Miegančių drugelių tvirtovės idėjos

Vakar mudu pažiūrėjome filmą „Miegančių drugelių tvirtovė“. Ir jums rekomenduoju. Ne todėl, kad šedevras, bet juk lietuviškų filmų ne taip jau daug…

Teigiami ir neigiami įverčiai? Negaliu sugrupuoti, parašysiu padrikai.

Janina Lapinskaitė vaidina gerai, bet juk čia ne monospektaklis, tiesa? Ekrane veidas, tik veidas, tiek daug kartų, kad pradedi pastebėti.

Trys dvaro viešnios vaidina puikiai! Retas atvejis lietuviškame kine, kai puikiai vaidina dar mažai žinomos (man…) aktorės.

Miglės Kosinskaitės paveikslus (gal ir ją pačią) galėjo parodyti ilgiau – man patinka! (Žr. pavyzdį). Po seanso žmona priminė, kad vaikai vieną šios autorės paveikslą turi. Tai gal todėl man patinka?

Gera reklama seniems Lietuvos dvarams. Įdomu, kaip tą filmą supras kitų šalių gyventojai?

***

Gana, aš ne kino kritikas… Pažiūrėsite ir patys įvertinsite. Bet dar norėčiau diskusijai pateikti dvi ryškias filmo linijas.

  1. Linas prisipažįsta žmonai, kad turi kitą moterį, kuri netrukus pagimdys jam vaiką. Su žmona, supratau, jis vaikų neturi. Kokio dydžio nuodėmė susirasti kitą, jei su savąja negali turėti vaikų? Ar moralu pirma sulaukti nėštumo, tik tada paskelbti apie posūkį? Ar visos žmonos taip sveikina buvusį vyrą, gimus vaikui su kita?

***

  1. Ar seksas neįgaliesiems už pinigus – prostitucija? Gal tai kilnus verslas? Gal tai veikla, kuriai reikia tikro pašaukimo? Ką apie tai pasakytų neįgalieji? Ką mes labiau turėtume smerkti – neįgalųjį ar jo sekso partnerę? Kodėl herojė mini, kad tokio sekso įkainiai didesni? Juk turėtų būti labdara…

***

Dar vienas potėpis… Jurga Ivanauskaitė išpopuliarėjo rašydama apie tai, kas sukelia skausmą, užuojautą (nepalyginsi su, pavyzdžiui, Vytaute Žilinskaite…). Ankstyva autorės mirtis tą populiarumą patrigubino. Filmas jį dar padidins?

Atsakymai

Burgis, 2012-01-23 09:27:40

Įvertinkite… Kažkas man turėtų užmokėti už reklamą, tiesa?… 🙂

Iš arčiau, 2012-01-23 09:42:06

Pats filmo siužetas iš tiesų įdomus, bet visą kitą, mano nuomone, padaryta lietuviškai arba kitaip sakant – užtikrintai liūdnai. Po ‘Tado Blindos” galvojau, gal lietuviai pagaliau išmoko kurti komercinį konkurencingą kiną, deja, pasirodo ne. Vėl tie patys stambūs planai, vėl tie patys ilgi kadrai.. Na kiek gi galima. Jokio dinamiškumo… Aišku siužetas “nebajavykinis”, bet pasižiūrėkim kaip kiti Europos resižieriai sustato tokius atrodytų lėtoko veiksmo filmus. Tradicinis lietuviškas kinas: troba, viduje sėdi vyras su moterimi, stambus vyro veido planas, stambus moters veido planas, pradeda lyti, ilgas, platus spektras į lietų, dialogas, tyla, vėl stambus planas ir taip 30 min iki kitos scenos. Šitas filmas gal vos vos dinamiškesnis, bet kiek gi galima… 🙁

Mano nuomone: Filmas 5/10, Siužetas 9/10, Vaidyba 8/10

D., 2012-01-23 19:10:54

Ar labai subjauroto veido žmogus vadinamas neįgaliu? Jam gal net sunkiau susirasti artimą žmogų, nei vien tik turinčiam sumažėjusį darbingumą. Apskritai kodėl tai kas yra nelegalu, neįgaliesiems turėtų būti leidžiama?

sonata, 2012-01-23 21:27:58

Dvejojau ar eiti, bet dabar tikriausiai pasirinksiu ” 7 dienas ir naktis su Merlyn Monro “. Aukščiau minėta V.Žilinskaitė apie ankstesnių laikų lietuviškus filmus rašė – “per Balbieriškį tiesiai į Kanus”. Matyt, maršrutas mažai pasikeitė – nesužavėjo patriotizmą turėjęs žadinti Blinda, o šitą filmą pagrindinio vaidmens atlikėja anonsavo, “kad labai norėtų nešioti tą mėlyną paltą”. Na nebent maniškis nupirktų ledų ir sugebėtų pranešti juos pro apsaugą į salę:)

petras, 2012-01-24 08:26:33

Į salę galima įsinešt ką nori, išskyrus gėrimus stiklinėj taroj. bet ir tai nieks netikrina.