Moksleivių valdžios galia

Šiandien mūsų gimnazijoje buvo Kauno mokyklų moksleivių prezidentai, mokinių tarybų pirmininkai. Valdžia. Elitas. Vos pažiūrėjęs į tą pulkelį matei, kad jie kažkokie rinktiniai…

Viena mergaitė paklausė, kiek įtakos mūsų gimnazijoje turi mūsų moksleivių taryba. „Ne kažin kiek“, – pasakiau. Bet ta įtaka yra gera! Pas mus įprasta, kad iniciatyvą rodo tie, kurie yra aktyviausi: sporte – vieni, saviveikloje – kiti, moksle – treti… Tai gerai, kad niekas nieko neužgožia, kad negimsta „diktatūra“. Bet visos moksleivių savivaldos yra gerai! Pirma, jos yra gera mokykla tiems, kurie nori išmokti veikti, vadovauti, organizuoti. Antra, jos kažkaip „įrėmina“ gimnazijos veiklą, parodo kryptis, pateikia kai kurias gaires, išreiškia kolektyvinę valią, nuomonę.

*

Norėčiau, kad visi prezidentūros, visi tarybų nariai būtų labiau matomi pagal tai, kaip jie patys save įpareigoja reprezentuoti bendriją. Norėčiau, kad pagal tai, kaip kas nors klausia, pasako savo nuomonę, sudrausmina suklydusį, generuoja idėjas, galėčiau iškart suprasti, kad tie ir yra valdžia. Man patinka moksleivių valdžia! Ji – dar nesugadinta valdžia.

*

O jūs, mieli lankytojai, esate pajutę, pamatę, išgirdę moksleivių valdžią?

Atsakymai

Burgis, 2012-03-19 20:49:03

Įverčiams…

sonata, 2012-03-19 21:34:32

Mieliausios anekdotinės nepiktos situacijos. Trumpas įvadas: esu “mamadirektoriųgalvosskausmas”. Taigi, po vieno vizito pas mokyklos, kurioj tuo metu atžala mokėsi šeštoj klasėj, direktorių, buvau palydėta koridorium. Lyg tyčia, sutikom mano šeštokėlį, tais metais buvusį mokinių taryboj. Direktorius maniškiui : “Atsižvelgėme į tavo siūlymą ir pastatėme kėdes hole”. Pasirodo, mokykloj mokėsi kelios sergančios mergaitės, kurioms per pertraukas buvo sunku vaikščioti. Va reali moklsievių valdžia, belieka vykdyti:)

Arvydas, 2012-03-21 10:14:11

Pats geriausias dalykas yra tas, kad moksleiviai, dalyvaudami savivaldoje, įgauna vadovavimo patirties. Manau, kad jie praktiškai sužino, kad vadovas – ne soste sėdinti persona ir į kairę bei dešinę dalijanti nurodymus, bet žmogus, nuo kurio veiksmų, sugebėjimų bei požiūrio priklauso visos komandos darbas ir projekto sėkmė. Be to, dalyvaudami mokinių tarybos veikloje, mokiniai pratinasi prie atsakomybės, platesnio požiūrio į pasaulį, organizacinės patirties. Kiek įtakos jų veikla turi kasdienei mokyklos ar gimnazijos veiklai – bijau pasakyti, tačiau patiems moksleiviams tai iš tiesų gera bei naudinga patirtis.

karabasas, 2012-03-22 11:53:02

Stai ir priejom isvada kad valdzia geriausia ir naudingiausia valdantiesiems 🙂 kurie jos nori, bando, treniruojas… O realiai itakos neturi ir niekam jie nerupi. Aisku po kol mazi 🙂 o kai uzauga, tai jau šakės!