Mokiau, mokau, mokausi, mokysiu…

img_6093

Nenugalimumas slypi tavyje, o galimybė nugalėti slypi prieše.

(Sun Tzu. „Karo menas“)

*

(Tolesnis netiesioginis pokalbis su viena ankstesnės temos komentatore.)

*

Per dvi rugsėjo savaites – keturi susitikimai su kadenciją baigusiais gimnazistais. Su žvaigždėmis. Palaimos valandos susitikus!

O ji sako – pagieža, neapykanta…

Baigiau vieną projektą, pradedu kitus du.

O ji sako – nedraskyk savo žaizdų…

Pasikalbėjau su naujuoju kaimynu. Su penktoku Arūnu. Labai protingas vyrukas! Sužinojęs, kad buvau mokslininkas, paklausė, ką aš išradau. Pasakė, kad nori išrasti, sukurti dirbtinį šviesulį, panašų į Mėnulį. Tikisi, kad tada pagarsėtų kaip Bilas Geitsas.

Matote, geriu gyvenimo gėrį, kaip ji ir norėtų…

Pasidomėjau www.epratybos.lt svetaine. Ten jau yra matematika antrokams (ne gimnazistams!). Išspausdinau kelias užduotis Mildutei.

Matote, nesusikoncentruoju į nesėkmes (nesėkmes? kokias nesėkmes? tokios sėkmės, kokią aš patyriau, pavydėtų karaliai!), kaip ji norėtų.

Vis dar esu teisiamas. Ar tai mane jaudina, slegia? Atvirkščiai, tai mane pakylėja! Ne kiekvienam, oi, ne kiekvienam direktoriui duota dirbant, teisingai dirbant, nueiti iki Aukščiausiojo teismo!

*

Tai kodėl paskelbiau ankstesnę temą? Kodėl dabar visa tai rašau?

Todėl, kad man gaila žmonių, neišmokusių mano jiems pateiktos pamokos.

Todėl, kad jie nulenkė galvas prieš vieną realybės jausmą praradusią šeimą, todėl, kad jie pagerbė tą, kuri juos pažemino, kuri suteršė vietą, kurioje jie visi turėjo mokytis, mokyti, gyventi…

Todėl, kad auga keturi mūsų anūkėliai, ir aš turiu juos mokyti, auklėti taip, kad jie niekada (niekada, niekada!) nenueitų Paulinos keliu.

Todėl, kad privalau žadinti švietimo, teisėsaugos, valstybės institucijas, kurios miega ir nesirūpina, kad gali pramiegoti Lietuvos ateitį.

*

Gyvenau greitai. Gyvenu greitai. Gera, kai pajunti greitį!

Atsakymai

skaitytojas, 2016-09-18 21:29:28

Manau,Jūs lengvai galėtumėte paneigti šias išvadas:

http://www.delfi.lt/verslas/verslas/mokslininkai-ispeja-nuo-40-ies-reiketu-dirbti-maziau.d?id=72321742