją leidžia moksleiviai su visomis savo pamėgtomis klaidomis… Man patinka antrasis variantas! Kada gi moksleiviai pajus, kaip įdomu kurti, kaip nekantru laukti tos knygos…

*

 

Knyga gera! Ir ne todėl, kad du mano eilėraštukus į ją priėmė. Išlaikytos tradicijos (Vasario 16-osios premijos laureatai, olimpiečių garbės pakyla, abiturientų puslapiai, kūryba…), yra įdomių naujovių (100 dalykų, kuriuos turi padaryti kiekvienas gimnazistas, mus palikusios Mokytojos Romos Vaitiekaitienės pagerbimas, interviu su medaliu apdovanota Mokytoja Birute Maciulevičiene, skyriai „Likę už kadro“, „Gimnaziją baigiau prieš metus“). Yra puikių nuotraukų (tik abiturientų veideliai maži…), įdomių piešinių, rašinių… Gera knyga!

*

Vartau ją ir galvoju: kodėl tokias knygas leidžia tik mokyklos? Norėčiau paskaityti universiteto „Metų knygą“! Zoologijos sodo. Muzikinio teatro. Gal „Senukų“ bendrovės? Gal Kauno klinikų? Tiesiog nagai niežti, kaip noriu pasisiūlyti padėti… Bet kol kas mėgaujuosi 2012 metų gimnazijos „Metų knyga“!

*

„Dienos ilgos ir vis dar ilgėja,

Nes kitaip netrumpėtų gi naktys.“

Atsakymai

Burgis, 2012-05-12 09:39:22

Už projektą?…

juokinga, 2012-05-12 09:48:39

Ne, tokias kygas leidžia ne tik mokyklos. Leidžia kiekviena save gerbianti valdiškų trintukų kontora. Kaip gražu, kad Lietuvoj atsirado bent vienas tokio kontorinio idiotizmo fanas. Reiškia, yra paklausa – turi būt ir pasiūla.

Siaip, 2012-05-12 11:39:43

Mačiau „Senukų“ knygą. Tiesa ji yra internete ir nežinau ar visiems pasiekiama. Vienas „senukų“ darbuotojas rodė. Labai įdomūs kadrai surinkti. Tai daręs žmogus daug širdies įdėjo. Bet visgi nemanau, kad tai būtų įdomu visai visuomenei. Kažkas turi likti privatu.

„Juokingai“: Merkurijau – tu rūstauji, vadinasi esi neteisus. Nors tavo žodžiuose yra tiesos – ataskaitos vardan daug idiotizmo prispausdinta – tačiau tavo kategoriškumas….

Burgis, 2012-05-12 11:50:26

juokinga: juokinga, kaip Jūs pykstate! Juokinga ir tiek…

Arvydas, 2012-05-12 12:35:03

Nesutinku, kad tokie projektai – vien kontorų triukai! Mes su draugais esame įkūrę mėgėjišką krepšinio klubą ir dalyvaujame mėgėjų čempionatuose. T. y. grynai laisvalaikio pramoga. Tačiau mes turime interneto svetainę, kurioje dalijamės varžybų nuotraukomis, linksmais komentarais, pokštais bei įvairiausiomis smulkmenomis, susijusiomis su mūsų bendru pomėgiu. Šią svetainę prižiūrime ir joje lankomės patys, niekur jos nereklamuojame. Aišku, tai – ne knyga, tačiau pati veikla – panaši. Ir tai darome ne dėl kieno nors kito, bet dėl savęs. Metų pabaigoje susirenkame, išrenkame geriausias nuotraukas, paskelbiame linksmas nominacijas. Žinoma, kažkam tai gali pasirodyti juokinga bei mažvaikiška, bet mums tai patinka! Kaip sakoma – kiekvienas serga savo ligomis.. Juokinga, tik nesuprantu kam ta pagieža ir sarkazmas?! Gal Jūs turite kažkokių sąskaitų su B. B.? Tai Jūsų reikalai, bet atsiminkite, kad savo tulžingais komentarais galite užgauti ir niekuo dėtus žmones.

Iš arčiau, 2012-05-12 15:10:31

Šįkart, net aš neturiu prie ko prikibti 😀

Burgis, 2012-05-12 16:36:26

Aš parašysiu apie tai, kuo mes visi užsiimame ir kaip tai juokinga… Bet ne šiandien – anūkėlės atvažiavo!

Vladas, 2012-05-14 08:09:13

Manau labai teisinga idėja, kad “moksleiviai patys, tegu ir su klaidomis”. Nes kartais su panašiais projektais gaunasi kaip su tuo konstruktoriumi, kurį tėtis nupirko sūnui, paskui pabandė padėti jam žaisti, kol galiausiai pravijo šonan nes vaikas nieko nesupranta ir dar trukdo konstruoti supertransformerį:).

O dvieilis irgi superinis:)